Президенту вручили орден, а патріарху присвоїли звання (фоторепортаж)

Вперше на Рівненщину привезли Томос
Тисячі людей сьогодні, 10 січня, зібрались у Рівному в Свято-Покровському кафедральному соборі. Всі чекали на приїзд Президента України та новообраного предстоятеля Православної Церкви Епіфанія. Були й такі, хто місця у храмі займав зранку. Людей пропускали через металеві рамки, а години очікування, як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, замінили виконанням колядок.

Близько 12 год у святині з’явились Петро Порошенко та патріарх Філарет. Він і очолив подячний молебень з нагоди отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України.

Згодом священнослужителі винесли та біля царських воріт розмістили Томос.

«Православна церква могла б і не статися, якби не було церкви Київського патріархату. Київський патріархат 25 років стукав у двері Вселенського патріарха, але вони не відчинялися, а тепер – відчинилися. А чому вони відчинились? А тому що Бог створив такі умови, в яких Вселенський патріарх не міг вчинити інакше, як він вчинив, тобто надати Томос Українській православній церкві про автокефалію. Тому ми дякуємо, насамперед, Богові за це. Але, дорогі браття і сестри, процес об’єднання українського православ’я тільки почався. Ми вірили в те, що отримаємо Томос у 1992 році, коли мало хто вірив, що це можливо, але ми вірили і досягли. Так само ми віримо, що об’єднаємо в Україні все православ’я в Єдину Українську православну церкву з допомогою Божою, – зазначив у своїй промові Святійший. – Якщо не буде в Україні незалежної церкви, то української держави, як такої не буде. Ми пов’язані. Ми віримо в нашу перемогу. А кінцева наша перемога – це прогнати зі Сходу агресора – Росію, з однієї сторони, а з іншої сторони – створити всеукраїнське православ’я. І з допомогою держави ми цього досягнемо».


На знак подяки Гаранту Філарет вручив йому Орден Андрія Первозванного. Президент, в свою чергу, звернувся до людей та зазначив, що присвоїв патріарху звання «Героя України».


Проводжали керівника держави та патріарха у сильній тісняві, так як чимало людей хотіли доторкнутись до них.(207)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.