Працюють над відтворенням історичної цінності Дубна

У Дубно може повернутись історична святиня
Про це розповів депутат Верховної Ради України Олександр Дехтярчук на прес-конференції 25 березня.
«Це моя давня мрія. За однією з освіт я магістр історії й цікавлюсь дубенським краєзнавством. Серед напрямків історії найцікавішим є період Середньовіччя, час діяльності великих князів Острозьких, зокрема Василя-Костянтина Острозького. Це єдиний з князів Острозьких, який зробив Дубно своєю резиденцією на 30 років. У нього було багато цікавих історій, а його стосунки зі зведеним братом Іллею були доволі непростими. Саме на честь Іллі Острозького батько Костянтин, як стверджують історики, заклав дерев’яний Іллінський собор. Пізніше князь Василь, який після смерті брата Іллі став повноправним господарем всіх маєтків, передав у Чеснохрестський Преображенський монастир м. Дубно чудотворну ікону Божої Матері. Пізніше ця ікона знаходилась в Іллінському соборі і десь в 30-х роках ХХ століття зникла. На її місці зберігається невдала копія, – розповів обранець. – Коли почалось створення Православної церкви України, коли Українська церква отримала томос, а я в тому числі підтримував цей процес, у мене виникла ідея повернутися до теми чудотворної ікони. Будучи в Києві на зустрічі з Епіфанієм, разом з настоятелем Свято-Іллінського собору Ігорем Когутом та міським головою Василем Антонюком я попросив благословення на написання. Це буде нова ікона, але з ликом, який був зображений на іконі XVI століття. Ми отримали на цю справу благословення. На сьогодні процесом відновлення унікальної святині нашого краю займається настоятель собору, отець Ігор Когут, а я вже виступаю у ролі благодійника. Громада храму розпочала збір коштів і я передав від своєї родини 20 тис. грн, майже мою місячну заробітну плату. Ми розраховуємо, що ікона буде освячена Митрополитом Київським Епіфанієм під час його візиту в наш край. Мета – повернути історичну святиню, відновлену історичну святиню, яка була втрачена і таким чином повернути благодать Божого духа».
Змальовуватимуть лик Божої Матері з книги Батюшкова «Волынь» 1888 року видавництва. Лик є нетрадиційним для візантійського стилю, адже Божа Мати зображена у вигляді гарної жінки-матері, де видно материнство, тепло. Уже домовлено з іконописцями в Києві, писатимуть ікону золотом. Завершити роботу хочуть до Дня міста, свята Іллі.

Про релігійні питання йшлось і у зверненні народного депутата. На сьогодні 22 громади округу, найбільше на Здолбунівщині, далі Млинівщина, 2 – на Дубенщині перейшли під юрисдикцію Православної церкви України, але не кругом спокійно.
«У 3 випадках на окрузі після таких законних переходів, відповідно до чинного законодавства і порядку, відбувались ганебні дії. Люди у спортивній формі зі священиками Московського патріархату хотіли відбити храми у Здолбунівському і Радивилівському районах. Вражає бездіяльність правоохоронних органів, які займали вичікувальну позицію. А тому я звернувся до Міністерства внутрішніх справ, керівництва Рівненської обласної поліції з вимогою діяти активно, адже розпалювання релігійної ворожнечі є статтею Кримінального кодексу. Громада, яка отримала меншість, має право на почергове богослужіння, але закон чітко визначає порядок переходу храму. І правоохоронці мають дотримуватися букви закону, і виконувати законодавство України, а не займати споглядацьку позицію», – вважає Олександр Дехтярчук.
Чому народний депутат звернувся до можновладців та як прокоментував ситуацію з затриманням потенційного учасника підкупу за одного з кандидатів в Президенти на Дубенщині – читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(282)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.