Працівники Дубенського будинку-інтернату незадоволені обласними депутатами

Депутати обласної ради не зважили на думку колективу та так і не обрали нового керівника закладу

Працівники та підопічні КЗ «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» очікували на вересневу сесію облради з нетерпінням. Бо ж депутати мали обрати для них керівника. Нагадаємо, нещодавно був оголошений конкурс на посаду директора закладу, а за тим у будинку-інтернаті відбулися демократичні вибори. На яких колектив висловив свою думку: хто з шести кандидатів – найдостойніший. Найбільше симпатій працівники віддали дубенському активісту Павлу Ульяновському-Гріннену, ще відсотків двадцять – підтримали чинного керівника Григорія Шумейка, третє рейтингове місце за підсумками голосування посів колишній начальник Дубенської міліції Олександр Нартюк. Поспостерігати за процедурою виборів прибув тоді особисто голова облради Микола Драганчук.
А засідав обласний парламент 6 вересня. І одним з питань порядку денного було обрання директора на посаду керівника КЗ «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів». Але рішення депутати не прийняли.
На сесію обласної ради їздили і працівники будинку-інтернату, і, власне, найбажаніший для самого колективу претендент на керівний пост Павло Ульяновський-Гріннен, який на засіданні вболівав і спостерігав за ходом голосування.
Попри те, що думка колективу, як наголошував під час зустрічі у Дубні Микола Драганчук, мала б стати для депутатів орієнтиром, вони, очевидно, мали свою думку щодо того, хто насправді стане керівником будинку-інтернату, де на сьогоднішній день мешкає в межах 260 обездолених людей.
Павло Гріннен, який спостерігав за роботою обласного парламенту, висловив свою думку щодо подій:
«Результат роботи облради такий, що п’ять закладів в області не мають на сьогодні керівників, бо депутати ніяк не можуть домовитися між собою і повирішувати. Причиною цьому є квотна система, яка працює в обласній раді. Я за два дні до сесії знав, що нічого не буде. Говорив з депутатами облради, обласним керівництвом. На мою кандидатуру депутати не зважили. Найбільший рейтинг серед депутатів здобув чинний керівник, який не отримав підтримки під час виборів у трудовому колективі. Друге місце здобув пан Римар (представник обласного департаменту соціального захисту та праці, який очолює управління соціального захисту в Млинівському районі). Але він за підсумками голосування колективу здобув аж один голос. Моя кандидатура як людини, яка не представляє жодної політичної сили не була підтримана. Голосували за мене ті депутати, які мене знають по справах або позафракційні. Не підтримали мене і колишній голова облради В. Ковальчук та нинішній голова облради М. Драганчук, які безпосередньо брали участь в усуненні скандального директора інтернату Ю. Горбачука (коли і я в тій справі мав активну позицію). Чітко відслідковується «процес» квотного голосування. Бо не в пріоритеті якість, а присутнє бажання в будь-який спосіб пропхати свою кандидатуру. Мені натякали, що в мене немає досвіду, хоча я шість років пропрацював в подібному закладі в Норвегії, що вважаю дуже цінним досвідом. Натомість, як у випадку з боку радикальної партії, намагалися пропхати бувшого керівника Дубенської міліції пана Нартюка, або пана Римара, який до того як влаштуватися на державну роботу, торгував горілкою (бізнес не пішов, то подався у держслужбу). Жоден з кандидатів не мав досвіду. Гучні заяви всіх представників фракцій та керівництва області про те, що думка колективу буде врахована – перетворилися на пшик і є нічим більше як тривіальним обманом людей. А деякі депутати, які особисто знають мене, розводили руками і голосували як фракція, пояснюючи, що в них партійна дисципліна.
Натомість ніхто не зважає, що відбувається у закладі. На моє глибоке переконання «сірі» схеми «відкатів» і далі працюють в інтернаті. Адже чинний директор за рік свого головування заключив договір з фірмою родини Горбачука на обробку земель інтернатного господарства сільгосптехнікою. Можу припустити, що Горбачук з допомогою наближених собі осіб, які і далі працюють в інтернаті, і нині «контролює» постачання окремих груп товарів. І найбільш цинічним є те, що це відбувається на очах в тієї частини трудового колективу, які викривали Горбачука і вважали, що здобули перемогу. Крім цього, Юрій Горбачук особисто прибув на засідання облради і довгий час спілкувався з одним із кандидатів, п. Нартюком. Свідками цього стали обурені представники інтернату під час засідання сесії. Не можна не зауважити, що депутати з усіх сил намагалися зашкодити виступу представників колективу інтернату та Володимира Поліхи, який прибув і як депутат міськради від фракції «Батьківщина», і як член трудового колективу. І лише завдяки тиску зі сторони активістів інтернату на обласних обранців Володимиру Полісі таки дали дві хвилини на виступ. Він зачитав звернення від трудового колективу та від підопічних, а також звернувся до своїх однопартійців з закликом дослухатися думки більшості працівників та голосувати демократично. Але на нього ніхто не зважив. Результати голосування депутатів облради показали нездатність народних обранців відійти від ганебної системи, з якою ми боролися у 2014 році і думаємо, що подолали».

Володимир Поліха, який виступав від імені колективу на сесії облради на підтримку Павла Гріннена так прокоментував події сесії:
«Слово колективу не було почуте. Тут все розподілено за партійними квотами. Побачимо, що дасть повторний конкурс, повторні вибори та ще одна сесія облради».
Працівник комунального закладу Василь Попов, який побував на сесії, вважає, що:
«Депутати не дослухалися до нашої думки, проголосували за того, хто за підсумками голосування нашого колективу, набрав один голос. Ще обранці віддали голоси за нинішнього директора, який за рік часу ніякої користі для закладу не приніс. Наш колектив не задоволений роботою депутатів обласної ради. Навіщо ця демократія, якщо вони все самі за нас вирішують? Навіщо гратися у демократію?»
Оскільки депутати облради не обрали на цій сесії керівника для Дубенського будинку-інтернату, то невдовзі знову буде оголошений конкурс на вакантну посаду директора КЗ «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів», відбудуться вкотре ті ж демократичні вибори в колективі, на які, фактично, в області все одно не зважають, а далі – сесія.
Наразі виконує обов’язки керівника все той же Григорій Шумейко, який зайняв пост після скандального Ю. Горбачука.
Павло Ульяновський сказав, що знову подасть свою кандидатуру і обов’язково боротиметься, хоча впевнений, що в області не бажають бачити його на посаді, бо він не дасть працювати схемам «відкатів» і що обов’язково приведе учасників темних справ до «банкрутства».

(369)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.