Працівники будинку-інтернату бунтують проти директора

інтернатПрацівники Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів бунтують проти директора

На Рівненщині, у Дубенському будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів, працівники повстали проти директора закладу. За їхніми словами, керівник примушує працювати їхніх підопічних за горілку на підприємстві свого сина. Людей споювали до такого стану, що ті були ледь рухомими.

Про це йдеться у спецрепортажі журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK Анни Махно.

Працівники Дубенського будинку-інтернату розповідають: душевнохворі із роботи повертаються п’яні до непритомності. А працюють підопічні інтернату не будь-де, а на фермі сина директора закладу.

«Я сам бачив, як він розраховується з ними пивом і вином. А підопічні розповідали, що давав ще й горілку», – запевняє працівник Дубенського будинку-інтернату Микола Лисенко.

Лікарі додають: частині вихованців інтернату взагалі заборонено вживати спиртне, адже ті стають неадекватними. Та це іще тільки верхівка айсбергу.

«Одного разу підопічний прийшов із розбитою головою. Коли ми спитали, що сталося, він сказав, що директор вдарив відром по голові», – розповідає працівник Дубенського будинку-інтернату Василь Попов.

Також працівники стверджують, що територія ферми, де трудяться підопічні, колись теж належала інтернату. Нині вона розташована впритул до інтернатівського господарства.

«Я брав участь у будівництві тієї ферми у свій робочий час. Керував підопічними, недієздатними психічнохворими, які залучались до виконання будівельних робіт. Це незаконно. Усі робили це за розпорядженням директора», – зізнається Микола Лисенко.

Працівники кажуть, що керівник інтернату роками зловживає службовим становищем. Зокрема, директор приєднав кабель електропередач приватного підприємства до інтернатівської мережі, тож уже шість років користується безкоштовною електроенергією. Із проблемою працівники закладу зверталися до правоохоронців. Ті відкрили кримінальне провадження та згодом закрили.

«Було встановлено, що в діях посадових осіб Дубенського будинку інтернату для людей похилого віку та інвалідів не було ніяких порушень», – прокоментувала старший інспектор Дубенського відділу поліції Олеся Шевченко.

Натомість самі працівники ледь не позбулися робочих місць – директор виписував догани, які люди оскаржували в судовому порядку. Сам директор інтернату Юрій Горбачук запевняє: на нього зводять наклеп. Мовляв, це санітари споюють душевнохворих, щоб збагатитися на їхню пенсію.

«Нечесні працівники, яких ми викриваємо і боремось із цим, збирають ці гроші, приносять цю горілку або видурюють кошти в інший спосіб. Я це зупинив», – переконує Горбачук.

Та самі ж підопічні простих працівників захищають.

«Санітари нас не б’ють, адже дорожать робочим місцем. Ви не вірте», – запевняє підопічний Дубенського будинку-інтернату Дмитро Семенчук.

Що ж до роботи хворих людей на підприємстві свого сина, то директор також усе заперечує. Мовляв, підопічні працюють винятково на інтернатівському господарстві – така собі працетерапія.

Та нині працівники інтернату знову збираються писати заяву до прокуратури – вимагати об’єктивного розслідування того, що коїться у закладі. Кажуть, якщо їх не почують, будуть влаштовувати пікети.

«Те, що директор використовує психічнохворих людей – найбільш незахищену верству населення, – дуже цинічно. Окрім того, харчують там просто помиями. Підопічні інтернату казали, що м’яса взагалі не бачать – лише сало і кістки. Ба більше. Директор продає м’ясо свого ж приватного підприємства у цей заклад», – розповідає громадський активіст Павло Ульяновський.

Правоохоронці уже проводили перевірку у закладі і жодних порушень не виявили. Та у міліції чіткої відповіді, куди була повернена справа із прокуратури на дорозслідування, та чому не опитували ключових свідків, активістам не дали. Тож громадські діячі вважають, що влада повинна взяти на себе відповідальність та розпочати нове розслідування.

(19)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.