Понад 3 мільйони – на реконструкцію амбулаторій району

7 амбулаторій Дубенщини реконструюють за кошти Світового банку
В рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» передбачається реконструкція 90 амбулаторій Рівненщини. Наразі оголошено чи не найбільший тендер на реконструкцію 33 амбулаторій в 7 районах області.
Проектом запланована реконструкція 7 амбулаторій Дубенщини – 2 у місті, 3 в районі – у Вербі, Іванні, Соснівці та 2 в громадах – в Мирогощанській ОТГ та с. Берег Смизької ОТГ. Зараз оголосили тендер і до 13 грудня різні компанії подаватимуть пропозиції.
«У Вербі проведуть капітальний ремонт будівлі амбулаторії на загальну суму понад 2 млн грн, у Соснівці – вартістю 633 тис. грн, в Іванні – 532 тисячі. Тобто навіть на 3 амбулаторії району Світовий банк виділив понад 3 млн грн. Щодо співфінансування – за нами було лише виготовлення проектно-кошторисної документації, вартість якої 100 тис., а все інше – коштом програми. На сьогодні ніяких вимог щодо співфінансування від Світового банку немає», – розповів головний лікар Дубенського районного центру ПМСД Валерій Слива.
Також за сприяння Світового банку всі лікарі району пройшли навчання – 2-денні курси з надання допомоги хворим на серцево-судинні захворювання, Дубенська ЦРЛ отримала автомобіль та додаткове обладнання, також на кожну амбулаторію дали ноутбук та принтер.
Валерій Слива розповів, що в кожній з перелічених амбулаторій заплановані схожі види робіт – ремонт даху, оздоблення фасаду, заміна вікон та дверей.
«Головне, щоб людям було зручно, тепло, покращити зовнішній вигляд фасаду – те що є зараз і проект, який нам намалювали – це небо і земля. Якщо ми зробимо все заплановане, то в нас будуть дуже гарні амбулаторії», – зазначив головний лікар.
Ще у 2013 році, коли розпочалася реалізація цієї програми, в районі було 10 амбулаторій, деякі з яких не потрапили під неї через технічні проблеми – амбулаторія в Семидубах виявилася історичною будівлею, в Смизі теж обрали інший шлях розв’язання проблеми. Які ж саме амбулаторії Світовий банк допоможе реконструювати вирішувала обласна комісія, рядячись з керівниками медицини, в яких брала всю інформацію.
Чіткі терміни виконання запланованих робіт Валерій Слива не назвав, оскільки невідомо стільки часу займуть тендерні торги. А також звернувся до мешканців Дубенщини з проханням поспішити з вибором лікаря:
«На сьогодні дуже знизилася активність підписання декларацій – до 40% населення району ще не визначилися. Хочу закликати людей, щоб вони обирали лікаря, оскільки, реформа йде і з часом до вузького спеціаліста потрапити можна буде лише з направленням від сімейного лікаря. Деякі лікарі вже підписали потрібну кількість декларацій, деякі ж – вже підходять до цієї точки. Нехай люди поспішають, адже лікарі не зможуть підписати більше декларацій, ніж дозволяє держава».

(424)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.