Поліція, що працює з дітьми та заради них

Про дубенських поліцейських, що працюють з неповнолітніми
Ось уже 23 рік поспіль у системі МВС України функціонує підрозділ, основним покликанням якого є профілактика правопорушень серед дітей. Протягом своєї діяльності по різному він іменувався: від добре відомого «кримінальна міліція у справах дітей» до нинішнього «служба ювенальної превенції».

Зміни торкнулися також і їх кількісного складу. Так, нині за цим напрямом у Дубенському відділі поліції працює три співробітники: старший інспектор Мирослава Вжос та інспектори – Юлія Пасічник і Дмитро Литвин. Їх робочі будні, а частенько й вихідні та свята, безпосередньо пов’язані із неповнолітніми, яких на території обслуговування дубенської поліції проживає близько 20 тисяч.

В силу різних обставин та життєвих ситуацій зі своїми підопічними інспектори спілкуються постійно. Наймолодшим – вихованцям дитсадків та початкових класів – потрібно щораз нагадувати правила дорожнього руху та як вести себе із незнайомцями. Більш старшому поколінню систематично роз’яснюються основи адміністративної та кримінальної відповідальності. А це від елементарного паління цигарок та хуліганських проявів і до скоєння майнових, насильницьких злочинів та злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

Зустрічі поліцейських із дітьми відбуваються переважно у навчальних закладах, рідше юні порушники разом із батьками чи опікунами самі приходять до відділу поліції. До закриття Дубенської виховної колонії практикувались також екскурсії за колючий паркан, що мали досить позитивні профілактичні тенденції.

З першого погляду може здатись, що служба такого роду у поліції чи не найпростіша, бо ж «діти, не дорослі. З ними легко». Так міркують ті, кому не доводилось спілкуватись із «проблемними» дітьми. Серед них частково такі, хто позбавлений батьківського тепла та піклування, а є й діти, котрі, маючи маму і тата, фактично є «соціальними сиротами», адже покинуті на самоплин, і з малих літ їх «виховує» вулиця. Цим підліткам, звісно, співчуваєш, однак їх вчинки нерідко виходять за рамки закону, чим приводять юних порушників на лаву підсудних та позбавляють волі.

Тому, в день іменин служби ювенальної превенції нашим колегам хочеться побажати передусім витримки та наснаги, а також не припиняти вірити в те, що завдяки спільним зусиллям молоде покоління українців виросте гідними громадянами своєї держави.

Дубенський відділ поліції

 

(501)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.