Поки медики без зарплати – працівники райради її отримають

За обіди вихованців і учнів закладів освіти Дубенського району доведеться платити більше
41 сесія Дубенської районної ради, що відбулась у п’яницю, 16 серпня, мала б бути «гарячішою». Очікували, що на пленарне засідання прийдуть працівники Дубенської центральної районної лікарні. Медики зробили таку заяву під час мирного протесту під приміщенням райради та адміністрації, через те що, як уже не раз писав Інформаційний портал м. Дубно, не отримують заробітної плати. Однак питання оплати роботи колективу лікарні навіть не винесли на сесію. Зате вирішували фінансове забезпечення працівників районної ради. Але про все послідовно.
Розпочали сесію з вручення грамот депутатам з нагоди Дня народження. До порядку денного додали питання Олександра Козака про звернення до Кабміну щодо фінансування райлікарні Дубенською міською радою та звернення до Дубноводоканалу через отруєння риби в Ікві, попадання відходів у водойму з очисних споруд. Сергій Гаврилюк запропонував заслухати звіт в.о. головного лікаря про причини відсутності ліцензії на наркотики та нефункціонування ліфта. До цього ж обранця звернулись жителі Смиги, оскільки, на їхню думку, незаконно відвели землю, де вирубали ліс, під будівництво комплексу. А тому депутати звернуться у Дубенську поліцію.
Окрім програм та внесення змін до них, обранці району схвалили проєкт рішення про збільшення батьківської плати за харчування дітей у навчально-виховних комплексах та дошкільних закладах освіти району. За обід однієї дитини батьки сплачували 10 грн. Такий розмір встановили три роки тому, а у зв’язку з постійним зростанням цін плату підвищили до 15 грн. На 40 сесії з посади директора Соснівської школи звільнили Світлану Климентович. Хоча жінка не згідна з рішенням і подала в суд, на цій сесії депутати проголосували «за» оголошення конкурсу задля обрання нового керівника.
Обговорюваним питанням на цьому засіданні стало внесення змін до бюджету. Його розглянули останнім. Олександр Козак розповів, що просив гроші в сільрад і з ким не працював раніше такого не було: районна рада лишилась без фінансування на оплату праці. А тим часом голова адміністрації пояснив зміни до бюджету, зауваживши, що в резервному фонді знаходиться 82 тисячі, а інші суми – необхідний мінімум для функціонування різних сфер і галузей. До колег звернувся обранець і водночас голова Млинівської райдержадміністрації.
«Ви є автором проєкту рішення по бюджету. Я прошу вас, не затягуючи час, двох знайти компроміс, порозуміння, – зазначив Петро Рухер. – Наприклад, по залізниці немає жорсткої вимоги, що Ви повинні дати гроші саме в серпні, це можна зробити в жовтні після перевиконання. Зробіть перерву на 10 хв для того, щоб знайшли компроміс вдвох. А ні – то будемо шукати разом».
Чимало депутатів підтримували колегу щодо оголошення перерви, але Юрій Парфенюк відмовився від неї і попросив обранців висловлювати свої пропозиції.

«Юрій Васильович, освіта просила 600 тисяч – даєте 320, районна рада 148 – не даєте ні копійки. Дайте всім по 50%», – звернувся Олександр Козак.
Та запропонував 50 тисяч забрати з освіти і 20 тисяч з запланованих для Укрзалізниці (за перевезення пільгових категорій). Пізніше керівник адміністрації озвучив ідею зняти 50 тисяч з освіти та 20 тисяч з резервного фонду. Наполягали на виділенні коштів для освіти начальник відділу освіти Лідія Білик та обраниця, директор Семидубського ліцею Галина Сухолейстер.
«Цих 320 тисяч, які нам хочуть дати – це мінімум, що може закрити всі проблеми опалювального сезону. У нас 5 шкіл, де потекли котли. Ми не розпочнемо опалювальний сезон, поки не поміняємо їх. Ми ще не розрахувались за торфобрикет з минулого опалювального сезону», – пояснила Лідія Білик.
А паралельно обурювався Олександр Козак та навіть збирався покинути залу, мовляв перерву можна оголосити до наступного тижня. Після шуму і галасу свою ідею про зняття 60 тисяч з резервного фонду та 10 тисяч з залізниці озвучила керуюча справами райради Галина Ткач. Але Тетяна Чоботар, як очільниця управління праці і соціального захисту, просила не знімати грошей за перевезення пільговиків залізничним транспортом. Довго не могли знайти спільний знаменник, однак дослухались і вирішили забрати 60 тисяч з резервного фонду. І хоча дуже ризиковано лишати незначну суму в резервному фонді, не голосувати за це обранці не могли. За поданням голови районної ради виділення фінансів її працівникам приймали одночасно з усіма змінами до бюджету. Утримались при прийнятті цього рішення лише Олександр Наконечний та Юрій Парфенюк.
Загалом на сесії розглянули понад 20 питань.

(311)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 31 Жовтня, 2019

    […] на засіданні їх не було. Натомість вирішували фінансове забезпечення працівників районної ради. При розподілі коштів орган самоврядування району […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.