Податок на нерухомість: хто, скільки та за що платитиме?

Скільки платитимуть за понаднормову площу у Дубні?
Кілька років тому в Україні вели так званий податок на розкіш. Сплачувати його мали ті, хто володів дорогим автомобілем або величезним палацом. Та з 1 липня 2016 року все змінилось. І у податковому законодавстві виникли певні зміни. Власники квартир, площа яких перевищує 60 квадратних метрів, та будинків з площею понад 120 квадратних метрів змушені платити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Гроші стягуються за кожний квадратний метр понад встановлену норму. Якими ж будуть ставки цього податку на 2017 рік вирішували депутати Дубенської міськради на 33 сесії.
Розпочали із ставки на нежитлову нерухомість. Бюджетна комісія пропонувала встановити її у розмірі «0,25%». А крім ставки, доцільно було б, на думку заступника міського голови Руслана Мосійчука, встановити градацію щодо розташування об’єктів. Однак начальник управління економіки і власності Мирослава Піддубник прокоментувала, що це не передбачено у Податковому кодексі. На підтримку Руслана Мосійчука виступив депутат Юрій Момотюк, який також захищав інтереси бізнесу.
«Якщо дотримуватись, Мирославо Мирославівно, Податкового кодексу, то земельний податок має бути 3%, а ми встановлюємо трохи менший. Я вважаю, що треба думати про підприємців та підприємства, які в сьогоднішній нелегкий час намагаються утримати свій бізнес на плаву і треба йти бізнесу на поступки», – зазначив обранець, голова бюджетної комісії.
Андрій Хижняк від імені фракції «Батьківщина» запропонував, аби ставка податку на житлову нерухомість для фізичних осіб становила «0%». З чим міські депутати погодились. Та в цілому встановили такі ставки:
0% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр житлової нерухомості для фізичних осіб та 1% – для юридичних осіб. За господарські (присадибні) будівлі (нежитлові приміщення), до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції платити теж нічого не доведеться, а за інші об’єкти, що не належать до вищевказаних, 1% платитимуть і підприємства, установи, і дубенчани. Рішення набрало чинності 3 травня.

(77)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.