Почесного громадянина Дубна вшановуватимуть на державному рівні

возницькийУродженця Дубенщини, почесного громадянина Дубна, відомого мистецтвознавця Бориса Возницького вшановуватимуть на державному рівні

Верховна Рада України своєю Постановою «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році» постановила урочисто відзначити на державному рівні 16 квітня 90 років з дня народження Бориса Возницького (1926-2012). Визначний мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, експерт ЮНЕСКО, почесний громадянин міста Дубно, доктор honoris causa Борис Возницький народився в селі Ульбарів на Дубенщині.

Так, Державний історико-культурний заповідник у місті Дубно проводить у квітні міжнародну наукову історико-краєзнавчу конференцію. Участь в якій візьмуть представники України, Польщі, гості з ЮНЕСКО.

– На конференції передбачається розглянути такі напрямки досліджень як наукова спадщина та історіографічний доробок Бориса Возницького. Його мистецтвознавчі дослідження, діяльність в напрямку збереження української і світової мистецько-культурної спадщини. Особистість Бориса Возницького у житті і професійній діяльності. А також Дубенщина в житті Бориса Возницького, – розповіла заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника у місті Дубно Надія Любецька.

Також у квітні у комунальному закладі «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради відбудуться щорічні Читання пам’яті Героя України, визначного музейника Бориса Возницького, які проходять тут з 2013 року. У Львові заплановано проведення мистецьких заходів у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, відкриття меморіальної дошки на будинку, де він жив.

За матеріалами: Рівненська обласна рада

(9)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.