Поблизу колишньої колонії молилися за розстріляних земляків (фото)

Дубенчани вшанували пам’ять про розстріляних у місті покладанням квітів та хвилиною мовчання
Сьогодні, 25 червня, дубенчани зібралися біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати світлу пам’ять земляків, які загинули в дубенській в’язниці. Згідно з свідченням людей, яким вдалося врятуватися під час різанини з 24 на 25 червня 1941 року, в тюрмі стратили близько 550 в’язнів, серед яких було 100 жінок. З приходом у місто нового підрозділу Збройних сил України, навесні цього року вдалося відкрити ще одну криваву сторінку цієї історії. На території колишньої в’язниці знайшли 19 людських останків, а пошукові роботи триватимуть й надалі.

«Ми сьогодні молимося і згадуємо померлих для того, щоб взяти ті правильні уроки історії, адже тоталітаризм несе загрозу суспільству і не лише окремим націям, а й всій Європі. На жаль, Європа сьогодні не бере уроків історії і вчора, допустивши російську делегацію без різних санкцій у Раду Європи, Європа наступає на ті ж граблі, на які наступала перед Другою світовою війною, примирюючись з німцями, а потім – це віддалося кривавою різнею цілої Європи. Так і українці в повній мірі не беруть правильних уроків історії. Надалі багато наших братів і сестер відстоюють ідеологію більшовизму, схиляють свої голови перед пам’яттю про Радянський Союз, дешеву ковбасу та інші примарні вигоди радянського тоталітарного режиму. Пам’ятаймо, що без вивчення уроків, без правильних висновків – історія повторюється у жахливих наслідках», – зазначив о. Василь Лозинський.

А також священники місцевого благочиння відслужили поминальну панахиду за душі розстріляних на території дубенської тюрми.
«Про розстріли у в’язниці свого часу говорили пошепки, бо так було заведено, але навіть знаючи про ці події, вшановуючи кожного року під стінами колонії пам’ять загиблих, ми уявити не могли, що злочинна влада «русского мира» навіть не спромоглася прибрати свої злочинні сліди. Коли ми увійшли в приміщення, були шоковані з мером – побачили рівчаки для змивання крові, камери смертників – це неприпустимо, – звернувся до присутніх нардеп Олександр Дехтярчук. – У Дубні на військовому кладовищі і далі поряд з Героями, що гинули свого часу, рятуючи місто, відбиваючи його від німців, по сьогодні покояться ті самі НКВДисти, які розстрілювали в цих камерах, закидали гранами і добивали штиками українських патріотів. Я офіційно звертаюся до виконкому міської ради, якщо там є, звичайно, патріоти чи їх представники, прийняти рішення без шуму, тріскотні політичної і все-таки перезахоронити цих людей на кладовище за християнським звичаєм. Але не місце на кладовищі з Героями людей, які, ймовірно, причетні до жахливих розстрілів».

А також народний обранець додав, що після завершення ексгумації розстріляних потрібно належним чином перепоховати всією Рівненщиною цих людей, вшанувати їхню пам’ять і встановити пам’ятний знак, на який готовий дати гроші з власної кишені.

Після цього Олександр Дехтярчук, Василь Антонюк та інші охочі містяни, що завітали на захід поклали квіти та поставили запалені лампадки до пам’ятника.




(369)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.