Підприємці мусять дотриматись проєкту, або «сараї» знесуть

У Дубні біля школи зріжуть дерева
Не лише питання початку опалювального сезону в місті, як писав Інформаційний портал м. Дубно, зайняло левову частку засідання виконкому, а й питання, що стосуються реклами. Чимало часу члени виконкому затратили на надання дозволів на зрізку дерев.
Розпочалось все з того, що С. Марчук просив дозволу на встановлення телевізора на будинку на Майдані Незалежності, 5 (будинок, де магазин «Богема»). На стіні двоповерхівки, а саме на фасаді його квартири, голова ОСББ хотів розмістити телевізійний екран розміром 2 х 3 м на 5 років. Відразу члени виконкому звернули увагу на занедбаний, непривабливий фасад цього будинку і поцікавились у начальника управління архітектури, будівництва і земельних питань думкою архітекторів.
«Ми підготували рішення на розгляд виконкому», – відповів Вадим Двигай.
«Воно немає вигляду», – сказав хтось з присутніх.
Керівник Державного історико-культурного заповідника зауважив, що розміщення має відповідати Правилам розміщення зовнішньої реклами. Колеги ж зазначили, що треба було б зробити спершу фасад, закрити страшне вікно поруч.
«Хай ставить, але тільки не в цьому місці», – підсумував міський голова.
Після чого всі одноголосно утримались.
Щодо реклами на зупинці на Базарчику Василь Антонюк пояснив, що просив їх раніше за свої кошти встановити цю зупинку. Аби реклама не заважала людям, що чекають на автобус, вирішили дозволити розмістити її тільки з однієї сторони. Думали члени виконкому чи продовжувати термін дії дозволу на розміщення бігбордів по Сурмичах (перед мостом) та Мирогощанській (на Сушильному). Попри 337 грн за один в місяць вони сумнівались у доцільності схвалення рішення. Але тоді треба було не продовжувати договори всім, або дати час до якогось року. Врешті вирішили розробити концепцію щодо реклами в Дубні, при чому вона не повинна відволікати від пам’яток архітектури чи заважати сприйняттю.
«При розробленні концепції потрібно враховувати соціальну рекламу. Місто потребує своєї реклами. Коли людина буде просити дозвіл, то повинна знати, що місто надаватиме рекламу, яку треба буде повісити», – сказав Леонід Кічатий.
Після чого розглянули звернення дубенчанина, який останній серед підприємців на Базарчику, просив дозвіл на розроблення комплексної схеми встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на вул. Мирогощанська (біля будинку № 1). Чоловік нічого не робив, поки підприємці не розпочали будівництво. Питання не обійшлося без обговорення. Дубенчанин мав домовитись з сусідкою, але через “колег”, чиї заклади розташовані поруч, не отримав позитивного рішення виконкому.
«Ми дали дозвіл для підприємців на гарний проєкт тимчасових зовнішніх будівель. Що роблять підприємці? Роблять фундамент. Тому, шановні члени виконкому, ніяких надалі дозволів. Вадиме Анатолійовичу, доручення Вам: приведіть у порядок, будь ласка, ці сараї, що понабудовували підприємці», – наголосив мер.
Так, через дії окремих підприємців потерпають і ті, хто нічого не порушував. Всі вони раніше разом звертались щодо надання дозволу і мали б побудувати, відповідно до проєкту, однакові, за склом тимчасові конструкції. Водночас, за домовленістю, мали б зробити благоустрій. Але, як зазначили на засіданні, вони «побудували різні хліви», не дотримуючись проєкту, і нічого з обіцяного не зробили, а тому «або роблять так, як домовлялись, або все розвалять».
Комісія управління освіти рекомендувала дерева перед Дубенською ЗОШ № 3 зрізати, тому що вони затуляють природне освітлення для дітей, а остаточне рішення мали прийняти на виконкомі. Видалити мали б 4 липи, катальпу та горіха. Але присутні вважали, що школа без дерев виглядатиме дивно, і надали дозвіл на зрізку, лишаючи катальпу (дерево Міклера). З часом мають посадити інші дерева, наприклад, кулясті клени. Видалять також верби на території Будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Щодо зрізки дерев біля аптеки на Грушевського, 110, то тут члени виконкому обурювались цьому, бо, мовляв, що буде, якщо позрізати молоді насадження в місті. Тут ростуть клен, горіх, бузок, оцтове дерево і липа. Кущі, чагарники, на думку членів виконкому, могли зрізати раніше, а дерева «окультурити». Заявник аргументував зрізання затіненням та холодом у приміщенні влітку. Зійшлись на тому, щоб спочатку розчистили чагарники, а тоді звертались за дозволом на зрізку дерев.
Останнім питанням розглянули члени виконкому проєкт щодо ремонту будівлі міської ради, відповідно до якого витратять 59 960 грн.

(366)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.