Партійна приналежність чи особисті інтереси – що керує депутатами?

Деякі депутати Дубенської міської ради не знають своїх прав і обов’язків? 
41 сесія Дубенської міської ради, що відбулась 27 жовтня, традиційно розпочалась з депутатських запитів і звернень, яких цього разу було не багато. Однак, обговорення їхнє затягнулось.
Депутати ходять на сесію мізерно
Ще до початку розгляду депутат, голова комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, діяльності правоохоронних органів та громадських формувань Яків Вагілевич звернув увагу колег на відвідуваність обранцями сесійних засідань. Мовляв, не ходять цілими фракціями і не вирішують важливі для дубенчан питання.
«Для мене, як голови комісії неприємно, що депутати не ходять на сесії. Це не є Верховна Рада, але питання – важливі для містян. Я хочу зробити зауваження для тих депутатів, особливо для голів фракцій, щоб забезпечували присутність своїх однопартійців» – зауважив Яків Ярославович.
Натомість в оргвідділі відповіли, що всі міські обранці про сесію попереджені. Їхні слова також підтвердив секретар міськради Віктор Недашковський, який і озвучив три депутатських запити.
Житлово-комунальні питання
У них Микола Пилипчук просив передбачити кошти на наступний рік для облаштування благоустрою прибудинкової території на вул.. Сурмичі, 11, що прилегла до автобусної зупинки. Згадали й депутати, що тут проблемний пішохідний перехід. З’ясувалось, що невідомі особи однієї ночі зломали обладнання пішохідного переходу з підсвіткою на Садовій, що безкоштовно встановила фірма з Тернопільщини. Вартість пошкоджено датчика, за словами Василя Антонюка, 45 тисяч гривень. Про схожий вандалізм розповів депутат Володимир Поліха. Напередодні сесії обранець помітив, як на Страклівській невідомі звалили дорожні знаки. Через всі ці пошкодження у міськраді працюватимуть над відеоспостереженням у всіх частинах міста. Депутат Юрій Момотюк попросив нанести трафарет «Велосипед» на червоній смузі, що на тротуарі від Базарчика до Грушевського, так як багато людей не розуміє, що ця частина доріжки призначена для велосипедистів. Добавив репліку з цього приводу і Андрій Пащук, який звернув увагу, що не кругом на доріжці влаштовані з’їзди.
Із зверненням від дубенчан, що проживають на вул. Золота та фотопідтвердженнями Віктор Богомаз клопотав, аби тут зробили асфальтування і освітлення.
ТЕС або позбавлення участі дубенчан
Останній письмовий запит надійшов у міську раду від депутата Миколи Стрільчука. Йшлось у ньому про суперечливу дискусію дубенчан оприлюднену в соцмережах, ЗМІ щодо будівництва теплової електростанції на вул.. Семидубська, що й викликало обурення та невдоволення серед місцевих жителів. З цього приводу обранець закликав провести громадські слухання та обговорення. На що Василь Антонюк заявив, що не раз з депутатами обговорював це і повідомив, що зустрічався в Києві з власниками проекту (будівництва ТЕС) і за тиждень-два вони запросять у Дубно нідерландських спеціалістів, які обґрунтують всі, як-то кажуть, плюси і мінуси, обговорять все з громадськістю. Проінформував й мер про заборгованість держави перед Дубнотеплокомуненергією, що держава спихає проблеми такого роду на органи місцевого самоврядування. Тут же попросив народного депутата (Олександра Дехтярчука – прим. ред..) не «піддакувати» громадським організаціям і не плутати з переробкою і спалюванням сміття. Заступника міського голови та водночас депутата Руслана Мосійчука дивувала позиція колеги, який голосував «за» надання землі під будівництво ТЕС, а зараз підняв це питання. В процесі обговорення Юрій Мельник розповів про людей, що проживають на вул.. Сосюри, Кондратюка, Федорова, і які наскільки налякані викидами елеватора, що бояться викидів від ТЕС, а тому й сам підписався аби провели все ж таки у Дубні громадське обговорення. А міський голова запевнив, що коли це не буде чистим екологічним проектом, то його ніхто не підтримає. Запит Миколи Стрільчука взяли до уваги, але забули проголосували. Лише після обговорення та усних запитів згадали й проголосували за запит депутата, однак не підтримали його. Звичайно, що сприяла такому рішенню низька відвідуваність, але хіба дубенчани не мають права знати всю інформацію про будівництво ТЕС, заслухати інвесторів, забудовників, аби переконатись або спростувати своє бачення? Питання риторичне.
Відсутність тротуару, який обіцяла влаштувати фірма-забудовник нової багатоповерхівки
Уже вкотре усно Петро Янок просив аби на вул.. Шептицького (Пушкіна) облаштували тротуар, адже його відсутність призводить до плачевних наслідків. Так, зовсім недавно транспортний засіб наїхав на маму, що вела доньок на навчання у СЗОШ № 5. З цього приводу Василь Антонюк доручив обранцю та директору навчального закладу поговорити з жителями цієї вулиці, аби ті вирізали дерева та забрали реманент, що заважає облаштуванню.

Партійні баталії
Батьківщинівець Андрій Хижняк особисто зачитав запит, де вимагав надати всі деталі щодо того, хто облаштовує водойму на кар’єрах, за скільки, терміни реалізації і т. д. Відповіді на питання колезі був готовий надати укропівець Юрій Момотюк, але вона не влаштовувала пана Хижняка, він хотів отримати повну інформацію. Інший батьківщинівець Олег Швед публічно оголосив свої звернення. Перший спрямовувався до обласного обранця Валерія Гусарука. Посадовцю міськради не сподобалась, що останній розповів кореспонденту Інформаційного порталу м. Дубно. Задля відстоювання своєї честі пан Швед просив надати факти, підтвердження своїх висловлювань, мовляв, всього цього не було. Нагадаємо, йдеться про слова пана Шведа, коли він на Підборцях казав: «Власть в наших руках, земля буде ваша». Окрім цього, Олег Іванович у зверненні вимагав аби власник Інформаційного порталу м. Дубно надав завірений текст статті «Про кумівство та лобіювання земельних питань у міській раді», оприлюдненій 26 жовтня та назвати прізвище, ім’я автора. Хоча, знову-таки, автор публікації добре відомий пану Шведу, оскільки напередодні кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно телефонував до депутата і просив підтвердити або спростувати факт кумівства із родиною Шевлюг, що хочуть приватизувати частину парку на Підборцях у Дубні. Але яким чином ці дані допоможуть Олегу Шведу здійснювати депутатські повноваження? Так само, чому звернення зачитували на сесії, коли можна було їх надіслати необхідним особам і не виносити на публіку? Підтримувала Олега Шведа вся фракція «Батьківщина» у міськраді, від імені якої Галина Дучук зачитала звернення до облради щодо ганебної поведінки обласного депутата Валерія Гусарука. Дубенські батьківщинівці вважають, що обласний обранець спеціально влаштував політичну акцію проти них та здійснює політичну розправу. А все через події навколо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність гр.. Шевлюзі І. В. Апелював до колег у «парламенті» однопартієць обласного обранця Юрій Момотюк. Він попрохав політичних опонентів відвідувати День депутата, разом з тим зазнаючи, що найгірше, що могла зробити держава – це створити політичні партії.
Після такого тривалого обговорення першого питання обранці міськради перейшли до порядку денного.

(291)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.