Пам’ятник у Дубні відкривали генпрокурор і Міністр культури України, а освячував – Святійший Патріарх (фото)

На відкритті пам’ятника Президента представляла дружина генпрокурора Ірина Луценко, а Юрій Луценко розповів нарешті скільки грошей на це дала його родина
Пам’ятник Борцям за Волю та Незалежність України з двадцятирічною історією нарешті відкрили. Дійство відбувалося у Дубні у свято Покрови Пресвятої Богородиці, в яке в державі відзначають День Захисника України. Багато було домислів, думок з приводу того, хто приїде на відкриття з високопосадовців, хто меценати пам’ятника та дійства. Але вже в час подій все раніше невідоме та таємниче для дубенської громади стало відкритим.

Розпочали з вітального слова міського голови Василя Антонюка, який представив гостей міста, які завітали в місто на урочистості.


З нагоди відкриття пам’ятника такої значимості прибув Генеральний прокурор України Юрій Луценко (якого вважали головним спонсором бронзового скульптурного монументу) та його дружина Ірина Луценко (наша краянка) – представник президента України у Верховній раді, яка зачитала привітання від Гаранта та вручила путівки в «Буковель» дітям двох воїнів-дубенчан, які загинули в сучасній війні в Україні.

Приїхав відкривати пам’ятник у Дубні і Міністр культури України Євген Нищук. Він нагородив відзнаками Міністерства групу авторів-скульпторів та архітекторів, які двадцять років працювали над впровадженням ідеї пам’ятника Борцям за Волю та Незалежність України в життя – митців міжнародного рівня – Олега Пінчука, Володимира Шолудька, Стефана Загайкевича та Едуарда Козерацького.
Міністр культури наголосив, що сьогодні, як і колись, люди шукають свої ідеали. Ідеалом для українців має стати образ козака-борця за волю та незалежність України, який уособлений в гоголівському Тарасові Бульбі, і який вже сьогодні закарбований в пам’ятнику Борцям за Волю та Незалежність України в Дубні.
Дорогим для дубенчан безперечно був візит іще одного гостя-краянина – академіка Національної академії наук України Миколи Жулинського, який в своїй промові зазначив, що пам’ятник у Дубні – ще один символ боротьби і віри у перемогу українців. Прибули на відкриття й народний депутат Олександр Дехтярчук та високопосадовці Рівненщини. І безперечно зібралося чимало мешканців міста. Хоча, не можна не зауважити, що на самих урочистостях з нагоди відкриття монументу було не велелюдно. Побільшало людей ближче до початку виступів зірок української естради.
Юрій Луценко привітав всіх зі святом та подією відкриття пам’ятника всеукраїнського значення у Дубні та вручив нагороди дубенським військовослужбовцям – відзнаки Президента України за участь в антитерористичній операції. Хоча й не зрозуміло чому під час святкування не згадали захисників з Дубенського району, а донька ще одного загиблого Героя не отримала путівку в Буковель. Невже вони цього не заслужили? Чи захищали кордони країни лише як мешканці району? Мабуть ні, але хтось та й недопрацював. Вшанував генпрокурор нагородою від Президента України і одного з тих, хто ще залишився в живих, учасника УПА, нашого краянина Василя Єфімчука, якого запросили на дійство. Принагідно до 75-річчя створення української повстанської армії Юрій Луценко вручив упівцю-вояку орден «За заслуги».

Все дійство супроводжували неперевершені та заворожуючі виступи чоловічої хорової капели України ім. Л. Ревуцького, а також ансамблю ударних інструментів «ARS Nova».


А далі після виступів посадовців та політиків громадськість міста з нетерпінням очікувала на приїзд Святішого Патріарха Київського і Всієї Руси-України Філарета. Святіший прибув разом із іншими представниками духовенства України. Патріарх освятив монумент та окропив святою водою й благословив дубенчан, гостей. Спільно з місцевим духовенством Філарет звершив молитву за місто Дубно, Україну та наших військових-героїв. Святійший Патріарх Київський та Всієї Руси-України Філарет також особисто благословив вояка УПА Василя Єфімчука та помолився за його здоров’я.

Завершився захід святковим концертом, в якому взяли участь гурти Mad Heads, Гайдамаки та Злата Огнєвич, Скай.

І декілька слів щодо кулуарних тем щодо вартості пам’ятника та його спонсорів, про що у Дубні не раз дискутували.

В час, коли генпрокурор України Юрій Луценко в очікуванні Патріарха залюбки робив селфі зі всіма бажаючими дубенчанами, кореспонденту Інформаційного порталу м. Дубно вдалося поспілкуватися з політиком та запитати в нього, хто насправді генеральний спонсор бронзової скульптури та скільки витратила родина Луценків на монумент.
Юрій Віталійович розповів:
«Моя родина внесла у спеціальний благодійний фонд на будівництво цього пам’ятника близько 270 тисяч. Решту коштів допомогли зібрати ще з десяток благодійників. Це депутати, підприємці, високопосадовці».
Щоправда Юрій Луценко не повідомив прізвищ меценатів, оскільки вони його на це не уповноважили. А щодо того, що в громаді міста гостро критикували мільйонні капіталовкладення, в тому числі з міського бюджету, у пам’ятник, Юрій Луценко сказав, що Українв – демократична країна, де кожен має право на свою думку та свободу висловлювань.
Саме дійство, оренду сцену, виступи зірок і все феєричне, що відбувалося у Дубні з нагоди відкриття пам’ятника Борцям за Волю та Незалежність України, профінансували ті ж спонсори та Міністерство культури України.

(1207)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.