Об’єкт на Дубенщині хочуть долучити до «культурних шляхів» Ради Європи

Рівненщина долучиться до культурних шляхів Ради Європи
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко домовилася із європейськими колегами про залучення нашого краю до культурних шляхів Ради Європи. Тож на Рівненщині вже активно працюють над пошуком країн-партнерів, повідомляє Інформаційний портал м. Дубно з посиланням на Рівненську ОДА.
Під час перебування на Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи посадовець зустрілася з директором Європейського інституту культурних шляхів Стефано Домініоні. Делегати обговорили перспективи приєднання області до культурних шляхів РЄ.
Програму «Культурні шляхи» Рада Європи започаткувала 30 років тому. Її мета – за допомогою мандрівок продемонструвати внесок різних країн і культур Європи у спільну культурну спадщину.
Шляхи можуть бути різного спрямування – історичного, культурного і навіть кулінарного.
«Об’єкти, які ми хочемо популяризувати в цьому напрямку – Тараканівський форт, «вузькоколійка», пивзавод Рівного, а ще такий давній вид бджільництва, як бортництво. Таким чином ми зможемо зробити внесок у спільну спадщину Європи. Це буде нагода для взаємного обміну та культурного збагачення через кордони», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Це додаткова можливість зберегти культурну спадщину нашої Рівненщини, а також долучитися до мережі культурних шляхів Європи і розвивати туризм, переконана Світлана Богатирчук-Кривко.
Аби отримати сертифікат РЄ, об’єкти мають відповідати певним критеріям.
Серед них – значимість, її наукове доведення, практичність та інфраструктура. А також однією з умов є залучення до цієї програми не менше 3-х країн Європи, де знаходяться схожі об’єкти.
Культурні шляхи будуть розвивати на умовах співфінансування. А європейські колеги допоможуть в підготовці кадрів, організації семінарів та форумів, де можна буде перейняти їх досвід.
Тож нині Україна чекає погодження від Європейського інституту культурних шляхів.
Після сертифікації об’єкти отримають логотип Ради Європи, а закордонні експерти кожні 3 роки оцінюватимуть дотримання якості надання послуг.

(9)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.