Нова виставка у замку: Не на замовлення, а від душі (фото)

Художник, роботи якого експонувались поруч з Айвазовським та які не можна підробити, презентував виставку у Дубні
Картини з філософським сенсом, колоритні, динамічні, без тиші – так можна охарактеризувати виставку «Народження стихій» Костянтина Степанюка. Чоловік – художник, живописець, уродженець Рівненщини, який 32 роки тому у Дубенському училищі № 27 здобув професію різьбяра по дереву. У 33 роки творчий доробок майстра вміщував понад 2000 робіт, а зараз, у понад 50 – робіт не злічити. 28 з них, створених у 2017-2018 рр., 17 серпня творець презентував у Державному історико-культурному заповіднику м. Дубно. До цього картини живописця експонувались в Америці, Китаї, Польщі, Німеччині і т.д.

З нагоди відкриття персональної виставки у Дубні вітальні слова художнику лунали від заступника директора заповідника Надії Любецької, заступника міського голови Василя Скринчука та керівника відділу культури і туризму Тетяни Єфімчук. Про художника як людину, яка любить людей, та про його роботи враженнями поділився друг по Пласту, капелан станиці Рівненської організації «Пласт» о. Віталій. Неймовірні музичні композиції лунали у виконанні сестер Бабач Ані і Каті.

«Я все життя займаюсь живописом. Я людина випробувань, тому що в житті були різні випадки, моменти, щоб змінити свій напрям. Наприклад, зайнятись різьбою по дереву чи фотографією, але найшов я себе у живописі. Техніка живопису як і спорт – шліфується кожен день, з роками. Я не боюсь за свій творчий шлях, мою жодну роботу не можна підробити», – розповідає Костянтин Степанюк.
Та зазначає, що представлені на виставці роботи створені з динамікою, у них є своя родзинка.

«Моїм «коником» є те, що світло йде з середини роботи», – каже художник.

І дійсно картини живописця виглядають дуже цікаво, зима здається живою, органний зал у Рівному виглядає так, як насправді. Літо на полотні пан Костянтин любить зображувати, коли на вулиці холодно, а зиму – навпаки, під час спеки. Зізнається й різьбяр, що ніколи не працює на замовлення, а всі роботи – йдуть від душі. А тому є картини, які створені за вечір, інколи без натхнення працює тижнями над однією картиною.

Про улюблені роботи художникові говорити важко, хоча й особливо Костянтин Костянтинович говорить про дерева:
«У мене була серія робіт, де я поєднував дерева. Не просто дерева, а образи людей, адже дерева притягуються, як люди, вони вистоюють перед бурею, п’ють воду, з них роблять меблі – вони вічні».

Відвідати виставку «Народження стихій» у Дубенському замку можна буде протягом місяця.

(334)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.