Не такий страшний високосний, як його малюють?

2016Чи дійсно високосний рік такий страшний, як його малюють?

З чиєїсь легкої руки за високосним роком, а саме таким є 2016-й, з давніх-давен закріпилася недобра слава. Так уже повелося, що людство з незапам’ятних часів пов’язувало з ним різні катаклізми і поневіряння, як, скажімо, суспільні потрясіння: війни і революції, засуху, а отже – неврожай, падіння худоби тощо. То чого чекати нам від високосного року?

Ми спробували пошукати прогнози. Астрологи розповіли, чим загрожує рік Мавпи

Всі роки Мавпи за останні 60 років були відзначені революційними подіями. Про це нагадали астрологи Олена Осипенко та Юрій Буянов: «У 1956 році відбувся ХХ з’їзд КПРС, який розвінчав культ особи Сталіна. Можливо, як наслідок, відбулася революція в Угорщині, яка була жорстоко придушена. Наступний рік Мавпи – 1968-й. Сталася ще одна революція – Празька весна, яка також була придушена, але вже з меншою кров’ю.1980 рік – початок виступів польської профспілки «Солідарність», яка призвела до зміни влади в Польщі.1992 рік – остаточний розпад Радянського Союзу, громадянська війна в Карабасі, Таджикистані та Югославії, розпад Чехословаччини на дві держави. 2004 рік – Помаранчева революція в Україні».

Перелік суспільних потрясінь вражаючий. Щоправда, астрологи жодним словом не обмовилися щодо майбутніх подій в Україні 2016 року. Отож, сподіватимемося, він не потрапить до переліку «мавпячих» революційних.

Хто живе з Богом, того ніщо не злякає

Як не дивно, але навіть у наші дні є чимало забобонних людей, які з острахом чекають наближення високосного року. Наприклад, дехто вважає, що у високосний рік не можна одружуватись, міняти роботу, переселятися в новий будинок, розпочинати нову справу і т.д., бо, мовляв, все вийде не до ладу.

– Всілякі забобони – це плід уяви марновірних людей, – каже настоятель храму Всіх Волинських святих м. Рівне протоієрей Михайло Жаровський. – Бо кожен істинний християнин добре знає, що забобони (і «страшний» високосний рік – теж один із них) – це гріх проти однієї із заповідей Божих, яка повчає: «Нехай не буде в тебе інших богів, окрім Мене». Жодна з поширених прикмет, як-от чорний кіт, що перебіг дорогу, не знаходить свого підтвердження. Просто, як і з п’ятницею 13-го, на подію у високосний рік більше звертають увагу саме через його погану славу. От, наприклад, кажуть, що у високосний рік підвищена кількість смертей. І, повірте, неодмінно знайдеться той, хто пригадає, що у високосний рік втратив когось із близьких чи знайомих. Можна подумати, що нічого такого в інші роки не відбувається. Те саме стосується забобону про те, що у високосний рік не можна одружуватися, бо, мовляв, цей шлюб не буде щасливим. Ще кажуть про стихійні лиха і суспільні потрясіння. А хіба в інші роки не трапляються біди? Взяти бодай природні катаклізми 2011 року, одна тільки багатостраждальна Японія скільки тоді натерпілася. А найкривавіша за всю історію людства Друга світова хіба у високосному розпочалася?

Отож, не треба бути марновірними, а пам’ятати, що в Бога всі дні рівні, і не забувати про непорушну істину: «Коли Бог з нами, то хто проти нас?» Нехай у цьому нам допомагає сильна і правдива віра в Бога, щоденна молитва та участь у Святих Тайнах.

Погода на рік не дивиться

Чи варто в наступному році чекати якихось погодних аномалій, редакція «7 днів» поцікавилася в начальника Рівненського обласного центру з гідрометеорології Богдана Масовця.

– Проаналізувавши попередні високосні роки, – каже він, – можна твердити, що за кількістю опадів, гроз, сонячних днів, різких перепадів температур ніяких сталих тенденцій не спостерігається. Тобто помітного негативного впливу на погоду високосний рік не справляє. Щоправда, деякі високосні роки відзначилися певними рекордами. Так, за період з 1940 року до сьогодні найбільш спекотним днем з температурою +37 градусів у Рівному було 16 серпня 1952 року. А от у високосні 2004 та 2008 роки дуже дощовим, з великою кількістю злив видався липень: за річної норми близько 600 мм опадів у 2004 році випало 190 мм, у 2008-му – 140-160 мм дощу. Відразу два погодні рекорди встановив 2012 рік: лютий з 30-32-градусними морозами був найхолоднішим за всі попередні з 1940-го роки, а в серпні за дві з половиною доби (59 годин) у Рівному та Дубні випало 100 мм опадів.

Проте такі стихійні погодні явища спостерігаються не тільки у високосні роки. Тому не треба обтяжувати себе пагубними думками і програмувати свою підсвідомість на негатив. Краще налаштовуватися на хороше і реалізовувати заплановані справи незалежно від того, рік високосний чи невисокосний. Щодо прогнозу погоди на 2016 рік, то він розпочнеться помірними морозами і незначною кількістю опадів. А літо, з великою ймовірністю, очікується доволі спекотним.

За матеріалами: 7 днів

(276)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.