Не перші, але й не останні – характеристика дубенських поліцейських

На Дубенщині буде більше громадських формувань з охорони громадського порядку
У п’ятницю, 28 жовтня, Дубенщину із робочим візитом відвідав заступник начальника ГУ Національної поліції в Рівненській області Микола Юсковець.  Спершу правоохоронець зустрівся із громадою та владою Дубенщини, зокрема поспілкувався з керівництвом району, сільськими та селищними головами, а тоді провів особистий прийом громадян.
Зауваження поліції
На початку зустрічі голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк зазначив, що жителі району неодноразово обурюються тим, що дзвінки на лінію «102» надходять спершу в Рівне, а тоді їх переадресовують у Дубно, що займає час. І для підтвердження своїх слів розповів про випадок, коли на Дубенщині у лісі виявили незаконний скотомогильник, а правоохоронці прибули на місце лише через дві години. Але в обласному керівництві поліції таке введення оцінюють з позитивної сторони, так як дзвінки, що надходять на лінію «102» фіксуються всі та оперативно обробляються. Іншими словами, хто б не подзвонив до поліції – всю інформацію зафіксують, чого не було раніше.
«Є проблеми з реакцією на місцях, однак ми над нею попрацюємо», – сказав Микола Георгійович.

«Специфічний район»
На думку голови районної ради Олександра Козака, Дубенський район – специфічний, так як дуже розкинутий. І на майже 46 тисяч населення та 103 населені пункти на Дубенщині недостатньо дільничних інспекторів. Однак, очільник району запевнив, що допомогу правоохоронцям постійно надаватимуть, в тому числі коштами на паливно-мастильні матеріали.
Групи взаємодії
Щодо груп, які створюють в Україні для взаємодії громадськості та правоохоронців, Микола Юсковець розповів, що поки такі групи перебувають на стадії формування. У Рівненській області така робоча група буде створена при ОДА і до неї увійдуть жителі зі всієї Рівненщини, відбір яких проводитимуть у Міністерстві. Це можуть бути освітяни, медики, небайдужі активні громадяни.

ГШР проти дільничних
Громадськість Дубенщини цікавилась причиною зменшення дільничних (з 24 у Дубенському ВП їх лишилось 6). На що поліцейські відповіли, що пов’язано це із забезпеченням транспорту. Так як усі дільничні не були забезпечені транспортом, то багато часу витрачали на доїзд громадським транспортом у той чи інший населений пункт. А зараз ГШР значно швидше доїдуть, інспектори можуть якісніше та оперативніше працювати.
«Якби там не було, теперішні групи швидкого реагування (ГШР), хоч навіть і не так швидко, якби хотілось, прибувають на виклик швидше за дільничного, який добирався б до місця пасажирським транспортом, – розповів заступник начальника Нацполіції в Рівненській області. – Також кілька фахівців у складі ГШР ефективніше розглянуть питання».
Реформа
Натомість голова Мильчанської сільської ради ради зазначив, що групи швидкого реагування виїжджають по факту злочину чи якогось протиправного діяння. А люди не знають своїх дільничних, а тому Юрій Міщук запропонував інспекторам виїжджати частіше у села.
«Реформування – процес непростий, а тому ми спілкуємось, щоб дізнатись вашу думку», – зазначив заступник начальника ГУ Національної поліції.
На запитання журналістів чи планується підтримка поліції з області, відповіли, що патрульної поліції на Рівненщині недостатньо, але незабаром патрульні нестимуть службу у всіх районних центрах.
Голова Озерянської сільської ради реформу поліції відзначила з позитивної сторони, додавши, що дубенські правоохоронці на сьогодні, хоча із затримкою у кілька годин, але виїжджають у села цієї громади.
Створення правоохоронних органів в об’єднаних територіальних громадах обласне керівництво лише вітає, оскільки вони не перешкоджатимуть їхній діяльності, а навпаки – допомагатимуть спільно реагувати на всі біди та негаразди.

Не перші, але й не останні
Заступник начальника ГУ Нацполіції охарактеризував роботу дубенських поліцейських під керівництвом Володимира Голубоша так:
«Статистичні дані не погіршуються. Не на першому місці, є недоліки. Але поліція в Дубні – працює».
Збільшення громадських формувань
На Дубенщині хочуть збільшити кількість громадських формувань, які допомагатимуть поліцейським охороняти громадський порядок, оскільки одного ГФ – недостатньо.
«Козацькою вартою задоволені, але забезпечити всі громади району і місто одне ГФ не в змозі. Члени формування співпрацюють із правоохоронцями в п’ятницю та на вихідних, а хотілось, щоб працювали і в селах», – зазначив начальник Дубенського ВП Володимир Голубош.
Фінансування додаткових формувань можливе окремими громадами Дубенщини. Також правоохоронці відзначають, що хотіли б бачити членами громадських формувань добросовісних людей, які не створюють їх лише для того, щоб отримати зброю.

На завершення Микола Юсковець звернувся до присутніх, щоб не стояли осторонь правопорушень, особливо тих, які вчиняються у стані алкогольного сп’яніння. У разі отримання подібної інформації закликав присутніх повідомляти до поліції.

(47)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.