Не книга, а шедевр: Чи дотримаються місцеві депутати обіцянок?

Хто має право на пільги в дубенських садочках – вирішували депутати на сесії
Як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, чергове сесійне засідання міських обранців відбулося 22 лютого. Депутати поетапно голосували «за» низку проектів порядку денного щодо внесення змін до програм та хід виконання рішень міської ради.
Детальніше обранці зупинилися на питанні про спільні дії з ОТГ (іншими органами місцевого самоврядування) у сфері освіти. Проект рішення передбачав пільги на відвідування дошкільних навчальних закладів для дітей, чиї мама або тато:
– фізична особа-підприємець (їх наймані працівники), самозайняті особи (особи, які займаються незалежною професійною діяльністю), які сплачують в бюджет міста Дубна: податок з доходів фізичних осіб та/або єдиний податок;
– учасник АТО;
– працює (служить) у військових формуваннях;
– особи, які мають статус внутрішньо переміщеної;
– зареєстрований у м. Дубно.
Дискусії викликав пункт щодо підприємців, найманих працівників та самозайнятих осіб.
«Мабуть, не секрет, що 30% населення, можливо, й більше, а я, як підприємець, знаю, працюють з навколишніх сіл та громад. Своїх людей зараз важко залучити, оскільки вони їдуть в інші міста або за кордон. Той, хто займається в частині підприємництва так само платить податок як і той, хто працевлаштований. Ті ж ПДФО сплачує і та людина, і інша. Цих людей, які приїжджають з інших громад, я б не лише рекомендував, а й дуже просив включити в ці пільги», – зазначив депутат-підприємець Віктор Богомаз.
«З інших громад та сіл до нас доїжджають 53 дитини в дитячі садочки, а не вистачає місць в дитсадках для наших діток – понад 800. Я не хочу, щоб це рішення «коверкали». Я вважаю, що цей шлях більш-менш правильний. Проте, якщо ми зараз долучимо до цього рішення всіх осіб, які працюють, доїжджаючи, то з цього нічого не вийде», заперечив колезі мер.
Оскільки 17% місцевих підприємців платять податки в інші міста, то обговорення питання продовжувалися досить довго. Присутні не розуміли, що цей підпункт означає, тож Василь Антонюк запропонував його виключити з проекту рішення, а повернутися – після детального вивчення. Не вгавав депутат Віктор Богомаз, який зазначив, що краще забрати пункт щодо пільг для внутрішньо переміщених.
Після повторного озвучення пропозиції міського голови Юрієм Момотюком цю ідею підтримала більшість обранців і пункт щодо підприємців та найманих працівників виключили з проекту рішення.

Інше питання стосувалося фінансової допомоги місцевим письменникам. Дубенський прозаїк, публіцист, член Спілки письменників України Микола Оттов просив посприяти друку книги, на яку потрібно 50 тис. грн.
«Це книга про князів Острозьких. Давайте затвердимо ці кошти, а інші перенесемо на пізніше, при наявності коштів. Сьогодні, мабуть, вперше за історію Дубна буде літературний шедевр про князів Острозьких», – пояснив Василь Антонюк.
Депутати пропонували додати кошти для цієї програми, але оскільки в бюджеті передбачили лише 50 тисяч гривень – потрібно вибрати книги, які потребують фінансової допомоги першочергово. На важливості книги наголосив і сам автор:
«Цій книзі не буде ціни. Це розповідь не лише про князів Острозьких, а й про Дубно, навколишні села – це історичний роман, який буде пам’ятником».
Тема книгодрукування зацікавила Віктора Богомаза:
«Миколо Миколайовичу, чи вистачить вам цієї суми – 50 тисяч гривень? Якщо Ви кажете, що це буде шедевр, то його потрібно зробити, як шедевр. Я бачив багато книжок, які функціонально дуже насичені, а зовнішньо – непривабливі. На сьогодні я хороших книг про князів Острозьких не зустрічав, лише десь кусочки історії. А коли дитині в школі дали завдання підготувати розповідь про наш замок – я був змушений в Інтернеті шукати, десь кусочки з різних книг. Тому якщо її створювати – то як шедевр. Потрібно гарну палітурку дати, а її насиченість буде вже за ваш рахунок».
– Тобто Ви не даєте ніякої спонсорської допомоги? – запитав міський голова.
– Якщо буде потрібно вдосконалити – я допоможу, – відповів обранець.
– Чуєте, Миколо Миколайовичу, Віктор Йосипович згідний дати гроші на палітурку.
– Але 50 тисяч ми мусимо дати, – сказав депутат.
– Зовнішній вигляд – це додаткові кошти. Основна ознака книги – це палітурка. Якщо ми її зробимо простенькою, то такою вона і буде, – відповів Микола Оттов.
– Але читабельність книги залежатиме від вас. Зустрічають по одягу, проводять по розуму, – додав Яків Вагілевич.
– Це вже буде вирішувати читач, – зазначив письменник.
– Ви дуже гарно сказали, що «Віктор Йосипович може профінансувати». Я можу профінансувати частково і деякі заходи, але якщо наші депутати будуть сприймати те, що робиться в нашому місті мною чи кимось іншим в штики, або пхати палки в колеса – то не буде ніяких змін, а будуть лише свої амбіції затверджувати. Тому потрібно дивитися, що робиться для міста, а не Богомазом, – продовжив дискусію Віктор Йосипович.
– Він у вас каменем, а Ви на нього хлібом. І все буде нормально, – відповів депутату мер.
Після такого обговорення Яків Вагілевич запропонував від імені фракції «Справедливість» виділити 20 тисяч гривень з їхнього депутатського фонду на створення цієї книги. Але Василь Антонюк заперечив, що у вирішенні цього питання варто поспішити, а фракції спочатку потрібно створити програму, щоб дати потрібні кошти. Після цього депутати вирішили все ж внести зміни до програми підтримки книгодрукування і виділити Миколі Оттову 50 тисяч гривень на книгу.
Інші питання обранці вирішили без особливих обговорень, а в цілому на 68 сесії Дубенської міської ради їх було понад 80.

(176)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.