Народний депутат «за» новий податковий кодекс

податокЮрій Вознюк «за» новий податковий кодекс і розповів про переваги

Юрій Вознюк, народний депутат з Рівного вважає нову редакцію Податкового кодексу лояльним до економіки країни.

У чому полягає його прогресивність у порівнянні з діючим варіантом, нардеп пояснив у повідомленні на своїй сторінці у соціальній мережі.

– ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС

Я про урядовий законопроект. Та й взагалі вважаю, що такий документ має подаватись виключно урядом. Наряду із бюджетом. Депутати мають право вносити локальні правки, але відповідальність, в кінці кінців, лежить на виконавчій гілці влади. Я категорично не підтримую розгляд цих двох надважливих документів окремо один від одного. Популісти вибірково критикують деякі положення, свідомо упускаючи значну лібералізацію в інших статтях закону. Конструктивно проаналізувавши законопроект, можна прийти до висновку, що Україна отримає набагато лояльнішу податкову систему порівняно із іншими країнами Європи і не тільки. Тезово хотів би пройтись по основних змінах податкового законодавства:

1. Розпочну із найбільш протирічливої теми – спрощена система. Ні для кого не секрет, що роботодавці масово використовують єдиноподатчиків при веденні свого бізнесу, оптимізуючи податкове навантаження. Людина не задумується про своє пенсійне майбутнє, про свій обов’язок сплачувати за школи, лікарні, дороги, безпеку, тощо і, звичайно, погоджується із виплатою доходу як спрощенцю. За запропонованою системою, до прикладу, спрощенець із доходом у 100000 грн в місяць буде сплачувати 5700 грн податку. Це багато? Це вб’є малий та середній бізнес? Це зажене підприємців у тінь?? Люди добрі, та про що ви говорите. Сьогодні найманий працівник, який влаштований у штат сумлінного підприємства, для того, щоб отримати 4000 грн чистої зп, має забезпечити роботодавцю наявність коштів на рахунку у розмірі 7500 грн. Тобто 4000 собі, а 3500 державі, в той час, коли спрощенець платить мізер, не зважаючи на дохід. Несправедливо. Новий ПК стирає цю прогалину: понижуючи податок для найманців та обґрунтовано підвищуючи для спрощенців.

2. Далі продовжимо тему заробітної плати. ЄСВ на сьогодні складає 38% (із роботодавця) + 3,6% (із працівника) = 41,6%. Пропонується, виключно із роботодавця, 20%… До речі, кожен один процент зниження ставки несе за собою 3 млрд грн недоотримання платежів. Тобто 21,6 х 3= 64,8 млрд, які потрібно десь брати. Це те глобальне зниження, на яке ризиковано йде уряд, розраховуючи на ріст економіки та детінізацію бізнесу.

3. ПДВ залишається на тому ж рівні. В тому числі і для імпорту лікарських засобів у розмірі 7%. Прозора черга підприємств по відшкодуванню та свій електронний кабінет кожного суб’єкта господарювання, що зробить набагато прозорішим цей неоднозначний податок.

4. Податок з доходів фізосіб. Зараз 15-20%, буде 18%. З моєї точки зору, незначні зміни. Є питання по дивідендах. Адже для їх виплати підприємство сплачує податок на прибуток у розмірі 18%, а потім ще й такий самий процент із самої суми виплати. Тобто виходить 36. Є питання.

5. Податок на прибуток – 18%. Більш ніж ліберально.

6. С/г виробники – продовжується термін спецрежиму до 1 липня 2016 року. Це вже втретє…

7. Касові апарати – компенсуються державою 50/50. І вони мають бути – це факт. Хоча знову таки відтерміновується до 1 липня.

Ще роки три назад про таку систему можна було тільки мріяти. Але сьогодні знову певні політсили піднімають прапор «ВСЕПОГАНО» та збурюють суспільство. Прошу усіх, хто компетентний у цих питаннях, глибоко проаналізувати даний документ та донести до людей правду. Після сьогоднішнього комітету маю велику пересторогу, що через метод провокацій процес прийняття нового податкового кодексу, а відповідно і бюджету, буде зірваний. Чомусь, як завжди, політичні рейтинги стоять вище за бажання підняття економіки країни на новий якісний рівень. Але, як оптиміст, вірю у здоровий глузд та у те, що завтра усе буде добре), – написав Юрій Вознюк.

За матеріалами: takeinfo.net

(13)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.