Нардеп про ТЕС: Потрібно, щоб інвестор показав усі карти

Народний депутат від Дубенщини пояснив свою думку щодо будівництва теплової електростанції
Тема будівництва теплової електростанції у Дубні останнім часом активно обговорюється дубенчанами. І хоча думки людей розділились, значна частина дубенчан в соцмережах висміює таку ідею, ставиться негативно та виступає «проти» появи підприємства. Більше того, противники побудови збирають підписи, аби такого об’єкта у Дубні не було. Лише одиниці оцінюють появу ТЕС у нашому місті позитивно, наводячи факти створення нових робочих місць і здешевлення електроенергії для населення. Що ж думає народний депутат Олександр Дехтярчук з цього приводу – журналісти запитали його. Чи не вперше, мабуть, він офіційно озвучив свою позицію щодо побудови теплової електростанції у Дубні. І його позиція, як дубенчанина – проти.
«Я отримав звернення від громадської ради Дубна і доручив своєму помічникові в Києві підготувати звернення на академію наук України. В мене, на жаль, мало вихідної інформації, але однозначно, що приймати такі відповідальні речі можливо лише, залучивши фахівців. Місто Дубно – невеличке містечко і для нас надзвичайно важлива екологія. Мене дивує активність політичних партій, які чомусь мовчать. Мабуть тому, що серед них немає жодної партії зелених, які присутні у всіх європейських містах. Але як на мене, питання чистого довкілля, чистої енергії – є питанням номер один. Я з задоволенням вітав рішення міської ради щодо облаштування вітряків, хотілось, щоб максимально швидко вони з’явились в Дубні. Я підтримую облаштування сонячної енергії, але дуже обережно ставлюсь до рішень, що стосуються теплоенергетики. Перш ніж створювати таку електростанцію, приймати рішення про виділення аж 8 га землі, якої в нашому місті не так і багато, доцільно було би провести розгорнуту консультацію не лише з депутатами міської ради, а й з громадою Дубна і відверто розказати всі правила гри. А саме розповісти чи є в нас достатньо паливних матеріалів, на яких працюватиме станція, чи не буде використовуватись торфобрикет, як це сталось у Тернополі, де зараз тернополяни виборюють своє право за чисте повітря. Знову ж таки, треба обговорювати наявний проект. А в нас немає проекту, по якому фахівці могли б фахово дати відповідь, могли оцінити якість безпеки чи якість забруднення від даної електростанції. Потрібно, щоб сторона, яка пропонує такий об’єкт, інвестор показав усі карти, показав потужності, розташування, фільтри. Я готовий тоді звернутись до компетентних державних установ і організації аби отримати фаховий висновок. А до тих пір поки правила гри не зрозумілі, приховані, я не є прихильником такого об’єкта в місті Дубно. Я тут живу теж, тут живуть мої діти. А тому вітаю думку міського голови про проведення громадських слухань, але з запрошенням широкої громадськості, фахівців аби ґрунтовно з’ясувати, що в нас буде будуватись, щоб потім не отримати кота в мішку. Дивує думка тих, хто говорить, що ми матимемо дешевшу або безкоштовну електроенергію чи тепло. Якщо з останнім варіанти теоретично можливі, то з електроенергією аж ніяк. Тому що теплоелектростанція продаватиме електроенергію державі, а вже держава через енергопостачальні компанії постачатиме нам з вами. В жодному випадку ця електроенергія не буде використовуватись напряму і байки, що отримаємо в Дубні дешевшу електроенергію аж ніяк не відповідає дійсності» – коментує Олександр Володимирович.
Тобто ваша позиція як дубенчанина, а не як народного депутата, проти? – запитую.
«Звичайно. Я за відкриті правила гри, хотів би бачити проектну документацію, як на будівництво, так на потужності, на фільтри, показати джерела, тому що не впевнений чи достатньо сировини для ТЕС. Тут не потрібно емоцій, не повинно бути образ, претензій, звинувачень в корупції чи якоїсь політичної боротьби. Це питання екології, питання кожного громадянина Дубна. Я не думаю, що депутати чи міський голова є ворогами міста. Я проти політизації цього питання, але за прозору, мудру думку по вирішенню цієї проблеми. І якщо є загрози для екології, я буду категорично проти цього об’єкту. Це треба чітко фахово вивчити, мають бути висновки компетентних інституцій. І мені приємно, що громадськість зараз не байдужа, піднімає це питання» – пояснює Олександр Дехтярчук.
Також погоджується обранець, що громадські слухання в лютому 2018 року – запізно.
«Громадські слухання потрібно було робити, коли виділялась земля. А це було рік тому. Відверто кажучи, це для мене було несподіванкою, – каже нардеп і підсумовує: – поки немає усіх документів, проектів мені рано говорити щось позитивне про ТЕС».
Нагадаємо, що землю під будівництво ТЕС виділили у листопаді 2016 року. 8 га на Семидубській здали в оренду на 25 років.

(358)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.