На яких автомобілях їздять українці

сертифікація автоНе якістю, так кількістю: де і на яких автомобілях їздять українці

На початок 2016 року середня кількість автомобілів на 1000 жителів в Україні вперше перевищила позначку в 200 одиниць (202 авто). Про це пише Сегодня.

Так, традиційно лідером за рівнем автомобілізації став Київ, де на 1000 жителів припадає вже 353 автомобілі. Таким чином, Київ повільно наближається до гірших показників європейських країн, де аналогічний показник стартує з 400 шт.

Значно відстає від столиці Київська область, де зафіксовано 271 автомобіль на 1000 жителів. Далі йдуть Одеська, Харківська, Дніпропетровська, Рівненська та Волинські області. Через відомі причини втратили динаміку Донецька та Луганська області. Тут спостерігається зворотний процес і рівень автомобілізації за останній рік значно знизився.

У той же час, незначні продажі нових автомобілів (за даними видання, за 2015 р продано 46443 шт., -49,7% до минулого року) та постачання вживаних автомобілів з-за кордону негативно позначилися на віці українського автопарку. Так, на початок 2016 року середній вік автомобіля у володінні українців склав 19,6 років. Це найгірший показник за всю історію спостережень за авторинком України.

У 2016 році загальний парк легкових і легких комерційних автомобілів (LCV) в Україні становив 9,121 тис. автомобілів і збільшився всього на 0,62%. При цьому як і раніше більше половини (53,4%) займають автомобілі виробництва СРСР та країн СНД. Іномарки нарощують свою присутність і в окремих сегментах парку вже значно переважають над авто російського виробництва.

Найбільш масовими авто в Україні є російські ВАЗи і ГАЗи, українські ЗАЗи, Volkswagen, Daewoo, Ford, Opel. Якщо ж проаналізувати структуру парку України за роками випуску, то найбільш масовими авто в Україні є машини 2008 року випуску – їх більше 744 тис. штук. Найбільший спад автопарку спостерігається в сегменті автомобілів старше 1985 року випуску.

(11)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.