На що депутати виділяли кошти та що просять у районних колег

Що вирішували депутати Дубенської міської ради та чому сперечались на сесії?
Питання медицини, а саме її фінансування міськими та районними владами на вустах багатьох уже кілька років. Зазвичай, районні обранці звертаються до міських колег з проханням перерахувати кошти на обслуговування мешканців міста у райлікарні. Але все було по-іншому на останній сесії Дубенської міської ради 25 травня. Міські депутати вирішили звернутись до депутатів райради. Оскільки за підрахунками встановлено, що бюджетом Дубна не отримано надходження на покриття витрат на медичне обслуговування протягом 2015-2017 років на загальну суму 38 млн. 622 тис. гривень, а бюджетом району – 39 млн. 051 тис. гривень. Окрім того, через реєстрацію закладів охорони здоров’я у районі, що знаходяться фактично в місті, втрати ПДФО становлять 4 млн. 623,5 тис. грн.

«…Ми, депутати Дубенської міської ради, звертаємось до Вас, депутатів Дубенської районної ради та пропонуємо врегулювати спірні питання шляхом:
1) Укладання договору співпраці між Дубенською міською та Дубенською районною радами щодо перерахування коштів медичної субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту для надання медичних послуг за місцем обслуговування громадян.
2) Прийняти рішення районною радою щодо врегулювання питання перереєстрації закладів та установ Дубенського району, які фактично розташовані на території міста Дубно, як це передбачено вимогами ст.93 Цивільного кодексу України, статті 168.4.1, 168.4.2 Податкового кодексу України (ПКУ), ч.2 ст. 64 Бюджетного кодексу України, в частині щодо сплати податку на доходи фізичних осіб за фактичним місце знаходженням платників податку (податкових агентів)» – пропонують у зверненні.
Проект рішення підтримали 23 депутати, проти був головний лікар медичного закладу Віталій Табачук.

У бюджет міста надійшли субвенції, які треба було прийняти та виділити співфінансування. Так, депутати понад 1 млн. 241 тис. спрямували на компенсацію виплат для сімей загиблих учасників АТО, 180 тис. – на підтримку осіб з особливими освітніми потребами. На Нову школу: 261 тис. на дидактичні матеріали, майже 396 тис. на придбання сучасних меблів, 36 тис. гривень відрядних для вчителів перших класів та трохи більше 72 тис. на комп’ютерне обладнання, отримає міська казна, оскільки обранці погодились на співфінансування у розмірі не менше 30%, тобто 312 тис. гривень за рахунок зменшення видатків на капітальний ремонт доріг. Звідти ж за 11 тис. заберуть, аби придбати весло. Водночас Юрій Мельник вніс невелику ремарку, мовляв варто нагородити ще одного спортсмена, що повернувся з відзнакою з чемпіонату України в Дніпрі. 20 тис. гривень виділили на заходи до Дня молоді та майже таку ж суму на преміювання вчителів, що підготували призерів-спортсменів. З резервного фонду 45 тис. гривень спрямують на придбання міні-тиру та 19 тис. для зустрічі Національного президентського оркестру. Ще за 100 тис. куплять музичну апаратуру. Депутат Андрій Хижняк поцікавився залишком у резервному фонді та порадив шукати кошти, аби допомогти погорільцям, що постраждали внаслідок пожежі 24 травня.

Не лише на виконкомі, а й на сесії знову йшлось про придбання човнів для дубенських спортсменів. Нагадаємо, що в 2016 році веслувальникам придбали «четвірку» з дефектами та у 2017 каное-одиначки, на відкритті яких були представлені зовсім інші човни. Після чого у міській раді створили комісію по контролю за використанням коштів управлінням освіти на придбання спортивного інвентаря, яку нещодавно очолила Ольга Ляшенко. Заступник міського голови в двох словах розповіла про ситуацію та повідомила, що підприємець-постачальник повернув місту 105 тис. 100 грн. за човен. За оперативне вирішення питання голові комісії подякували, але не всі депутати погоджувались з тим, кого треба карати. Хтось пропонував притягнути всіх причетних осіб, а не лише начальника відділу освіти і директора спортшколи, через що у залі виник балаган. Зрештою зійшлись на тому, що звіт голови в цілому приймають, але питання розглянуть на наступній сесії.

Після чого депутати розглянули понад 100 питань.

(243)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.