На ласу посаду у Дубні претендує шість кандидатів

За підсумками демократичних виборів нового керівника 50 % колективу підтримали кандидатуру дубенського активіста, екс-учасника гурту “Грін-Грей” Павла Ульяновського-Гріннена
Після гучного звільнення з посади керівника КЗ «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів” Юрія Горбачука та відкриття проти нього кримінального провадження по факту зловживання службовим становищем, рік тому на цю доволі привабливу керівну посаду призначили нового – Григорія Шумейка (екс-депутата облради,  колишнього голову Млинівської РДА). Згідно з правилами контракт з паном Шумейком підписали лише на рік з правом подати знову свою кандидатуру на конкурс і можливістю продовжити контракт в разі підтримки. Та за рік часу цей керівник не виправдав сподівань членів трудового колективу. Підтвердженням чого стали результати чергових виборів, що відбулися на загальних зборах трудового колективу 15 серпня цього року.  За Григорія Шумейка проголосував лише незначний відсоток працівників інтернату.
Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів – обласного підпорядкування і фінансується з бюджету області. Враховуючи чимало гучних скандальних справ довкола закладу в останні роки, до вибору керівництва тепер підходять обережно і виважено. Минулоріч навіть вперше відбувалися вибори, шляхом яких визначалася думка колективу щодо кандидатів (до слова, тут подібні вибори проводилися вперше в області і стали взірцем для наслідування). Не в подив, що на збори цьогоріч прибули не лише самі шість кандидатів на посаду, що подали документи на участь в конкурсі, а й особисто голова Рівненської облради Микола Драганчук. Був і депутат облради Валерій Гусарук і дубенські депутати. Прибув на збори і міський голова Дубна Василь Антонюк. Щоправда поспішав, але висловив свою стурбованість долею підопічних інтернату та членів трудового колективу.
Після вступного напутнього слова Миколи Драганчука кандидати промовляли та обіцяли колективу гарний психологічний клімат та благо. Хтось був більш вправний в ораторському мистецтві, а дехто – зачитував з листка свої загальні пункти передвиборчої програми. До кожного з кандидатів виникали запитання. Але найбільше їх задали ще чинному керівнику Григорію Шумейку. Зокрема, в нього поцікавилися чому не звільнені працівники, що причетні до справи з роздачею зіпсованого масла підопічним, з підміною консерви “Сардина в маслі” на «Сардину з додаванням олії», з закупівлею 20 неякісних на ватній основі матрасів у за ціною 1,950 за штуку. Чинний керівник на всі ці запитання конкретної відповіді не дав і зауважив, що не знав, що контракт підписав лише на рік та пообіцяв, що в подальшому, якщо  йому продовжать термін роботи, буде старанний і поділився планами та перспективами.
Все ж демократичні вибори в колективі пройшли і волевиявлення здійснили понад 90 осіб. Вибір працівників впав на кандидатуру Павла Ульяновського-Гріннена. За нього проголосувало більшість членів трудового колективу. А чинний керівник Григорій Шумейко таки не зумів за рік роботи зарекомендувати себе та завоювати довіру, бо набрав трішки більше 20 голосів. Окрім згаданих кандидатів, на посаду директора претендують колишній начальник Дубенської міліції Олександр Нартюк, 52-річний начальник відділу Дубенського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чорномаз, 45-річний екс-військовик Андрій Муяссаров та 43-річний начальник Млинівського районного управління праці та соцзахисту населення Ігор Римар. Варто зауважити, що й колишній міліціонер Олександр Нартюк теж заручився підтримкою і зайняв третє рейтингове місце за підсумками голосування. На завершення голова облради Микола Драганчук зауважив, що вибір колективу буде мати рекомендаційний характер для депутатів облради, які своїм голосуванням визначать на черговому сесійному засіданні кращого з шести кандидатів. Також голова облради підмітив:
«Таки добре це місце намазане тим зіпсованим маслом, раз  аж  шість претендентів назбиралося».
Для журналістів можливий майбутній керівник закладу, за якого проголосувала більшість колективу, Павло Ульяновський прокоментував:
«Я може й відчував, що є підтримка колективу, але такого результату не очікував. Тож глибоко вдячний всім за довіру. Буду робити все можливе. Люди заслуговують на достойне життя: підопічні на комфортні умови проживання, а колектив – на добре оплачувану працю. Звичайно ж, щоб здійснити кардинальні зміни у системі роботи цього закладу і інших подібних в Україні, необхідно впровадити реформи на рівні держави. І я  маю намір шляхом взаємодії з громадськими організаціями, зокрема, ініціювати такі реформи. Дубенський заклад може стати пілотним проектом, де будуватиметься робота на засадах європейського зразка та що згодом може стати показовим прикладом для України. Для мене це вже може стати сенсом мого життя.  Бо я, маючи певний досвід роботи у цій сфері за кордоном, побачив у Дубенському будинку-інтернаті те, з чим не можна погоджуватися і миритися. Тому протягом трьох років разом з активістами працював над тим, щоб зміни відбулися. І за цей час завдяки зусиллям колективу багато чого вдалося покращити. Щодо фінансування, то сьогодні складно робити головний акцент на додаткові бюджетні кошти, тому маю на меті залучати міжнародну підтримку від благодійних фондів, громадських організацій.  Кадрових змін, звільнень здійснювати не буду. Навпаки постарюсь налагодити роботу трудового колективу таким чином, щоб забезпечити комфортне перебування підопічних у цьому закладі. Необхідно запроваджувати досвід розвинених країн».

(1102)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.