На Дубенщині почали збирати врожай ранніх зернових культур

ранні зернові урожай молотьбаСільгосппідприємства району приступили до збирання врожаю ранніх зернових культур
На Дубенщині розпочато збирання ранніх зернових культур урожаю 2016 року. Першими  збиральні  роботи розпочинають  підприємства, які на своїх полях вирощують озимий ячмінь. Площа цієї культури в районі нинішнього року становить 130 га. На сьогодні розпочали збиральні роботи ПСП «Іванівський» та ФГ «Троянда». Перші обмолоти показали, що врожайність досить висока – в межах 55 ц/га.
В нинішньому році сільськогосподарським підприємствам необхідно зібрати 10,5 тис. гектарів ранніх зернових, що на 1,6 тис. гектарів менше минулого року. Крім ранніх зернових, в районі посіяно 2,1 тис. га озимого ріпаку, який також збирається в ранні строки.

Для проведення жнив в сільгосппідприємствах є в наявності 80 комбайнів різних марок та потужностей. Середнє навантаження на комбайн по агроформуваннях становить 132 га. Господарства, які не забезпечують збирання власними комбайнами, заключають договори на залучення високопродуктивних зернових комбайнів. При сприятливих погодних умовах технічні можливості дозволять провести жнива в оптимально стислі агротехнічні терміни (за 15-18 днів). Крім того, в господарствах населення знаходиться 160 комбайнів, які також в разі  необхідності можуть бути залучені сільгосппідприємствами.

Для проведення збиральних робіт агроформуванням району необхідно 700 тонн дизельного пального та 120 тонн автобензину. На даний час господарства по мірі наявності коштів накопичують паливо-мастильні матеріали.

В районі є достатня кількість зерноскладів та зерноочисних машин для зберігання та доробки зерна нового врожаю, з метою недопущення його втрат після збирання.

Щорічно на площі майже 10 тис. га  вирощуються зернові культури в господарствах населення. Тому, селян хвилює питання вартості та якості обмолоту зернових полів.

Сільським  головам необхідно зустрітись з підприємцями-власниками  комбайнів, обговорити питання підготовки цих комбайнів до жнив, особливо їх технічний стан та відповідність вимогам Правил охорони праці  та протипожежної безпеки, а також узгодити розцінки за обмолот.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, провівши розрахунок розцінок на обмолот зернових з врахуванням вартості пального, запасних частин, оплати праці та інших витрат, рекомендує  застосовувати наступні розцінки при обмолоті 1 га зернових для населення: великогабаритними комбайнами – до 2000 грн., малогабаритними комбайнами іноземного виробництва – до 1900 грн.

 

(25)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.