На Дубенщині боротимуться зі шкідником короїдом

Лісові масиви Дубенщини потерпають від жука короїда
На базі ДП «Дубенський лісгосп» відбувся семінар на тему «Проблеми сучасного лісу – всихання хвойних насаджень», за участю голови Дубенської райдержадміністрації Юрія Парфенюка, голови Дубенської районної ради Олександра Козака, керівника місцевої прокуратури, відділення СБУ та поліції, сільських, селищного голів, депутатів місцевих рад, старшого наукового співробітника Поліського філіалу Українського НДІ лісового господарства та агролісомеліорації Василя Бородавки. На семінарі було розглянуто проблему всихання лісів Дубенщини від шкідника – жука короїда.
«Те що ненаситні короїди коять із сосновим лісом – це «біологічна пожежа». І, якщо не вживати термінових заходів, то площі ураження можуть збільшитись у рази. Вісімдесятирічну сосну шкідники знищують за місяць, вона починає всихати з верхівки і перетворюється на дрова. Вказана проблема стосується не лише Дубенщини, а й інших районів, областей та країн», – наголосив Василь Олександрович.

Ця проблема в таких масштабах є новою для науки. Внаслідок суттєвого потепління, дерево не має достатньої вологи, а тому ослаблене. Всього одне ослаблене або гниле дерево може стати причиною загибелі всіх лісових посадок, так як розмножуються короїди дуже швидко: вони приносять потомство декілька разів в сезон. Науковці одностайно стверджують, що єдиним дієвим методом боротьби є забирання хворих дерев та на їх місці створювати нові насадження, які будуть більш стійкими до нових кліматичних змін.

Члени семінару оглянули в лісових масивах хворі дерева та спосіб існування шкідника. Василь Бородавка підсумував, що США та Канада програла війну з короїдом, а тому, якщо не буде відповідної реакції, Україна втратить сотні тисяч гектарів лісових насаджень.

За матеріалами: Дубенська РДА

(209)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.