Мобілізація – ні, армія за контрактом ­– так

військовийЧому все більше людей готові йти в армію за контрактом, а не внаслідок мобілізації

Сьогодні Збройним силам України доводиться рекламувати службу за контрактом, а державі – збільшувати виплати контрактникам. Бо, схоже, рівень патріотизму в нас підупав чи, в усякому разі, недостатній, аби формувати військо за рахунок добровольців, що самі приходять до військкоматів після оголошення мобілізації. Звичайно, офіційні особи прямо не називають речі свої іменами, але, включивши логіку, кожен може без проблем зробити самостійні висновки з тієї обстановки, що нині склалася довкола формування армії. Ось що повідомив газеті «7 днів» т.в.о. військового комісара Рівненського об’єднаного міського військового комісаріату, підполковник Дмитро БОНДАРЕВ:

– Враховуючи досвід проведення часткової мобілізації в 2014–2015 роках, керівництво Збройних сил України дійшло висновку, що основним джерелом комплектування військових частин особовим складом має бути військова служба за контрактом. Щоб підвищити мотивацію громадян для вступу на військову службу за контрактом, керівництво вживає багато різних заходів.

– Це правда, що тепер контрактникам ще до початку служби виплачують гроші?

– Постановою Кабміну від 14 травня 2015 року № 406 військовослужбовцям за призовом під час мобілізації, на особливий період при укладанні контракту передбачено одноразову грошову допомогу (особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат, особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат, особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат).

– А який мінімальний строк контрактної служби?

– Введено короткостроковий контракт терміном на 6 місяців. Крім того військовослужбовцям передбачено можливість після продовження строку військової служби за новим контрактом (у тому числі 6-місячного контракту) навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

– І військові звання тепер наче присвоюють у прискореному темпі, а на офіцерські посади призначають без вищої освіти?

– Так, запроваджено присвоєння первинного військового звання молодшого лейтенанта військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період; а також порядок призначення на офіцерські посади осіб сержантського і старшинського складу, які мають бойовий досвід, та не мають вищої освіти.

– Скільки отримує контрактник?

– При формуванні Державного бюджету України на 2016 рік Міністерство оборони України передбачило показник середньомісячного грошового забезпечення солдатського, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (призовом), у розмірі від семи тисяч гривень, а також передбачено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

– Яким вимогам має відповідати людина, щоб її взяли на контракт?

– Основні вимоги до кандидатів такі: патріотичні морально-ділові якості; чоловіча стать; вік від 18 до 40 років; придатний до військової служби стан здоров’я; загальна середня освіта.

(21)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.