Місто приймало евакуйованих із зони радіації (фото)

У Дубні облаштували приймальний пункт евакуації
Тренування на випадок надзвичайних ситуацій – це захід, який часто проводиться в установах та містах, щоб підготувати населення та працівників різних служб до катастрофи. 26 вересня на території області відбулося масштабне тренування, участь в якому взяло й Дубно. Місцевий Будинок дітей та молоді на декілька годин став приймальним пунктом евакуації, а на його території на поготові стояла швидка, правоохоронці та рятувальники.

За легендою, поступила інформація, що в Нетішині на Хмельницькій атомній електростанції сталася аварія і навколишню 30-ти кілометрову зону переселяють на Дубенщину. Працівники мерії організували пункт зустрічі евакуйованих, забезпечили допомогу лікарів та громадський порядок, облаштували кімнату матері та дитини, пункт прийому гуманітарної допомоги, підготувалися до реєстрації людей, розселення та іншої будь-якої допомоги.

«Приїдуть люди різні – і здорові, і хворі, тому всі бригади швидкої міста та району готові надати допомогу. Буде сортування – відсіють хворих від здорових. Ми готові до всього – навіть прийняти пологи. При психологічних проблемах ми теж зможемо надати допомогу, оскільки, якщо стається нещастя, люди реагують по-різному. Серцеві напади, гіпертонічні кризи – ми повинні бути готовими до всього і в нас є всі необхідні прилади та каталки», – пояснив роль медиків в тренуванні головний лікар Дубенської станції швидкої допомоги Яків Вагилевич.

Близько 17:00 години прибув автобус, в супроводі поліцейського авто, з евакуйованими жителями. Відразу знадобилася допомога медиків дівчині, якій стало зле в дорозі та людині з інвалідністю, яку зустріли з інвалідним візком та провели до пункту відпочинку для людей з обмеженими можливостями.
Працівники швидкої продемонстрували облаштований медпункт, де працювали двоє лікарів вищої категорії та кімнату матері та дитини, з іграшками та підгузками.

«В нас залучено 7 чоловік, 3 екіпажі поліції, один з яких зустрічатиме та супроводжуватиме на території Дубенського району автобуси з евакуйованим населенням, який рухається з Острога. Два екіпажі проводять охорону громадського порядку на території, тобто на стоянках. Також 2 працівники в нас знаходяться в приміщенні евакуаційного центру, де теж контролюють громадський порядок. Наша роль – це охорона публічного порядку», – прокоментував завдання правоохоронців заступник начальника Дубенського відділу поліції Дмитро Тютюник.
В тренуваннях також був задіяний і єдиний в області автобус пристосований для людей з інвалідністю, який надав один з місцевих перевізників.

За планом, евакуйованих громадян місто розмістило б в закладах освіти та культури. Також провели б спілкування з місцевим населенням для можливості допомоги з розміщенням.
Чергувала біля приміщення Будинку дітей та молоді й група рятувальників. Детальніше про мету їхнього перебування там розповів заступник начальника дубенської частини Анатолій Лаговський:
«Ми забезпечуємо радіохімічну розвідку, перевіряємо чи люди не заражені і перенаправляємо їх далі в пункти. Працівників служби ДСНС залучено 5 чоловік особового складу, які займаються зараз хімічною розвідкою. В нас є прилади, які допомагають в цьому».

За підсумками навчань, всі пункти-учасники тренувань продемонстрували достойний рівень підготовки, який потрібно лише вдосконалювати на місцях. З недоліків – недостатній матеріальний резерв та відсутність нормальних відділів з надзвичайних ситуацій.
На завершення тренувань Василь Антонюк висловив подяку своїм підлеглим за оперативну роботу та активну допомогу в проведенні навчання.




(383)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.