Міська влада знову просить райлікарню

Депутати у Дубні не знають як звільнити установи від сплати податку
Після питань бюджету, які розглянули депутати Дубна на 71 черговій сесії, вирішили низку інших важливих питань.
Вкотре міські обранці звернулися до колег з Дубенської районної ради. У запропонованому на розгляд сесії документі зазначили наступне:
«…В результаті проведеного аналізу оплати медичних послуг з бюджету міста та району слід констатувати, що бюджет міста Дубно не має боргів перед бюджетом району за надані та не оплачені медичні послуги. Однак районним бюджетом не проведено оплату за фактично надані медичні послуги жителям Дубенського району у медичних закладах міста в сумі 1580,0 тис. грн, що мали би бути оплачені так, як медичні послуги фактично надані жителям Дубенського району.
Вихід із даної ситуації на наш погляд лише один – об’єднання закладів охорони здоров’я вторинного рівня у єдиний медичний простір, відновлення оптимальної взаємодії між лікувальними закладами для забезпечення спрощеного доступу до медичної допомоги місцевих жителів. Отож, для ефективного збереження КНП «Дубенська центральна лікарня», Дубенська міська рада вчергове пропонує розглянути питання передачі об’єктів нерухомого майна КНП «Дубенська центральна районна лікарня» у підпорядкування Дубенської міської ради разом із усім комплексом приміщень, обладнанням та іншими матеріальними цінностями, необхідними для повноцінного функціонування лікарні як можливість усунення для Дубенської районної ради подальших проблем із даним закладом».
Також у зверненні депутати висловили занепокоєння ситуацією з невиплатою зарплат працівникам закладу, неправдиві звинувачення місцевої влади у цьому та моральним кліматом у колективі медичної установи. Про останнє свідчать звернення лікарів ЦРЛ, зокрема інфекційного відділення.

«Шановні депутати, ми розглядали це питання у постійних комісіях. Це знову ж таки звернення нас, депутатів міської ради, про передачу майна Дубенської центральної районної лікарні зі всіма штатами і поза штатами на баланс міста, – пояснив Василь Антонюк та зачитав запропоноване доповнення – Додати до проекту рішення колективне звернення інфекційного відділення комунального неприбуткового підприємства «Дубенська ЦРЛ» та опублікувати звернення у ЗМІ».
Після того як присутні проголосували «за» звернення до керівництва району, згідно з порядком денним, мали б розглянути зустрічне звернення. У Дубенській ЦРЛ просили міську владу надати дозвіл на продовження передачі в оренду нежитлових приміщень міської стоматологічної поліклініки. Цей пункт ще на початку засідання виключили з розгляду і направили на доопрацювання.
Далі Олександр Пастух згадав, що має запитання щодо вже проголосованого бюджетного питання:
«Все-таки остання пропозиція бюджетної комісії щодо розташування кільця по вул. Львівська. Ми його щойно знову «прохавали». На минулій сесії про це говорили, що, можливо, є важливіші моменти і варто реагувати – поставити кільце в центрі чи ще щось. А на Львівській вже щойно погодили виготовлення проектно-кошторисної документації вартістю 30 тис. Давайте всі депутати будемо звертатися зі своїми вимогами і дивитися як реагуватиме бюджетна комісія».
Ця репліка обранця викликала бурхливі обговорення. Міський голова заперечив, що вся бюджетна комісія цей пункт підтримала і наголосив, що підтримали й проект реконструкції Базарчика. Проте Василь Антонюк запропонував проголосувати за повернення до питання бюджету. На це оргкомітет зазначив, що кожна комісія питання розглянула і зауважень не було. Висловили свою думку депутати Юрій Момотюк, Леонід Дудко, Віктор Богомаз, після чого вирішили до питання все ж не повертатися.
За наступні питання, що стосувалися затвердження програм та внесення до них змін, голосували одноголосно «за».
Щодо звіту голови тимчасової комісії стосовно вивчення діяльності та фінансового стану КП «Дубнорембуд», бюджетна комісія мала пропозицію.
«Доповнити проект рішення п. 2 – управлінням ЖКГ та економіки і власності міської ради розробити механізм погашення заборгованості підприємства та подати пропозицію щодо виведення підприємства з кризового стану», – зачитав пропозицію Василь Антонюк.
Депутати підтримали і проект рішення, і запропоновані зміни.
З проханням звільнити від сплати земельного податку до міської ради звернулися КП «Дубноводоканал», Дубенське МВ УМВС України у Рівненській області, ДСНС України, Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС, місцева прокуратура, управління СБУ, Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, колишній військкомат, квартирно-експлуатаційний відділ міста Рівне – це 2 військові частини, військове містечко, військкомат та гаражі на вул. Шевченка.
Василь Антонюк відразу підтримав ідею допомогти з податком цим організаціям:
«Є певні терміни коли певні установи мають звільнятися від земельного податку. І вони всі мають звертатися до 1 серпня поточного року, щоб не платити в наступному. Так сталося, що наші установи чомусь це проігнорували. Тепер вищепоставлені до мене телефонують ледь не з погрозами. Ви теж принципово ставите питання, що це незаконно в певній мірі. Але до нас звернулися установи і ми маємо це розглянути».
Далі мова йшла про терміни, тобто відколи звільнити – чи з наступного кварталу, чи вже з наступного року. Проте в управлінні архітектури та земельних питань пояснили, що в разі навіть негайного прийняття такого рішення, нульові ставки діятимуть лише з 2020 року.
«Знаєте, Василю Михайловичу, мені більше подобається коли Ви пропонуєте допомогти адресно військовим чи іншим структурам, а перед Законом ми всі рівні і податки маємо сплачувати всі», – зазначив Юрій Момотюк.
Мера ж цікавило чи буде рішення мати законне підґрунтя, якщо в ньому вказати, що звільнити ці установи від сплати податку з 1 квітня 2019 року. Далі ж виникла проблема в тому, що не можна звільнити окремо якусь організацію, а потрібно певну групу. Через досить тривалі суперечки Микола Стрільчук запропонував перенести розгляд цього пункту порядку денного. Тож як і під час минулого розгляду цього ж питання на січневій сесії – його вирішення знову погодили розглянути після детальнішого вивчення.
Після цього депутати розглянули майже 50 земельних питань.

(226)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.