Мінкультури може прийняти важливі рішення для Дубенщини

Заповідник може стати національним, а Тарас Бульба – отримати сприяння від держави
Мова про ці два питання йшла під зустрічі міністра культури Євгена Нищука та міського голови Василя Антонюка. Чиновники обговорювали можливість надання статусу «національного» Державному історико-культурному заповіднику м. Дубно та фестиваль «Тарас Бульба» – на державному рівні. Це не означає, що його проводитимуть деінде, але не в Дубні. Йдеться про сприяння Міністерства культури проведенню фестивалю.
За словами Василя Антонюка, міністр культури досить позитивно віднісся до таких ідей, відповідно сприяння проведенню фестивалю можливе. Але поки все обговорюють.
«Ми готуємо програму щодо співфінансування «Тараса Бульби» з міського, обласного та державного бюджетів. Кошти підуть на проведення, організацію фесту. Це буде залучення зірок всеукраїнського рівня, сучасного освітлення, сцени, проведення гала-концертів» – каже міський голова.
Натомість головний організатор фестивалю Микола Арсенюк журналісту Інформаційного порталу м. Дубно пояснив, що уже розпочалась підготовка до проведення Тараса Бульби у 2018 році і звичайно тільки «за» підтримку на державному рівні.
«Готуємо всі звернення, пакет документів, аби отримати допомогу від держави. Наразі доволі плідно співпрацюємо з міською владою щодо підготовки майбутнього фестивалю. Попередня дата проведення культурної події є, чекаємо узгодження, так сказати, відправних точок. За кошти державного бюджету особливо не розбіжишся, так як вони розраховані на технічне забезпечення, але хоча б сценічний звук, світло, автономне живлення (генератори). Електричних потужностей не вистачає в місті, – розповідає пан Микола та додає: – Цього року було абсолютно змінено формат фестивалю, порівняно з тим, що відбувалось в центрі. «Тарас Бульба» має за мету стати культурною подією в Україні, задля чого прикладалась маса зусиль і ресурсів. Зараз максимально намагаємось залучити допомогу, тому що провести фестиваль без зовнішнього сприяння – я, на жаль, не зможу, шукаємо всілякі можливості. Якщо мене бюджет розвантажить по технічному оснащенню, то будемо працювати, щоб фестиваль пройшов ще краще, ніж цьогоріч. Людей є купа, роботи – купа, що воно має бути – я вже собі уявляю. Хочу наголосити, що не маю на меті заробити на дубенчанах, але хочу, щоб в Дубні була серйозна подія».
Щодо надання статусу національного заповіднику Дубна, то тут мають підготувати документи, а обласна рада, на балансі якої заповідник, погодити це на комісіях, прийняти рішення. Директор заповідника Леонід Кічатий та управління культури і туризму Рівненської ОДА до такої ідеї відносяться позитивно. Але чи набуде новий статус заповідник – поки що, як-то кажуть, вилами по воді писано. Адже це навіть не початковий етап, а лише стадія обговорення. Наскільки така ідея реальна – теж не відомо. Але в разі позитивного прийняття можна було б відремонтувати нарешті пам’ятки архітектури у Дубні, зокрема Луцьку браму, Синагогу тощо.

(339)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.