Мінкульт передав силовикам список артистів, які «загрожують нацбезпеці» України

списокМіністерство культури України направило до СБУ, РНБО та Нацради список іноземних діячів культури, які «створюють загрозу національній безпеці»

Активісти на початку липня влаштували біля міністерства культури театралізовану акцію «Артистів-рашистів за парєбрік», вимагаючи внести півтисячі осіб у цей перелік. Міністерство направило складений активістами список до трьох відомств із проханням визначити, чи можливо їх внести до списку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці, пише ВВС Україна.

Згідно з новим законодавством, фінальний список укладає та оприлюднює мінкульт на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони, Служби безпеки та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

На основі цього Держкіно може відмовити видавати чи забрати прокатне посвідчення фільмам, до створення яких причетні особи, «які загрожують нацбезпеці». Телеканалам не можна транслювати фільми та неінформаційні передачі, якщо в них є фігурант із списку.

Бойкот російського кіно

Перелік з півтисячі артистів склали активісти громадянського руху «Відсіч», що бойкотує російське кіно. До нього увійшли, за їхнім твердженням, ті, хто «відзначилися антиукраїнськими заявами або діями».

Згідно з документом, який «Відсіч» поширила у мережі, до списку потрапили російські режисери, актори, музиканти, художники. Є там і французький актор Жерар Депард’є, який, як відзначають активісти, «неодноразово висловлював підтримку Росії та Путіну». Окрім того, у переліку – американський актор Стівен Сігал, який «виступав в анексованому Криму з прапором так званої «ДНР», та музикант Горан Брегович, який дав концерт на анексованому півострові. А серед відомих російських музикантів – Борис Гребенщиков.

Складні санкції

У міністерстві культури ВВС Україна пояснили, що відомство, укладаючи «перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці», зводить дані від РНБО, СБУ та Нацради в один список та публікує його.

«Такі процедури ми вперше робимо в Україні», – сказала речниця міністерства культури Дар’я Глущенко у коментарі ВВС Україна.

За її словами, це складна санкційна політика і можливо в законодавство вноситимуть зміни. Заступник міністра культури Юрій Зубко раніше сказав, що «перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці», оприлюднять до 3 серпня. Речниця міністерства пояснила, що саме в цей час спливає двомісячний термін, за який відомство має сформувати перелік.

«Але ми маємо отримати інформацію від трьох інших органів», – сказала пані Глущенко.

Представниця мінкульту додала, що немає підстав говорити про «чорні списки» артистів, бо це рішення, які приймають відповідно до чинного законодавства. У переліку, який пропонують активісти, також є російські артисти, які раніше стали в Україні персонами нон грата – Йосип Кобзон, Іван Охлобистін та Михайло Задорнов. Міністерство культури України повідомило, що на початку року направили до Служби безпеки та міністерства закордонних справ список із 117 російськими діячами культури, проти яких пропонували застосувати санкції.

Заборонені фільми

Закон, який передбачає створення «переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці» (закон про внесення змін до деяких законів щодо захисту інформаційного телерадіопростору України), набув чинності на початку червня.

Цей закон також забороняє демонструвати в Україні зняті з 1991 року фільми, які створюють «позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовує чи визнає правомірною окупацію території України». Окрім того, заборонені фільми, вироблені «фізичними та юридичними особами держави-агресора» від початку 2014 року.

На початку року Верховна Рада визнала Росію державою-агресором. За даними міністерства культури, згідно з новим законом, Держкіно вже заборонило демонструвати приблизно 400 фільмів російського виробництва.

Представник міністерства культури Росії В’ячеслав Тельнов казав, що такі кроки української влади щодо російського кіно «абсолютно безглузді дії в часи інтернету».

(14)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.