Майстриня наївного мистецтва: «Я так як думаю, так і малюю» (фото)

«Вітражі душі» – нова виставка, що завітала на Дубенщину з Тернопільської області
Талановита художниця-самоучка Олена Поліщук, представниця нового і досить оригінального жанру наївного мистецтва, вперше завітала в наше місто. Відкриття виставки майстрині, що відбулося 25 квітня у Державному історико-культурному заповіднику, супроводжували теплі слова про Олену Іларіонівну не лише від працівників музею та культури Дубна, які зустрілися з жінкою вперше, а й від групи підтримки, яку художниця привезла з собою з Кременця. Представники культури та художники Тернопільщини з захватом розповідали про цю активну, завжди позитивну, талановиту художницю, яка вміло передає тепло та світло своєї душі через картини людям.

Та це й без слів стає зрозуміло з першого погляду на цю усміхнену, скромну жінку, яка ще до відкриття виставки охоче розповідала присутнім, що її надихає на створення таких чудових картин та фотографувалася з бажаючими.

За словами Олени Поліщук, саме таке просте і зрозуміле глядачу зображення навколишнього світу приваблює увагу цінителів мистецтва та критиків, які неодноразово на збірних виставках виділяли саме її роботи.

До виставки ввійшли побутові картини, пейзажі, натюрморти, біблійні та багатофігурні композиції намальовані олією на полотні чи картоні, а також мініатюри на пластикових тарілочках.

Окрім художнього мистецтва, жінка поділилася своїм захопленням літературою, яке ще в студентські роки підштовхнуло Олену Іларіонівну вступити на факультет журналістики і працювати в цій галузі під час життя в Криму.
«Я писала вірші і мені дали рекомендацію з газети «Вільне життя», щоб я вступала на факультет журналістики – розповідає художниця. – За своє життя я написала декілька новел – «Децибели німого крику», «Покинута троянда» та інші, які дуже подобаються моїм друзям та знайом. Саме їхні постійні прохання опубліковувати твори спонукали мене до написання книги, над набором якої вже розпочата робота».
Жінка також поділилася своїм приємним враженням від нашого містечка та обіцяла подумати над створенням картин з пейзажами Дубенщини.

На завершення Олені Поліщук вручили подяку від Державного історико-культурного заповідника за персональну виставку живопису та вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури.

(157)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.