Мандрівний «Віршень» знову об’єднав досвідчених митців та початківців (фото)

Літературний фестиваль набирає все більшої популярності
Минулого року в Дубно навесні вперше завітав літературний фестиваль «Віршень». Сьогодні, 14 травня, вдруге проект об’єднав у Дубенській центральній районній бібліотеці ще недосвідчених авторів. Окрім молодих талантів, на захід завітали місцеві письменники, представники влади та просто поціновувачі літературного мистецтва. Також разом із фестивалем у місто приїхали особливі гості – письменниця Ірина Баковецька-Рачковська та автор проекту, письменник і видавець Сергій Пантюк.

«Всеукраїнський фестиваль поезії та авторської пісні «Віршень» – це проект, якому 24 роки. Ми мандруємо Україною. Проект має 2 мети – популяризація поезії у форматі авторської пісні та пошук нових талантів, яких є багато в регіонах, але Київ про них не знає. Останні 3 роки ми їздимо і шукаємо талановитих людей, і найяскравіших запрошуємо на основний фестиваль, який відбуватиметься у столиці. Я не знаю скільки сьогодні учасників, я приїхав на оглядини – інших побачити і себе показати», – розповів Сергій Пантюк.
Також письменник зазначив, що цьогоріч очікує у Дубні більше учасників, адже минулого року в місті завершувався фестиваль, а сьогодні – стартує.

«Це феєричне свято для тих, хто пише, співає, робить будь-які спроби в літературі та її різних жанрах. І, звичайно, тих, хто має талант до написання творів. Коли я погодилася організувати цей проект, я мала на меті виявити для різноманітних обласних літературних рухів, движів цікавих творчих особистостей, які можуть доповнити наші фестивалі, проекти, івенти, активно в них брати участь, долучатися до різних моментів нашого літературного життя. Я закликаю людей з провінції до участі – провінція може бути лише в мізках. Якщо людина творча, людина мислить, людина креативна, то може рівнятися до тих, хто в епіцентрі літературних подій у Києві, Харкові і т. д. Я закликаю молодих, творчих людей не ховатися у раковини, наповнювати собою літературний світ нашої української культури», – зазначила Ірина Баковецька-Рачковська.

Після вступного слова організаторів Любов Пшенична по черзі запрошувала авторів до слова. Кожен охочий міг прочитати три авторські поезії чи виконати пісню. Ще до початку заходу записалося більше 10 охочих взяти в ньому участь. Розпочався фестиваль виступом Валерія Рендака, викладача місцевого коледжу, з дочкою Оленою, які виконали пісню. Вірші аматорів чергувалися з коментарями літераторів, а студенту педколеджу Віталію Скороплясу відразу запропонували взяти участь у Всеукраїнському арт-семінарі «Куст». Виступала переважно молодь, студентство та школярі.
Деякі з юних авторів поділилися переживаннями щодо написання творів та розповіли про джерела свого натхнення.
«Коли я почала писати вірші, то ніколи не думала, що поезія стане способом виразити мої якісь душевні переживання. Коли я наодинці – саме тоді народжуються вірші. Коли залишаюся сама – я думаю про все. Мої роздуми в цих віршах», – Надія Гурин.

«Я пишу вірші паралельно навчаючись малювання, іноземних мов – я намагаюся охопити все. Доки в мене є життя – я намагаюся навчитися всього. Своє натхнення я знаходжу в простому. Не потрібно мати щось особливе, бути в особливих місцях – натхнення є всюди», – Анна Гайдук.

Також під час фестивалю Сергій Пантюк презентував нову книгу, яка розповідає про події сучасної війни.
«Фішечка Віршня ще в тому, що тепер ми здійснюємо мистецько-волонтерську діяльність – сьогодні я презентуватиму книжку «Тавтологія поетів опалених війною, рядки з передової». Це благодійний проект, де поки що 10 учасників. Завдання максимально її зібрати, надрукувати, щоб було авторам і хлопцям».
Також охочі могли придбати цю книгу та інші видання письменника з його автографом.




(227)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.