Ліфт під замком – чому користуватися новим «транспортом» може не кожен

Пацієнти скаржаться, що в Дубенській райлікарні не дозволяють користуватися новим ліфтом
Новина, що в Дубенській центральній районній лікарні запрацював новий ліфт – вже тиждень тішить мешканців краю. Проте є й ті, кого така подія не порадувала:
«Тоді, чому хворі пацієнти через силу йдуть сходами в аптеку з третього поверху? – обурюється пацієнтка закладу Марія. – Я в лікарні від 22 липня, ще не бачила щоб ліфт працював по сьогоднішній день (19 серпня – прим. ред.). Я в хірургії, ходжу (лізу) ногами на третій поверх. Зі мною в палаті жінка якій 83 роки, поступила в п’ятницю, розказує, що по перилах лізла на животі. Я тут перебуваю на лікуванні і запевняю, що всі ходимо ногами, без ліфта».
Щоб з’ясувати ситуацію журналістка Інформаційного порталу м. Дубно поїхала в райлікарню. Знайти ліфтерку вдалося у довідковому бюро, проте жінка відмовилася спілкуватися з представницею ЗМІ без дозволу керівника. Оскільки в. о. головного лікаря некомерційного підприємства Олександр Радей був у від’їзді, під час телефонної розмови розпорядився, щоб показали як працює ліфт і відповіли на запитання.

Тож з журналісткою спілкувалася Алла Зубаль, інженерка з охорони праці КНП «Дубенська ЦРЛ».
– Пані Алло, розкажіть, будь ласка, як працює ліфт і чи задоволені Ви його роботою.
– Ліфт автоматичний, відкрили його 16 серпня, тобто запустили ще раніше очікуваного терміну. У нас працюють 2 ліфтери, возять хворих, післяопераційних хворих. Поки що ліфт справний, до нього претензій ніяких немає.
– Поясніть як ним користуються – привозять важкохворого в лікарню і що далі?
– Приходить ліфтер, який завжди на місці, в неї є ключ, вона відкриває ключем, натискає клавішу, викликає ліфт, ліфт приїжджає і відвозить хворого на потрібний поверх. Без ключа ліфтера – ліфт не відкриється. Таким чином транспортують пацієнтів вже тиждень.
– Чи користуються ліфтом хворі, які перебувають у стаціонарі?
– Тільки якщо є ліфтер. Вони підходять, кажуть і ліфтер везе на потрібний поверх – чи в травматологію, чи в хірургію.
– А якщо я, наприклад, пацієнт з підвищеною температурою тіла, звернулася, що погано себе почуваю – ліфтер відкриє мені ліфт і відправить куди потрібно?
– Так, їде разом з вами, ви виходите на потрібному поверсі, а ліфтер спускається знову на перший поверх. Ліфтер завжди знаходиться у приймальному відділенні.
– А якщо я знаходжуся на третьому поверсі, а мені потрібно спуститися на перший?
– Тоді телефонують з відділення, ліфт з ліфтером підіймається до вас, забирають вас і спускають вниз.
– Це може зробити будь-хто з пацієнтів незалежно від стану чи самопочуття?
– Це має бути вказівка з відділення, у якому хворий перебуває. Якщо пацієнта відправили на 3 поверх і ліфт залишився відкритим – хворий може спуститися сам на перший поверх, в цьому нічого страшного немає.
– Як визначають у відділі чи потрібен цей ліфт людині? Чи може ним користуватися будь-хто за бажанням?
– Це ліфт лікарняний і в основному ним перевозять післяопераційних та важкохворих. Просто так кататися, бо я так захотіла – ні, нас попереджали, що ліфт для складних ситуацій. Це вказівка фірми з Рівного, яка робила цей ліфт. Ліфт лікарняний, а не пасажирський.
Також одна з пацієнток розповідала, що ліфтом транспортували посуд з їжею, тоді як сама працівниця підіймалася сходами. Алла Зубаль пояснила, що таке могло бути – хоча працівники медзакладу ліфтом не користуються, інколи ним дозволяють транспортувати щось важке.

У райлікарні працювали 2 ліфтери ще коли був старий ліфт. Доки проводили реконструкцію – працівників перевели в приймальне відділення. А тепер, як запрацював новий ліфт, їх знову повернули на робоче місце. З журналісткою поспілкувалася чергова ліфтерка Віра.
– Скільки разів протягом дня Ви відкриваєте ліфт?
– Залежно від кількості людей, інколи можу цілий день тут стояти. Сьогодні було багато людей з травмами.
– Часто не важкохворі пацієнти вимагають дозволити скористатися ліфтом?
– Такого ще не було. З п’ятниці в мене не було жодного конфлікту з хворими. Ніхто не вимагав, щоб його везли на ліфті. Нам сказали рівненські, що не можна возити всіх і набирати багато людей – так і робимо.
І майже в один голос на завершення спілкування працівниці додали:
«А як потрібно везти в реанімацію – от хірургія забирає когось у реанімацію, а ліфта немає, адже хтось захотів покататися – це неправильно».
Сам же персонал Дубенської ЦРЛ задоволений, що відтепер не потрібно носити хворих на руках. Та вважають, що тиждень роботи – це ще надто мало, щоб зрозуміти як ліфт працює і чи на всі 100% виконує своє призначення.

(417)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.