Козацький Редут: розвідники вміють не лише воювати, а й співати (фоторепортаж)

На Дубенщині краяни вшанували пам’ять про загиблих козаків
Кожного року Дубенщину об’єднує пам’ять про події, що сталися у нашому краї в 1651 році. До святого місця між селами Плоска і Семидуби з’їжджаються зі всіх околиць, щоб вшанувати пам’ять козаків, які загинули в районі. Там, на місці останнього бою козаків-богунців із польсько-шляхетським військом, стоїть пам’ятник, спроектований місцевим письменником та скульптором Миколою Тимчаком. Тож і цьогоріч, 7 липня, краяни зібралися на Козацькому Редуті, щоб вшанувати світлу пам’ять бійців.

Священники Дубенщини разом відслужили літургію у капличці та панахиду за загиблими козаками. Очолив богослужіння архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.

«Вже багато років поспіль ми приходимо на це святе місце, насамперед, звершити соборну молитву і за здоров’я, і за упокій. За здоров’я кожного з нас і за процвітання нашої області та країни. Кожного року ми по-особливому виголошували молитви за єдину церкву. Сьогодні ми її маємо і я вдячний кожному з вас зокрема і всім разом. Адже над цією благородною справою працювали не лише поодинокі люди, а всі ми – справжні українські сини і дочки. Мені дуже приємно, що сьогодні ми молимося разом – перший рік Козацький Редут відзначає цю особливу подію в єдиній соборній Українській православній церкві. І це доказ кожному – ми можемо бути єдині, якщо цього захочемо. Ми продовжуємо молитися за єдність нашої великої сильної держави. Ніколи ворог ні внутрішній, ні зовнішній нас не роз’єднає. Дай Боже, щоб у цьому році закінчилася ця неоголошена війна», – звернувся до гостей Редуту Іларіон.
Також очільник церкви області посмертно вручив нагороду мамі покійного Героя Миколи Гуменюка.

Після цього охочі поклали квіти до пам’ятника та хреста. Під час заходу традиційно частували кулішем, діяла виїзна торгівля, а також відбувся концерт та козацькі змагання. Новинкою урочистостей на Козацькому Редуті стали показові виступи військових 130 розвідбату, який віднедавна дислокується у Дубні. Бійці інсценізували потрапляння у засідку. Також розвідники й співали на сцені патріотичні пісні. Радували присутніх вокалом і гості зі столиці – гурт «Кораблі».




















(434)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.