Козацькі Могили: місце кривавої битви відвідали сотні людей (фото)

Пам’ять жертв Берестецької битви вшановували справжніми козацькими розвагами
Вже не перший рік ми вшановуємо світлу пам’ять козаків, які загинули в національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького. Для відзначення 367-ї річниці битви під Берестечком 10 червня сотні українців відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» у с. Пляшева.

Божественну літургію за душі спочилих козаків очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Після богослужіння, у якому взяли участь близько півсотні священиків, відбулася урочиста хода та покладання квітів до Пам’ятника загиблим козакам. Окрім духовенства захід відвідали також і політики.

«Дуже приємно сьогодні було зустріти багато знайомих, багато тих людей, які щороку приїжджають в Берестечко. Тому що Берестечко для нас – це не просто свята земля, це не просто земля, де боролися наші попередники за українську справу, це та земля, яка має величезний символ. Саме тут потрібно набиратися тієї неймовірної енергії, яка допоможе нам боротися за справді українську Україну» – звернувся лідер Свободи Олег Тягнибок.

На кілька днів у Пляшевій було створено справжній козацькій табір, територією якого розгулювали козаки, була представлена бойова атрибутика часів національно-визвольної війни та готувався смачний куліш, таємниці приготування якого розповів козацький повар:
«Цей казан – на 300 літрів. Коли ми готували цю страву безкоштовно, то було значно більше бажаючих, але зараз немає спонсорів, тому й людей менше. Головні інгредієнти справжнього козацького кулешу – це вода, м’ясо і пшоно. З м’яса, щоб не вибирати шматки, оскільки комусь може попастися більше, а комусь менше, ми готуємо відразу фарш і всі отримують однаково».

Вшановували вічну славу козаків і святковим концертом, участь у якому взяли творчі колективи та солісти, які виконували композиції на козацьку та патріотичну тематики.


Окрім святкувань та веселощів, гості могли відвідати музей та придбати різноманітні товари – починаючи з вишиванок, глиняного посуду, виробів з дерева і закінчуючи прикрасами, різними напоями, стравами.

Для найменших гостей Козацьких Могил стояли атракціони та продавалися солодощі.






















(658)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

2 коментарі

  1. Михайло :

    Важливо знати правдиве минуле України!

    Бо чому досі плекаємо радянсько-сталінську, карамзінсько-московську версію історії України?
    Чому занедбали імена справжніх героїв, таких як Іван Богун?
    Що сталось під Берестечком, та особливо Мізочем, 1651 року?
    Коли почнуться пошукові роботи на полі Мізоцької перемоги?

    Стаття для тих, хто шукає правду.
    “Знущання над історією України тривалістю у триста років” –
    https://site.ua/svyatoyar.ros/29865-znuschannya-nad-istorieyu-ukrayini-trivalistyu-u-trista-rokiv/

  2. Олекса :

    “Українським товариством охорони пам’яток історії та культури Рівненської області” оприлюднені дослідницькі карти Берестецько-Мізоцької битви, які були опрацьовані для фільму “Берестечко. Битва за Україну” (частина 1).

    Мета оприлюднення карт – стимулювання дослідницьких та археологічних робіт на місці другого етапу битви під Мізочем, та запобігання діяльності чорних археологів на полі битви.

    Бо відомо – під Мізочем, при оранці, люди неодноразово знаходили кулі, монети, елементи зброї та військової амуніції 17 століття.
    Там же, в різних місцях, розміщені давні примогильні козацькі кургани.
    Товариство ввжажає, що захист історичного місця битви, збір археологічних свідоцтв, увіковічнення пам’яті українських героїв, то справа державна і громадська.
    А місце події, в майбутньому, бесперечно має стати туристичною принадою України.

    Матеріал “БЕРЕСТЕЦЬКО-МІЗОЦЬКА БИТВА: КАРТИ ВЕЛИКОГО ПРОТИСТОЯННЯ” розміщений на сторінці – https://uamodna.com/articles/berestecjko-mizocjka-bytva-karty-velykogo-protystoyannya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.