Конфуз та піар на зборах учасників АТО

Учасники АТО у Дубні самі вирішуватимуть кому видавати земельні ділянки у місті першочергово
Інформаційний портал м. Дубно вже інформував про те, що нещодавно атовці збиралися задля того, щоб прийняти рішення: як надалі вирішуватиметься їхнє земельне питання у міській раді Дубна. Адже на сьогоднішній день з числа військових-учасників АТО, учасників бойових дій, членів сімей загиблих заяву на отримання земельної ділянки під забудову занесло вже 407осіб. А землі – значно менше. Так, на минулих зборах згоди не вдалося дійти, бо військові вимагали присутності міського голови Василя Антонюка, голів земельних комісії попереднього і нинішнього скликання, депутатів. Атовці хотіли знати кому ж роздають землю і чому їх обділяють. Збори вирішили зорганізувати для зустрічі з головним посадовцем міста та депутатами 21 жовтня.
Але сталося не так як гадалося. Під Будинком дітей і молоді військові пробули добрих півгодини. Їх туди не впускала сторож. Ні міського голови, ні нинішнього голови земельної комісії в натовпі не було помітно. Був лише ініціатор зустрічі, член земельної комісії Андрій Хижняк. Та ще прибув екс-депутат міськради попередньої каденції та голова земельної комісії Андрій Шаламай в компанії з розробником генплану м. Дубна Олександром Рабченюком та колишнім депутатом Володимиром Омельчуком.
Як пояснила сторож Будинку дітей і молоді кореспонденту, організатори зустрічі не домовилися заздалегідь з керівником БДМ про те, що мають намір провести збори. Тим часом в натовпі серед АТОвців можна було почути й такі думки, що голова міста злякався зустрічатися з ними і їх навмисно не пускають у будівлю, щоб не допустити збори. Але врешті зв’язались з керівництвом і будівлю таки відчинили.
Далі події розгорталися на дивовиж бурхливо. Спочатку від бійців постало питання руба: чому не прийшов мер, чому немає всіх запрошених. Після цього екс-депутат, голова земельної депутат Андрій Шаламай повідомив, що його теж офіційно не запросили, але він дізнався про збори з преси та від кореспондентів. Тому й прийшов. Депутат Андрій Хижняк пояснив, що нікого офіційно не запросив, але запевнив що Тетяну Гончарову він особисто повідомляв, що були збори і що є протокол, де йдеться про запрошення голів земельних комісії. А мера, зі слів Андрія Хижняка запрошував інший депутат-земельник Олександр Ковальчук. Мовляв, він показував голові міста протокол. Офіційно ніхто запрошень не давав. Андрій Хижняк наголосив, що інформація про збори була поширена доволі широко і ті, хто бажав прийти, прибув.
За тим присутня на зборах громадська діячка Валентина Сіньковська виступила зі словами, що вона щойно телефоном перевірила інформацію в Тетяни Гончарової і що її ніхто так і не запросив на збори офіційно.

Далі слово дали екс-депутату, голові земельної комісії попереднього скликання Андрію Шаламаю, який, сказавши декілька слів про роботу їхньої каденції, передав слово фахівцю-розробнику генплану міста Олександру Рабченюку. Врешті він пояснив, як розроблявся генплан, проекти детального планування нових вулиць міста, як розподіляли землі в той час. За попередньої каденції квота АТОвців була 70% і земельних ділянок розподілили за 2104-2015 рр. в межах 120.
Але атовців не задовільнила ця інформація, бо ж їх більше цікавило, що відбувається в роботі земельної комісії нині. Кіборг «Білорус» звернувся до Андрія Хижняка: «Ви сказали, що не володієте ситуацією, бо були відсутні в місті. Немає теперішньої голови земельної комісії, немає мера. З ким ми маємо розмовляти?»
Несподівано до присутніх звернувся екс-депутат міськради і екс-кандидат в нардепи України Володимир Омельчук, який розпочав з того, що запевнив атовців, що не піариться, і висловлював в своїй промові обурення з приводу поведінки голови міста Василя Антонюка та депутатки Тетяни Гончарової, які не прийшли на збори. Заявив, що треба висловлювати недовіру таким керманичам, які не дбають за військових і не зважають на їхні проблеми, та закликав зробити путч владі, яка зовсім не дбає за народ і не виконує обіцянки.
Атовці ж обурювалися в бік організаторів та ініціаторів зборів щодо того, що їх не почули і немає міського голови та голови земельної комісії, тих з ким би хотіли обговорити свої проблеми. А тому заявили, що це фарс, а не збори, коли з запізненням прибув голова однієї з спілок ветеранів АТО в Дубні Віктор Філімоненко, який намагався стримати протест. Частина військових, а це десантники, кіборги, які захищали Донецький аеропорт і перебували від початку АТО на передових, на знак протесту вийшли з зали. В цей час голова Віктор Філімоненко звернувся до решти присутніх зі словами:
«А нормальних попрошу залишитися».
Далі Андрій Хижняк вже з тими атовцями, що лишилися, почав обговорювати питання та проблеми, що й на попередніх зборах і пропонував їм вирішити: як і за якими критеріями ділити землю між атовцями, учасниками бойових дій, хто перший достойніший мати земельну ділянку під забудову. Оголосив попередні пропозиції, вислухав наступні. В ході його промов ще частина атовців вийшли з зали. Мовляв, те саме мусолиться, а толку – мало.
Кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно наздогнав обурених воїнів на вулиці, біля будівлі БДМ. Там можна було почути різні враження, зокрема, що все це схоже більше на піар Хижняка та Омельчука, що це абсолютно не вирішить їхніх проблем, що їм набридло, що воїнами намагаються маніпулювати та вплутувати в брудний піар та інтриги.
А на зборах тим часом, після обговорення, зійшлися на тому, що було прийнято на передніх зборах та відображено в протоколі, зокрема, що мала б враховувати земельна комісія, обираючи кому з заявників-атовців, власників посвідчень УБД першочергово надавати.
А вже в понеділок, 23 жовтня, відбулося засідання земельної комісії, на яке прибули атовці-активісти, серед яких були й ті, що ще в суботу демонстративно покинули залу зборів в БДМ. Вони прийшли, щоб особисто зустрітися з головою земельної комісії Тетяною Гончаровою та розставити всі крапки над «і».
Нарешті прямо під час засідання земельної комісії, розмови з головою комісії та іншими депутатами-земельниками, вдалося дійти до конструктиву та досягнути згоди. На комісії й домовилися, що не депутати розставлятимуть пріоритети хто з героїв кращий і достойніший, а самі воїни оберуть і між собою визначать кому з них першочергово треба надати землю під забудову. Так порадила вчинити голова земельної комісії Тетяна Гончарова. Мовляв, в іншому випадку земельна комісія наділятиме землю по черговості надходження заяв та з врахуванням пільг для поранених та членів сімей загиблих. Бо для депутатів земельної комісії всі учасники бойових дій – герої. Також погодили, що квота учасників АТО, з посвідченням УБД, в наступному році складатиме не 60%, а – 70% від усіх земельних ділянок, що роздаватимуть під забудову.
Як повідомив Інформаційному порталу м. Дубно депутат земельної комісії Андрій Хижняк, у військових частинах міста нині збирають свої збори і далі обговорюють питання: як визначати пріоритети і кому першочергово земельна комісія має виділити землю під забудову. Протоколи зборів передають земельній комісії. Окрім всього, доручили депутатові взяти списки черговості поданих учасниками АТО, УБД заяв на отримання земельної ділянки до міськради, для прозорості та розуміння ситуації. Бо ж дехто з них вважає, що в так званій «черзі» був раніше 300-м, а опинився нижче. Ці списки планують розмістити у ВЧ та військкоматі. Також вирішили, що донесуть у міськраду довідки, де є підтвердження бойових заслуг та інформація про поранення під час виконання бойових завдань в зоні АТО. Адже при подачі заяв в ЦНАП заносили всі необхідні за переліком документи, проте в примітці не було вимоги про надання довідки про поранення чи нагороди. Вже в найближчі дні військові планують долучити до пакету документів такі довідки.

(826)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.