Конференція у Замку розширила кордони та стала міжнародною (фото)

На Дубенщину завітали науковці з різних куточків країни та з-за кордону
Завершальною важливою подією минулого тижня у Дубні стала історико-культурна конференція. Захід відбувся у Дубенському замку 27 вересня з нагоди 85-річчя музейної справи на Дубенщині. Також у цей день на рік старшим став і сам замок. Наукові читання присвячені новим дослідженням та актуальним питанням історії, культури, музейництва, збереження та популяризації історично-культурної спадщини Дубна, міст та сіл України.

Урочисту частину розпочав директор заповідника Леонід Кічатий, відмітивши, що конференція стала міжнародною і представив делегації, серед яких – з гміни Котунь, Білорусі, а також учасників з Чернігова, Києва, Львова, Чигирина, Луцька, Рівного та інших куточків України. Участь у заході взяли дубенчани-науковці та постійні партнери, депутати міської і районної рад, посадовці області та краю.

«Я радий вітати наших почесних гостей, друзів. Останнім часом заповідник зробив багато справ як практичних, так і наукових. Я вважаю, що завдяки директору і дружньому колективу покращилася наукова робота, вдалося збільшити потік туристів, що важливо для Рівненщини, для нашої держави», – зазначив начальник відділу охорони історико-культурної спадщини Рівненської ОДА Юрій Калітинський і нагородив колектив замку від управління культури та туризму облдержадміністрації.

З Подякою безпосередньо самому директору закладу прийшов на захід т.в.о. голови Дубенської РДА Володимир Іщук:
«Дійсно, за останній час предметно змінилася робота дубенського історико-культурного нашого музею, нашого заповідника. На моє переконання, саме під керівництвом Леоніда Святославовича робота піднялася на значно вищий рівень, що дало можливість розвиватися самому об’єкту і, відповідно, навколишнім населеним пунктам».

Вітання звучали в цей день не лише від посадовців, а й від гостей з-за кордону. Так, Гжегош Гураль подякував за запрошення на конференцію та постійну плідну співпрацю і подарував книги.

У процесі роботи з виборцями перебував на Дубенщині народний депутат України Олександр Аліксійчук, якого директор заповідника запросив привітати гостей заходу.
«Я хочу побажати вам плідної роботи, розвитку. Я кожного року приїжджаю сюди з своїми дітьми, це правда, весною, коли все зеленіє, ми їдемо сюди. Адже діти люблять дивитися на 2 речі – найперше, це наших воїнів, чим вони воювали. По-друге – катівня, постійно хочуть туди спуститися, подивитися. Багато вам туристів, дружнього колективу. Я обіцяю вам популяризувати не лише Дубно, замок, Дубенщину, а й весь наш регіон, Рівненщину, привозити сюди туристів і приїжджати самому. Адже легше розповідати, коли бачиш зміни», – зазначив нардеп і пообіцяв вдруге завітати в заповідник з подарунками.

Після урочистої частини Леонід Кічатий передав управління конференцією заступниці з наукової роботи Надії Любецькій:
«Це вже 16 конференція, яку проводить заповідник, починаючи з 2000 року. Приємно, що з кожним роком географія учасників розширюється, стає якіснішою і потужнішою, адже залучається все більше не лише краєзнавців, але й науковців із закладів України».

Також Надія Любецька наголосила на важливості дотримання регламенту, після цього присутні приступили до виступів учасників. Всі, хто особисто взяли участь у наукових читаннях на завершення отримали науковий збірник матеріалів, а почесні гості – подарунки від колективу заповідника. Конференція працювала протягом всього дня і лише близько 17 години присутні підбили підсумки її роботи.

(55)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.