«Колонія без засуджених» або Що буде з Дубенською виховною колонією

Близько 100 людей лишаться без роботи, а засуджених «розкидають» по Україні
Вже понад 1,5 року говорять про можливість закриття Дубенської виховної колонії. З того часу працівники та засуджені перебували як на пороховій бочці, адже не знали, коли це буде і якою буде їхня доля. Так-от нещодавно все вирішилось – уряд схвалив розроблену Мін’юстом концепцію подальшого реформування пенітенціарної системи, якою передбачено ліквідацію пенітенціарних установ, зокрема і держустанови «Дубенська виховна колонія». Що це означає і що буде з колективом – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно.
Хотіли звернутись до керівника колонії Валентина Марача, але стало відомо, що наприкінці вересня він звільнився. Його обов’язки виконує перший заступник Віталій Гордіюк.
«Міністерство юстиції 13 вересня видало наказ про оптимізацію діяльності установ виконання покарань, слідчих ізоляторів. Ним передбачено список установ, які підлягають консервації в поточному році. І однією з цих установ є Дубенська виховна колонія. Відповідно, у нас процес консервації виходить на активну фазу, що передбачає собою ліквідацію установи, але не повну. Будуть вивезені всі засуджені, залишиться невеликий штат для охорони матеріальних цінностей і здійснюватиметься фінансово-господарська діяльність. Працюватиме виробнича майстерня, яка виготовлятиме продукцію силами вільнонайманого персоналу, тобто людей, що працюватимуть на території установи і отримуватимуть заробітну плату» – розповідає в.о. начальника Віталій Гордіюк.

Школа та професійно-технічне училище теж підлягають консервації. Їх просто закриють та утримуватимуть приміщення і матеріально-технічну базу. А саму ж консервацію планують у колонії завершити до 1 січня 2018 року.
«Працівників установи ми проінформували, що йде процес консервації. Разом з тим, про скорочення люди не попереджені, так як відповідного штатного розпису від Міністерства юстиції ще нам не надходило. Коли буде розпис, який передбачатиме посади, котрі залишатимуться у колонії на період консервації, тоді люди будуть попереджені і відбуватиметься процес скорочення. Згідно з законодавством такий процес триватиме не менше 2 місяців» – каже Віталій Васильович.
А це означає, що близько 100 людей лишаться без роботи. Оскільки зараз у колонії працює 134 особи, а лишиться лише трохи більше 20. Рішення щодо скорочення прийматиме Міністерство юстиції, через те, що установа знаходиться на його балансі. Але можна точно сказати, що серед звільнених будуть ті, які пропрацювали в установі не один рік і навіть не десяток років. Є й такі люди, яким до пенсії лишилось не так багато. Колективу колонії також повідомили про наявність вакансій в інших установах. І тут вже кожен особисто може визначитись з новим робочим місцем. Продовжувати кар’єру у пенітенціарній системі дубенчанам пропонують у Рівненському слідчому ізоляторі, Городищенській виправній колонії, Городоцькому виправному центрі. Але знову ж таки виникає питання – як доїжджати, де жити, як бути, адже майже в кожного сім’я.
За словами в.о. керівника установи, вихованці колонії теж особливої радості та задоволення від такої реформи не відчувають. Вони б хотіли відбувати покарання тут, адже вже звикли до працівників, умов тощо. Але це не можливо. А тому засуджених мають відправити у виправні установи поближче до місць проживання та враховуючи побажання вихованців.
Згідно з діючими вимогами, для існування колонії необхідно не менше 50% від планової наповненості. У Дубенській виховній колонії планове наповнення становить 160 чоловік. А кількість вихованців, що наразі відбувають тут покарання – далека від норми. Протягом тривалого часу в цю установу засуджених направляли поодиноко. Хоча й не можливо сказати чи стан установи набагато гірший, чи кращий порівняно з іншими закладами такого типу.
«Ми піднімали питання щодо можливості перепрофілювання колонії. Але колонія для неповнолітніх і переобладнання її в установу за мінімальним, середнім, максимальним рівнем безпеки потребує вкладення коштів. Скажемо так, серйозніший контингент і має бути більш надійна охорона. На сьогоднішній день у державі зменшилась кількість засуджених, не те, що неповнолітніх, а в цілому. Тому установи, які наразі функціонують так само не повністю наповнені. А тому такої необхідності в держави немає» – зазначає в.о. начальника.
Щоб не витрачати кошти у колонії розглядали перепрофілювання у виправний центр. Але у цьому немає доцільності, так як на території Рівненської області є Городоцький виправний центр. Там відбувають покарання зловмисники, волю яких обмежили. І створювати ще один такий заклад – це занадто.
А тому Дубенська виховна колонія незабаром перетвориться у колонію без засуджених. Тут працюватиме кілька десятків людей. Що ж буде в майбутньому з майном установи, будівлями, землею, адже держустанова знаходиться практично в центрі міста і є ласим шматком – залежить від Міністерства юстиції.

(1695)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.