«Кар’єри» за 7 мільйонів – афера по-рівненськи, а чи суперновина для дубенчан?

Тим часом як гниє Іква, в області вирішили почистити ставок у Дубні та облаштувати автостоянку, світло та лавки. За це підряднику ПВКФ «Фіалка» заплатять понад шість мільйонів
Новину про те, що у Дубні на «кар’єрах» почистять водойму, та ще й облаштують цілу зону відпочинку зі всіма благами цивілізації та витратять при цьому доволі кругленьку суму, у громаді сприйняли по-різному. Пересічному дубенчанину все добре – на благо. Бо ж і насправді покупатися і відпочити достойно в місті – ніде. Але кошторисна вартість втілення проекту «Реконструкція об’єкту благоустрою – водойма на вулиці Монастирській в м. Дубні» 7 млн. 161тис 288 грн. – подивувала неабияк. Адже тим часом в Дубні є ряд інших гострих проблем. Серед найзлободенніших – заміна водогінних труб, частина з яких азбестово-бетонні (шкідливі), заміна колекторних мереж, через які місто вже дуже скоро буквально потопатиме у фекаліях. Можна додати до переліку відсутність басейну, зайвого дитсадка та занедбану зону відпочинку «Острівок».
Звичайно ж, у міському бюджеті, четвертина з якого йде на утримання бюджетної сфери та чиновників, грошей на все не настарчать. А в Києві нині замаються військовими питаннями, утримують парламентарів з повним пакетом соцгарантій та проводять політичні пере орієнтири. Не до наших буднів…Але що й не кажіть, дубенській громаді в цей кризовий час таки фортунить. Бо ж, попри все, місто обростає коштовними пам’ятниками (меценати на це знаходилися). А ще ні з того, ні з сього обласне управління капітального будівництва замовило для нас реконструкцію водойми за 7 млн. грн. Цікаво, що навіть вже гроші на це з природоохоронного фонду виділили – перший транш 200 тисяч гривень.
Інформаційний портал м. Дубно звернувся за коментарем до голови міста. Але у відповідь від Василя Антонюка почули, що «кар’єри» – «афера по-рівненськи, чергове відмивання коштів. Мер сказав, що про це нічого не знає. Порадив звернутися до депутата облради Валерія Гусарука, який власне цим питанням займається.
«Укропівець» Валерій Гусарук, коментуючи для кореспондента Інформаційного порталу м. Дубно, зауважив, що після того резонансу, який викликала тема «кар’єрів», в нього зникло бажання проявляти будь-яку причетність до цього питання. Валерій Миколайович також зауважив, що проект цього об’єкту погодили у міськраді. Розповів, що він лобіює питання фінансування цього об’єкту в області і що з природоохоронного фонду обласного бюджету вже виділили 200 тис грн. Ці гроші будуть використані на освітлення та благоустрій території. Також депутат зазначив, що не знає як саме фінансуватимуть проект. Тож наразі ці 200 тисяч треба використати з максимальною користю та раціонально.
Згадуємо, що очищенням водойми та благоустроєм території займалася відома містянам ГО «Козацька варта» ще у 2015 році. Тоді активісти ініціювали та зробили чимало роботи для відновлення цієї зони відпочинку. Згодом члени цієї ГО «зайшли» у депутатський корпус в складі фракції партії «Укроп». І тоді питання фінансування благоустрою зони відпочинку «кар’єри» та очищення водойми постало на рівні дубенського парламенту. Юрій Момотюк, член «Козацької варти» і нинішній депутат та голова бюджетної комісії особисто лобіював, щоб ідея відродження «кар’єрів» була втілена в життя та знайшла фінансове підкріплення у міському бюджеті. Таким чином, з місцевої казни у 2015-2016 році виділили в межах 200 тисяч гривень на очищення водойми та благоустрій території. Але насправді, бачення авторів проекту реконструкції водойми на «кар’єрах» від початку було більш масштабнішим. Бо ж, пам’ятаємо, за попередньої депутатської каденції «Козацька варта» зверталася до дубенських депутатів з проханням надати право приватизації чималого кусня землі довкола кар’єр саме одному із членів ГО Валерію Гусаруку, який нібито цю землю мав передати для ГО. Таким чином «Козацька варта» мала намір взяти під патронаж «кар’єри». Але вся задумка не мала законного підгрунтя. Звичайно ж, це викликало неоднозначні відгуки в депутатському корпусі. Хоча цілі в ГО були благі – зробити достойну зону відпочинку.
Але «Козацька варта» розпочату справу не полишила. І за її пропозицією та ідеєю і за підтримки дубенських депутатів управління ЖКГ замовило проектну документацію на реконструкції водойми у місцевого ТзОВ «Гарант-Проект» вартістю у понад 43 тисячі. В проекті – достойна зона відпочинку для дубенчан. Масштабна ідея відродження кар’єрів виявилася доволі дороговартісною – у понад сім мільйонів гривень. Враховуючи всі глобальні проблеми міста, у громаді виник резонанс: невже немає більш суттєвих питань, на які можна було б витрати сім мільйонів. А ще більше подивувало: що так привернуло увагу до цього об’єкту в обласному УКБ, що аж взяли нас себе відповідальність, ставши замовниками, і навіть тендер розіграли та підрядника нам обрали і вже 200 тисяч з природоохоронного фонду виділили.
В самому Дубні особливих обговорень з цього приводу не було, пріоритети не визначені. Не можна не відмітити, що й ситуація з земельною ділянкою – не зрозуміла. Загальна площа разом з водоймою та береговою зоною згідно з проектною документацію понад чотири гектари. Вона у комунальній власності. Водойма – на балансі КП «Водоканал». Й до сьогодні не зрозуміло, яким чином розпочали проектування, а якщо навіть на розгляд сесії міськради не виносилося питання про виділення земельної ділянки. Адже там передбачається справжній комплекс – зона відпочинку. Депутат, який входить у земельну комісію дубенської міськради Олег Швед дивується і каже, що на розгляд сесії питання про виділення такої земельної ділянки – не виносилося. Тим паче, там люди садять городи.
Ще окреме питання, чому саме область стала замовником реконструкції об’єкту благоустрою водойми на вулиці Монастарській у Дубні (бо ж в цьому місці є значно глобальніші об’єкти для фінансування ), а не, приміром, міська рада, яка замовила проект? Юрій Момотюк пояснив так, що в область звернулися тому, що там більше фінансових можливостей. А щодо залучення коштів, голова бюджетної комісії міськради висловлює сподівання, що вдасться досягнути задуманого завдяки фінансуванню з різних джерел: і з бюджету області, і з бюджету міста, з різних фондів тощо. До слова, пригадалося як обласне УКБ вже одного разу замовило та обрало підрядника для проведення реконструкції центру дозвілля (спортшколи) у Дубні. В результаті чекали діти на спортшколу понад чотири роки і таки довелося доводити до толку об’єкт за кошти міського бюджет . Не були вдоволені дубенчани і підрядником, який визначило для Дубна обласне управління капітального будівництва. Тож не виключено, що й за реконструкцію кар’єр заплатять дубенчани своїми податками. Тоді вже треба було б запитати у дубенчан: куди б вони хотіли першочергово витратити свої податки: на очисні, коня, кар’єри, колектор? Відремонтувати врешті школу? А чи збудувати дитсадок, басейн?
Підрядник, якого обрало цього разу УКБ – Приватна виробничо-комерційна фірма «Фіалка», що перемогла у тендерних торгах та запропонувала реконструювати дубенський об’єкт за дещо нижчою ніж кошторисна вартість – ціною 6 139 998 грн., на мільйон менше ніж єдиний конкурент ТзОВ «Стиль-Декор». ПВКФ «Фіалка» – безсумнівно вже відома не лише на теренах області, а й в Дубні, зокрема, лідер по заключенню тендерних угод в області, зокрема з тим же УКБ. В Дубні запам’яталася через стадіон «Спартак». Екс-заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Приварський був адвокатом у фірмі Юрія Фалки, власника фірми «Фіалка». Звичайно ж, вказувати категорично прямо, що його успіх та вміння вигравати тендери прямо залежить від тісних зв’язків з високопосадовцями області – не варто. Але те, як відбуваються іноді торги – заставляє задуматися. Про це розслідували тут.

То що зробить у Дубні непростий підрядник на замовлення УКБ і що ж то за проект за сім мільйонів? Розпитали у керівника ТзОВ «Гарант проект» Володимира Днеся.
Керівник проектної фірми розповів, що на «кар’єрах» почистять водойму (площа в межах 1, 3га.) земснарядом, вирівняють берегову зону, облаштують спортмайданчики, пляж з піщаною поверхнею, встановлять лавки та альтанки, облаштують доріжки, викладені бруківкою, проведуть електролінію та облаштують освітлення, також буде чимала автостоянка та під’їздні дороги. Загальна площа – понад 4 га.
Словом, проект гарний. Проте чи надважливий? Врешті час покаже за чиї (обласного, державного чи міського бюджетів) кошти все-таки його завершать та здадуть в експлуатацію і чи виправдає сподівання ідейників підрядник ПВКФ «Фіалка» та замовник УКБ і чи насправді це не виявиться джерелом відмивання грошей по-рівненськи у Дубні.
Також будемо сподіватися, що в області зважать і на інші дубенські екологічні проблеми, а представники в обласній раді частіше про них згадуватимуть та стануть справжніми лобі вирішення пріоритетних для громади питань.

(1888)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.