Капелани з волонтерами ледь вбереглись від обстрілу (фото)

Як капелани і волонтери з Дубенщини опинились близько до бойових дій
Для капеланів-волонтерів з Дубенщини допомога нашим воїнам, що зараз перебувають в зоні ООС, вже давно стала доброю традицією. Чергова поїздка на Схід розпочалася наприкінці травня у вже звичному складі – священнослужителів Меркурія Бікіри, Тараса Гордійчука та волонтерів Юрія Новосада, Олега Боримського. Після повернення добровольців у Дубно стало відомо, що не все минуло гладко. Щоб дізнатися, що ж все-таки сталося під час поїздки журналісти Інформаційного порталу м. Дубно поспілкувалися з військовими священиками.

«Ми як завжди зібралися біля Свято-Миколаївського монастиря і в нас відразу виникла проблема. Найбільше ми боялися, що нічого не зможемо зібрати, але як почали пакувати зрозуміли, що доведеться знову брати причіп. Коли взяли невеликий причеп у Оксани Данилюк, виявилось, що у ньому не повністю працює освітлення. І тому вирушити змогли лише близько опівночі» – розповідає Тарас Гордійчук про складнощі, які виникли ще до початку поїздки.

Зібрати таку кількість запасів для наших воїнів вдалося спільними зусиллями прихожан Свято-Миколаївського монастиря, Свято-Миколаївського храму с. Кам’яниця, міського благочинного о. Василя Лозинського, який допоміг коштами та передав ікони. Також допомога надійшла від о. Олега, настоятеля Покровського собору, настоятеля храму у Бортниці о. Володимира та підприємців Андрія Новака, Миколи Нишпоренка з Рівного, Олега з Дубровиці та Чайки з Млинова. Отримали підтримку волонтери і на Дубенщині, а саме від дубенської мотоспільноти, сервісного центру МВС, Єврошпону-Смига, аграрної компанії, що у Тараканові (Олега Меткого) та постійного помічника – Солодкого дому.
Завдяки прихожанам Підборців, Бортниці, Миколаївського собору та Кам’яниці вдалося назбирати 25-30 відер вареників та пельменів, закрутки, зелень (свіжий часник, цибуля, салат, петрушка, окріп), дехто давав свіжу полуницю, свіжу випічку (різні пироги, булочки), італійські страви, макарони. Народний депутат Михайло Бондар передав ліки з меду.

Цього разу поїздка волонтерів була не спланованою, оскільки знайомі, військові-земляки, з якими була налагоджена співпраця покинули Схід України. Добровольці вирішили відвідати Олега Латова «Ляшка» у госпіталі в Дніпрі, що отримав поранення, коли витягував Івана Жукова «Жука», але на місці його застати не вдалось. Працівник Покровського військкомату, полковник Анатолій дав координати військових, які зайшли в Донецький аеропорт. Саме по дорозі до них дубенські волонтери-капелани ледь не потрапили під обстріл.
«Виявилося, що нам їхати недовго і ми скоро будемо в призначеному місці. Всі блокпости, на яких уже тільки Збройні сили України, минули без проблем. Під’їжджаючи помітили два мости і коли проїхали перший з них – нам зателефонували одночасно на два телефони. Через поганий зв’язок не вдавалось нічого почути, тому зупинилися на узбіччі. Зі слухавки на нас кричали і просили терміново повернутися на перший міст, оскільки там, де ми знаходимось йшов обстріл. Ми опинилися дуже близько до зони бойових дій, хоча й по дорозі сюди бачили, як бавляться діти, люди не реагують на звуки. Тоді ми повернулися на перший міст і нас провели в Піски, але вже через поле» – діляться своїми враженнями від пережитого військові священики.

Ночували добровольці у запоріжчан на «дев’ятці», житловому будинку, частину якого знищив танк. З багатоповерхівки уже видно будинки Донецька та Горлівки.
«Це єдиний раз в житті, коли ми не поїхали, а залишилися ночувати. Ми дуже довго стояли на балконі та спостерігали за обстрілами» – кажуть волонтери.

Після ночівлі дубенчани поїхали в Мирноград до дубенських захисників. По дорозі пересіклись капелани з легіоном грузинів, у яких бували уже двічі. А також випадково зустрілися з земляком Володимиром Панкевичем, в якого по дорозі додому зламалася автівка і він попросив забрати мотор. Останній волонтери забрали і вирішили полагодити його. Щоправда ще думають над тим чи не купити новий автомобіль, так як ремонт двигуна обійдеться дорожче.  Тоді ж добровольці відправились у 54 розвідбат до Звіробоя, але з останнім не змогли зустрітись. Щоправда допомогли військовим з водою.
Останній день перебування капеланів-волонтерів на Сході закінчився у Покровську, де вони зустрілися з друзями, забрали документи у військкоматі,після чого відправилися додому.

Наступну поїздку добровольці планують вже на осінь, оскільки через спеку довести продукти придатними до вжитку навряд чи вдасться.

(441)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.