Із сімейними насильниками розпочали корекційну роботу

У Дубенському районі стартувала Корекційна програма з особами, які вчинили насильство в сім’ї
В рамках реалізації районної програми «Про попередження насильства в сім’ї на 2017 – 2018 роки» 3 жовтня спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації розпочато корекційну роботу з особами, які вчинили насильство в сім’ї.
Корекційно-реабілітаційна функція реалізується поетапно: спочатку зупинити насильницьку поведінку, а потім сприяти формуванню ненасильницької поведінки і виробленню нових поглядів на сімейне життя, усвідомлення його цінності, засвоєння позитивної моделі сімейного життя.
Для досягнення цієї мети долучилися фахівці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Базюк та Катерина Свінтозельська, служби у справах дітей Дубенської райдержадміністрації Сергій Білецький, заступник начальника сектору превенції Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області Дмитро Тютюник, керівник районної психологічної служби відділу освіти райдержадміністрації Марія Харчишина, практичний психолог Мирогощанської ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяна Шевчук.
Координатором даного проекту є головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління Наталія Хіц.
Оскільки проблема насильницької поведінки – багатоаспектна, то і її подолання пов’язано з наданням різного виду соціальних послуг.
Поширення проявів насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині та спричиняють сімейне неблагополуччя, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Крім того, діти, які виростають у сім’ях, де чиниться насильство, у майбутньому можуть переносити цей негативний досвід у своє власне життя. Саме тому корекція агресивної поведінки осіб, формування нових соціально прийнятних норм та цінностей, ненасильницької поведінки та гуманістичних цінностей є важливим і вкрай необхідним.
Важливо пам’ятати, що насильство в сім’ї – це не тільки побиття чи нанесення фізичних травм. Психологічний тиск та знущання, примус до небажаних сексуальних дій, позбавлення їжі, майна чи коштів – також є формами домашнього насильства. І чим більше про це будуть говорити, обговорювати шляхи вирішення цієї болючої проблеми, тим вищі шанси в решті-решт змінити ставлення в суспільстві до жертв та агресорів, підвищити психологічну культуру в цілому та змінити на краще власне життя.
За матеріалами: Дубенська РДА

(219)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.