Інтервʼю з міським головою

антонюкЗвідки та як у Дубно взявся мотузковий парк? Що таке генеральний план і що він дасть для дубенчан?

Наш сайт м. Дубно 03656.com.ua орієнтований на висвітлення новин міста та району ділового, спортивного, культурного, бізнесового, криміногенного характеру та іншого типу новин, які появляються на нашому невеликому просторі. І тому вважаємо за необхідне взяти інтервʼю в очільників міста та району з питань розвитку регіону, які належить їм задавати. Оскільки будемо запитувати, то й будемо слідкувати за їх ходом та вирішенням, і взагалі будемо слідкувати за тим, що відбувається в місті та районі.

Інформація, яку Інформаційний портал м. Дубно висвітлюватиме буде такою як вона є (обʼєктивною), в інтервʼю з якимось чиновником не будемо безпідставно його наперед звинувачувати в чомусь (наприклад, якщо є в людини автомобіль, то таке упереджене судження, що він хабарник і купив його за хабарі, без підтверджень, фактів не застосовуватиметься). Так само не будемо «сліпими» і поцікавимося з приводу будь-якого питання, якщо таке виникне (наприклад, купить собі якийсь чиновник «бентлі» і в нього ніяких інших джерел доходів окрім зарплати немає, він не вигравав лотарей, не успадкував багатої спадщини, немає багатих родичів і тому подібне).

Перше інтервʼю сайт м. Дубно взяв у очільника міста Антонюка Василя Михайловича. Відправною точкою нашої розмови постали питання: що уже зробили, що планується зробити, що не зробили і чому? (До речі на інтервʼю записувалися зазделегідь, прийняли у вказаний час, проблем ніяких не було).

– Доброго дня, Василю Михайловичу. Перше, що хочеться запитати у Вас про те, що зробила міська рада недавно – мотузковий парк «Острів». Інформаційний портал м. Дубно писав про відкриття мотузкового парку і що це є дуже креативною та сучасною ідеєю, а тому:
Чия це ідея?

Пропозиція створення такого парку у Дубні надійшла від голови «Клубу лева» Гарольда Воргена з норвезького міста Скодьє. Цей доброчинний клуб – свого роду місіонерська організація, яка займається пропагуванням та поширенням активних форм дозвілля у країнах Європи з метою забрати дітей з вулиці і залучити їх до активного здорового життя. Норвезькі партнери приїхали до нас зі своїми пропозиціями і ми знайшли порозуміння. Адже я давно шукав можливість створити на «Острівку» місце для активного відпочинку та дозвілля дубенчан, особливо молоді. Тож коли надійшла така пропозиція, ми відразу взялись втілювати її в життя.

Хто ж здійснював роботи, керував організацією?

Очолила організаційні роботи не випадкова людина, а головний інструктор та керівник туристичного клубу «Едельвейс» міського Будинку дітей та молоді Галина Ковальчук. Наразі вона є директором ТОВ «Мотузковий парк «Острів». Відповідними комунальними службами було здійснено підготовку місця під парк, деревинні майданчики теж зроблено за допомогою місцевих ресурсів і підприємців. Харчування виконавців робіт забезпечила підприємець Наталія Мудрик. Тож спільними зусиллями було підготовлено базу парку. А рівненська фірма «Альма профі» виконала всі спеціальні та верхолазні роботи, встановила технічне обладнання.

А як з фінансуванням?

Що стосується фінансування, то можу сказати, що на спеціальне спорядження та обладнання, страховку французької фірми витрачено близько восьми тисяч умовних одиниць. Без цього не обійтись, адже це – безпека, і вона мусить бути на належному рівні. Все інше робилося із залученням додаткових сил та ресурсів місцевих підприємців. Результат ви бачите. Він дуже непоганий і його вже можуть оцінити всі бажаючі любителі активного відпочинку.

Дубно змінюється. В місті з’являються нові дитячі майданчики , місця відпочинку, ремонтуються дороги, реконструйовано колектор… А тепер відкрили й мотузковий парк на «Острівку». Ми йдемо до Європи і разом з нашими європейськими партнерами із Норвегії влаштували для дубенчан європейський відпочинковий комплекс. Такі канатні зони відпочинку дуже популярні в європейських містах. Дубно набуває європейського обличчя, хай би хто що не казав!

Сайт м. Дубно володіє інформацією, що виконання генерального плану на вашому контролі. Але вважаємо, що багато людей не знають про нього взагалі. А тому Василю Михайловичу, скажіть будь ласка, що це таке і для чого він?

– Генеральний план міста – це вид містобудівної документації, що регулює містобудівну діяльність і визначає умови безпеки мешкання населення, забезпечення необхідних санітарно-гігієнічних та екологічних вимог раціонального визначення меж землекористувань, зон житлової, суспільної, промислової забудови, територій, що особливо охороняються, зон різної містобудівної цінності, розміщення місць прикладення праці, розвиток інженерно-транспортної інфраструктури, впорядкування територій, збереження історико-культурної спадщини і антропогенних ландшафтів.

Генеральний план м. Дубно був розроблений у 1994 році. У зв’язку із зміною за останні роки законодавчої та нормативної бази, соціально-економічних передумов та пріоритетів, вирішення існуючого генерального плану є застарілими і не можуть бути підставою для подальшого комплексного розвитку міста.

На замовлення управління архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М.Білоконя розроблений Генеральний план м. Дубно, який є основною містобудівною документацією, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання територій населеного пункту. Проект Генерального плану розроблений на розрахунковий етап до 01 січня 2036 року. У складі Генерального плану м. Дубно розробляється план зонування території.

Оскільки м. Дубно занесено до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі Генерального плану міста розроблено історико-архітектурний опорний план з визначення меж та режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів.

Мешканцям міста розроблена документація дасть можливість спростити процедуру оформлення документів для забудови територій жителям м. Дубно та для ведення господарської діяльності.

Станом на 25 червня 2015 року генеральний план та історико-архітектурний опорний плани проходять відповідне погодження у Міністерстві культури України та Інституті з історико-архітектурної спадщини. Затвердження генерального плану міста заплановано на засіданні сесії міської ради у липні поточного року.

Наш інфопортал хоче бути присутнім на чергових та позачергових сесіях міської ради, чи можливо це?

– Так.

– Дякуємо за розмову, до побачення.

(23)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.