Інклюзія в навчальних закладах району

З керівниками освіти Дубенського району спілкувались про інклюзію
Працівники інклюзивно-ресурсного центру та районного методичного кабінету 12 лютого провели навчальний семінар для керівників закладів загальної середньої, дошкільної освіти з питань організації інклюзивної форми навчання.
Завідувач Дубенського РМК Наталія Мельнікова акцентувала увагу присутніх на тому, що кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу. Коли ми говоримо про створення інклюзивного освітнього середовища, ми  маємо на увазі не лише відкриття інклюзивних класів або забезпечення архітектурної доступності. Це і підвищення компетентності педагогічних працівників та руйнування суспільних стереотипів щодо освіти таких дітей. Інклюзивне навчання полягає в тому, що в звичайному класі вчаться звичайні діти, просто деякі з них вчаться трошечки по-іншому. В такому класі ні в якому разі не має бути відокремлення одних дітей від інших (навіть на рівні риторики).
Директор Дубенського ІРЦ Людмила Чорноус розкрила питання організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема: нормативно-правового забезпечення інклюзивної форми навчання, укладання індивідуальної програми розвитку, діяльності асистента вчителя, вихователя в інклюзивному класі (групі).
Людмила Володимирівна наголосила, що фахівці центру активно співпрацюють із закладами освіти району, допомагаючи в організації інклюзивного навчання, облаштуванні освітнього середовища. Працівники Дубенського ІРЦ проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, визначають її особливі освітні потреби, надають рекомендації педагогам щодо індивідуальних особливостей кожної дитини, корегують індивідуальні програми розвитку дітей, які навчаються за інклюзивною формою навчання. Кожна дитина, за бажанням батьків, отримує психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в Дубенському ІРЦ.

Про напрями оцінки когнітивної, емоційно-вольової сфери розповіла практичний психолог ІРЦ Ірина Меринюк.

(154)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.