Іква на Дубенщині: Шандори демонтували, та рівень води не знизився

Про це стверджують у Дубенському управлінні водного господарства
Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, жителі трьох мікрорайонів у Дубні, зокрема Кемпи, Садової та Підборців, страждали від підтоплень внаслідок виходу з берегів р. Іква. Вода підійшла до їхніх осель та подекуди навіть затопила цокольні приміщення, підвали. Люди забили на сполох та звернулись до міської та районної влади. Останньою ж на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дубенського району було прийнято рішення про демонтаж шандор (самовільно встановлених конструкцій) на мості в с. Івання. Проте, це суттєво не вплинуло на рівень води в річці в мікрорайонні вул. В.Стуса та пров. І Франка, рівень навіть дещо піднявся – стверджують у Дубенському міжрайонному управлінні водного господарства.

«За інформацією начальника Дубенського міжрайонного управління водного господарства житлові будинки, які побудовані по вул. В.Стуса та пров. І.Франка знаходяться в заплаві р.Іква, в зоні періодичного підтоплення повеневими та паводковими водами. Під час повені та літніх дощових паводків річка виходить із берегів, підтоплюючи прилеглі території, в тому числі вул. В.Стуса та пров. І.Франка. Така ситуація повторюється по кілька разів на рік під час весняної повені та літніх дощових паводків. Особливо критична ситуація складається в роки із значною кількістю опадів.
Вихід води із річки Іква на заплаву в районі вул. В.Стуса та пров. І.Франка проходить при відмітці рівня води в річці 191,90 м. Така ситуація спостерігалась:
–                                  в 2008 році – в квітні, травні, липні, вересні, жовтні;
–                                  в 2009 році – в січні, березні, квітні;
–                                  в 2010 році – в березні, жовтні;
–                                  в 2011 році – в січні, лютому, березні, квітні, червні;
–                                  в 2012 році – в лютому;
–                                  в 2013 році – в січні, березні, квітні;
–                                  в 2017 році – в лютому, березні, липні, серпні, вересні.
При таких рівнях води підтоплюються цокольні приміщення, льохи та підвали жителів даного мікрорайону м. Дубно.
Критична відмітка рівня води в р. Іква становить 192,20 м.
Така ситуація спостерігалась:
–                                  в 2008 році : 192,37м. – травень, 192,34 – серпень;
–                                  в 2013 році: 192,60м. – квітень;
–                                  в 2017 році: 192,34 м. – вересень.
На підставі вищенаведених даних можна зробити висновок, що підтоплення вищеназваних вулиць відбувається періодично, так як будинки побудовані в поймі р. Іква, яка являється паводково-небезпечною територією.
Частковий вплив на рівень води в річці мають шлюз-регулятор біля ресторану «Серпанок» та залізобетонний міст в с.Іваннє.
Шлюз-регулятор біля «Серпанку» перебуває на балансі Дубенського МУВГ. Гідротехнічна споруда знаходиться в робочому стані. В період повені та літніх дощових паводків запірна арматура (щити) відкриваються.
Шандори на мосту в с. Іваннє у вересні 2017 року були демонтовані на двох прольотах із залученням сил військової частини А 1519, що сприятиме проходженню повені та паводків, знизить ризик підтоплення.
25.09.2017 були зняті шандори на одному прольоті мосту при відмітці води 192,10 м. Наступні дні з 25.09.2017 по 27.09.2017 рівень води на території м. Дубно зріс до відмітки 192,34 м. Це пояснюється значними атмосферними опадами.
28.09.2017 були зняті шандори із другого прольоту.
Виходячи із вище наведених даних можна зробити висновок, що залізобетонний міст в с. Іваннє не має суттєвого впливу на рівень води в річці в мікрорайонні вул. В.Стуса та пров. І Франка, але він забезпечує безперешкодну пропускну здатність води по руслу р.Іква.
Для вирішення даної проблеми в 2008-2009 роках був розроблений проект інститутом «Укргіпроводгосп» по захисту від підтоплення вищеназваних вулиць, проте даний проект поданий на експертизу, і на цьому все зупинилось, роботи не проводились.
Даним проектом було передбачено відвести воду від міської забудови (вул. В.Стуса та пров. І.Франка) новозбудованим каналом, в найнижчому місці річку обдамбувати. Повеневі та паводкові води при допомозі насосної станції через дамбу скидати в річку. Потреба в роботі насосної станції буде лише в періоди високого рівня води в річці» – йдеться в інформації Дубенського МУВГ.

(573)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.