Хто винен, що в Дубні вночі гульня, стрілянина та п’яні бійки: підприємці чи «пальонка»

Підприємець принесла на засідання дубенського виконкому пляшку підробленої горілки та вручила начальнику поліції. Міський голова Василь Антонюк запропонував «соломонове рішення»
Під час засідання виконкому Дубенської міськради вирували пристрасті. Дубенський підприємець Тетяна Гончарова та депутат водночас принесла з собою для поліцейських пляшку з-під «пальонки», горілки, яку підпільно і без ліцензії продають на «точках» у Дубні, та звернулася до начальника поліції з повчанням, як треба працювати.
Весь цей діалог відбувався в рамках розгляду питання про забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян України у м. Дубні. Нагадаємо, що в серпні місяці після бурхливих подій з бійкою та стріляниною на «Автовокзалі», відбулося засідання виконкому, на якому було прийняте тверде рішення про обмеження часу роботи закладів ресторанного типу в Дубні. А міський голова дав вказівку працівникам поліції взяти під контроль роботу закладів та продаж алкоголю в нічний час. Підприємці ж мали б обмежити роботу закладів ресторанного типу до 24.00 та припинити відпускати алкогольні напої в 22.00.
Поліція цілий місяць працювала і складала протоколи. Підсумовували місячник порядку на засіданні, де й зустрілися поліцейські з-підприємцями.
Предметом протиріччя, як відомо, уже давно у Дубні стало питання: чи працювати в місті нічним закладам ресторанного типу після опівночі, чи ні, і що насправді є причиною погіршення громадського порядку та спокою в нічному місті?
З одного боку, саме до дубенських ресторанів та кафе-барів, що працюють після опівночі, найчастіше виїздить поліція та швидка у зв’язку з побоїщами. З іншого – закон є закон. Саме законодавство захищає підприємців, які бажають заробляти продажем алкогольних напоїв вночі. І які б рішення не приймали члени виконкому, голова міста та депутати Дубна, які б обмеження в часі не запроваджували, все одно будь-який дубенський підприємець при великому бажанні відстоює своє право в суді. Саме таким чином відсудили права підприємці Коханець (Три козаки) та Кружайло (Козацький шинок).
Під час засідання виконкому Тетяна Гончарова намагалася роз’яснити поліцейським законодавство та принагідно дорікнула правоохоронцям про те, що тим часом, коли в місті працюють підпільні точки з продажу алкоголю та проквітає наркоторгівля, патрульні займаються абсолютно несуттєвими речами – контролюють роботу нічних закладів ресторанного типу в Дубні. Тетяна Іванівна наголосила, що згідно з Законом України підприємці мають цілковите право працювати згідно затвердженого у міськраді графіку та без обмежень часу.

Підприємець звернулася до керівника поліції з запитанням: скільки точок по продажу підпільного неліцензійного алкоголю сумнівної якості правоохоронці викрили в місті за останній період часу і чи виявили точки з продажем наркотиків. Начальник поліції прозвітував дещо узагальнено, що зроблені приписи і складені протоколи. Тетяна Іванівна зауважила, що середньостатистична пляшка горілки в її закладі та в магазині (на ринку) вартує 80 грн, а «пальонка» 24-25 гривень на точці. Виникло риторичне запитання: а чи не знайдеться де придбати алкоголь при дуже великому бажанні в Дубні і без роботи закладів ресторанного типу. Також підприємець розповіла, що у Дубні на «чорному ринку» можна закупити спирт п’яти літровими бутлями.
При цьому підприємець дістала із сумки пусту пляшку з-під «пальонки», яку знайшла під своїм закладом зранку. Мовляв, з тим треба боротися. Адже, що в тих пляшках і хто відповідатиме за здоров’я людей – не відомо. Тетяна Гончарова зауважила, що робота поліції полягає не лише в тому, щоб перевіряти діяльність закладів ресторанного типу в місті.
Після обговорень, міський голова заспокоїв підприємців, невдоволених рішенням про обмеження часу роботи закладів й продажу алкоголю, та запропонував членам виконкому підтримати проект рішення про обмеження часу роботи закладів ресторанного типу з 07.00 до 24. 00 та продажу алкоголю з 07.00 по 22.00, який тепер має не наказовий характер, а рекомендаційний. В редакції додали слово «рекомендувати», що в принципі не суперечитиме законодавству, але й особливих зобов’язань на підприємців не покладатиме. Тепер все залежатиме від бажання бізнесменів. Міський голова Василь Антонюк назвав це «соломоновим рішенням».

(1184)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.