Громадськість просить скликати позачергову сесію

Громадська рада при Дубенській РДА просить розглянути доцільність перебування на посадах чиновників
Розпорядження від 25 вересня про звільнення головного лікаря Віталія Табачука обурило працівників медустанови. А тому голова профспілкового комітету комунального закладу Валентина Левченко ініціювала засідання громадської ради при Дубенській РДА, яке відбулось 10 жовтня. На засідання завітало керівництво району, члени ради, прокурор, медики, кілька депутатів та кілька десятків працівників.

Першою виступила член громадської ради Валентина Левченко.
«…Ми, медичні працівники КЗ «Дубенська ЦРЛ», обурені діями голови та заступника Дубенської районної ради, що приймають рішення керуючись не законом, а власними бажаннями та амбіціями. Впродовж останніх двох років неодноразово в діях голови ради Козака О. В. відзначалось упереджене ставлення як до головного лікаря Табачука В. П., так і до колективу взагалі. На даний час в колективі гостро стоїть питання з нестачею кошів на заробітну плату. З огляду на те, з якою цинічністю та порушеннями було проведено звільнення з посади головного лікаря та призначено виконувача обов’язків, маємо підстави вважати дії керівництва Дубенської районної ради такими, що умисно створили критичну ситуацію з невиплатою заробітної плати і свідомо не приймають ніяких дій щодо вирішення даної ситуації. Свою бездіяльність в даному питанні керівництво Дубенської районної ради прикрило викриттям начебто корупції в нашому закладі, що допустив Табачук В. П.
На підставі вищевикладеного просимо вас, шановні депутати, в межах законних повноважень, надати оцінку діям голови та заступника голови Дубенської районної ради та розглянути питання доцільності перебування на посаді осіб, що лобіюють власні інтереси, користуючись наданими повноваженнями», – оголосила медична сестра кардіологічного відділення звернення від імені працівників.

Присутні представники колективу підтримали текст оплесками.
Озвучити причини рішення про звільнення вирішив голова районної ради.
«Я, як до людини – питань до Віталія Табачука не маю, але як до керівника, посадової особи, яка вчиняла порушення, є претензії. У діях головного лікаря є корупційні діяння. Якщо мої діяння чи мого заступника неправильні – ваше право оскаржити їх у суді. Але я виконав розпорядження на основі рішення суду, то якщо суд хоче відмінити моє розпорядження – хай відмінить своє рішення. Чи то буде на цій посаді Козак, чи Іванов, Сидоров, Петров – він зобов’язаний виконувати рішення і інших прав йому не дано. І в разі мого невиконання – прокуратура порушить корупційні діяння проти мене. Але я їх не порушував і воно мені не треба. Як я не прав – подавайте матеріали в суд і оскаржуйте розпорядження. Я поступив згідно чинного законодавства», – сказав Олександр Козак.
Додав кілька слів і заступник голови Андрій Бронський:
«Рішення суду було від 20 серпня і 30 серпня нам надійшло подання прокуратури, що згідно ст. 65 потрібно до керівника Дубенської центральної районної лікарні застосувати дисциплінарну відповідальність».

На чому заступника перебили питаннями працівники медустанови, які цікавились хто був головою комісії, що розслідувала порушення, хто підписував розпорядження і чому призначили Олександра Радея. На що Андрій Бронський сказав, що така була його думка 25 вересня.
Присутній прокурор Василь Мартинюк пояснив, що відповідно до законодавства до дисциплінарної відповідальності мають право притягувати адміністрації, власники. Розпорядження районної ради ніхто не може контролювати, його можна лише оскаржити в суді. Звернення, що надходили в прокуратуру щодо звільнення Віталія Табачука, направлені в інспекцію з праці.

Голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк зауважив, що призначення премії головному лікарю, яке розглядають як порушення, було погоджене ним на звернення завідуючого відділенням неврології у 2016 році. А головним нині є реорганізація центральної районної лікарні, а звільнений Віталій Петрович є головою ліквідаційної комісії. До 1 січня заклад треба перетворити у комунальне некомерційне підприємство.

Неодноразово на засіданні повертались до одного і того самого, чим лише затягували час. Емоційно, вигуками та оплесками кілька разів колектив ЦРЛ вітав виступаючих. Згадали знову ж про фінансування, відсутність та затримку зарплат медикам. На що голова райради зазначив, що в лікарні не приводять у відповідність кількість лікарів до хворих. Йому ж дещо пізніше у відповідь дорікнули премією у 200%.
Свою солідарність медикам висловив освітянин, викладач Дубенського коледжу РДГУ Володимир Омельчук. За його словами, краще буде, коли долю керівника буде вирішувати колектив і зміниться порядок призначення очільників освітніх і медичних установ. Звільнення Віталія Табачука присутній Сергій Вовчик вважав плювком не лише головному лікарю, а й депутатам районної ради.
«Ми, органи виконавчої влади, не в праві давати оцінку рішенням органів місцевого самоврядування. Але, маючи можливість проаналізувати, можу сказати вам три речі. У 43 статті Закону України Про місцеве самоврядування написано, що компетенція по розгляду питань звільнення і призначення керівників комунальних закладів вирішується виключно на пленарних засіданнях районної ради. Є одна така думка, що це імперативна норма і вона не може бути нікому делегована. Є й інша думка – якщо місцева рада приймає рішення про управління своїм майном, то самі депутати в межах своїх повноважень у міжсесійний період самі делегують конкретній посаді право призначення або звільнення керівників комунальних закладів, так як цим скористався заступник голови районної ради у винятковому випадку. Ми так розуміємо, що через рішення суду, яким визнано Віталія Петровича у вчиненні корупційного діяння, але справа закрита у зв’язку зі спливом строку давності. 15 серпня на сесії районної ради було прийняте рішення про реорганізацію комунального закладу у некомерційне підприємство і з 17 серпня в Єдиному реєстрі Віталій Табачук – ліквідатор закладу. І стоїть питання він ліквідатор зараз чи ні? Інше, що головний лікар – не просто керівник медустанови, а й депутат Дубенської міської ради. А відповідно до Закону «Про статус місцевих рад» про звільнення депутата місцевої ради за ініціативою власника за 15 днів треба було попередити відповідну раду», – зазначив начальник відділу юридичного забезпечення адміністрації Юрій Шпес.
Та наголосив, що обов’язки керівника відповідно до статуту мав би виконувати його заступник або ж до оголошення результатів конкурсу тимчасово виконувати обов’язки призначають особу з штатних працівників.

Зрештою члени громадської ради вирішили звернутись до адміністрації, щоб вона звернулась до райради, щоб скликали позачергову сесію. На ній мають розглянути звільнення головного лікаря КЗ «Дубенська центральна районна лікарня» Табачука В.П. та призначення Радея О.М. виконувачем обов’язків головного лікаря.

(1011)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.