Громадська рада в районі переймається релігійною ситуацією та фінансуванням медицини

громадська радаРелігійна ситуація, об’єднання територіальних громад, фінансування медицини  – ці та інші питання розглянули члени громадської ради при Дубенській РДА

12 травня у Дубенській райдержадміністрації зібралась громадська рада, в порядку денному якої була низка питань. Розпочали із того, що виключили із складу громадської ради членів від громадських організацій, які пропустили більше половини засідань. А це зокрема, Мандзюка Миколу від громадського товариства «Доброчин», Маркулича Ігоря від ГО «Правий сектор» та Собчука Андрія від ГФ по ОГП «Козацька ватра».
Тоді члени громадської ради при Дубенській РДА розглянули релігійну ситуацію в Дубенському районі. Начальник відділу культури і туризму Дубенської РДА Перковська Т. поінформувала, що в нашому районі зареєстровано 37 громад Української православної церкви КП, 33 громади Української православної церкви (МП), 3 громади Української Автокефальної Православної церкви, 13 громад Християн віри євангельської, 9 громад Євангельських християн-баптистів, 2 громади Адвентистів сьомого дня та 1 громада УГКЦ (в с. Рачин). Минулого року зареєструвались три нові громади Української православної церкви КП в с. Білогородка, с. Мильча та с. Судобичі. На території Дубенського району офіційно знаходиться 67 культових приміщень, з яких 7 пам’ятки архітектури. Крім цього, на Дубенщині є пам’ятка національного значення – Михайлівська церква у с. Мирогоща, збудована в 1787 році. Щодо релігійної ситуації в Птичі присутнім повідомили, що документи на реєстрацію громади УПЦ КП знаходяться в Рівненській обласній держадміністрації.  Після цього члени громадської ради вирішили звернутись до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, народного депутата Олександра Дехтярчука про підтримку законопроекту №4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором», про підтримку і визнання Української православної церкви, підтримку створення єдиної помісної української православної церкви та внесення змін в закон «Про свободу совісті та релігійні організації».

Тоді ж громадська рада перейшла до розгляду питання добровільного об’єднання територіальних громад (ОТГ). Робоча група розробила Перспективний план об’єднання громад Дубенського району, який відрізняється від обласного плану. На території Дубенщини уже є ОТГ – Привільненська. Висновки від обласної держадміністрації вже отримали і чекають рішення ЦВК про призначення виборів Мирогощанська громада, яка об’єднується з селами Княгининської сільської ради та Смизька, що об’єднується із Шепетинською та Берегівською сільськими радами.

Не оминули увагою й члени громадської ради питання фінансування медицини. Як розповів головний лікар Дубенської ЦРЛ Віталій Табачук на виплату заробітної плати для медичного закладу не вистачає в межах 6 млн гривень, не враховуючи підвищення виплат з 1 травня. У Дубенській районній лікарні працює близько 435 працівників, з яких 60% становлять пенсіонери. Також головний лікар розповів про рішення та заходи, які здійснюють, щоб вирішити цю проблему. Працівники та лікарі деяких відділень Дубенської ЦРЛ (урологічного, очного, 60-70% інфекційного та ін.) і терапевтичних відділень пішли у відпустку за власний рахунок. Крім цього є люди, які звільнились в зв’язку з проблемою фінансування, але на їхнє місце не беруть інших працівників. Віталій Петрович ще додав, що вивільнення ліжкомісць, а відповідно скорочення працівників лікарні, не вирішить нестачу фінансування. Також чиновники та керівництво лікарні проводили зустрічі в обласній держадміністрації аби знайти рішення проблеми. Тоді ж громадська рада при Дубенській РДА перейшла до розгляду інших питань.

(17)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.