Голову хотіли позбавити повноважень

Як депутатам райради заледве вистачило голосів для прийняття рішень
2 цьогорічна сесія Дубенської районної ради 25 лютого, а загалом 38, чи не найкоротша сесія за останній час. Десять питань порядку денного якої обранці прийняли без особливих обговорень та дискусій.
Одноголосно депутати підтримали звернення до адміністрації та Укравтодору щодо облаштування туалетів на зупинках громадського транспорту на трасі Київ-Чоп у сторону Радивилова, а також наведенні порядку на вже існуючих. Звіт голови районної ради обранці не заслуховували, оскільки його розглянули на засіданнях постійних комісій. Олександр Козак подякував депутатам за роботу та зауважив, що не було такого, щоб сесії не відбувались, що жодного разу їх «не зірвали». Звіт очільника прийняли одноголосно.
У лікарні замінять томограф
Питання, що стосувались прийняття програм, або ж внесення до них змін, депутати підтримували без обговорень. Єдине, що цікавило Олександра Базаріна – це кількість створення робочих місць за 2018 рік та сума інвестицій під час затвердження Програми інвестиційної діяльності. На що Володимир Іщук зазначив, що минулого року залучили 1,3 млн грн іноземних інвестицій, в основному за рахунок придбання обладнання підприємствами. А ще Олександр Козак пояснив, що 50 кв. м у головному корпусі лікарні передають в суборенду для встановлення нового потужнішого томографа.
Розподіл коштів
«Там немає що ділити. Сьогодні затверджуємо ті кошти, які дали на сільські ради і кошти, які получили ми від депутата Верховної Ради», – коротко пояснив голова ради запропоновані зміни до бюджету.
Від райради делегували депутатів
Жвавіше у залі стало при розгляді питання «Про делегування представників Дубенської районної ради до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Дубенська центральна районна лікарня». Галина Сухолейстер запропонувала кандидатури Андрія Бронського та Романа Войцещука. Володимир Момотюк хотів, щоб обрали представників з двох найбільших фракцій і від Батьківщини підказав Віталія Рашка. Юрій Парфенюк висунув Геннадія Стрільчука. Депутати проголосували за перших трьох кандидатів водночас, але необхідної більшості не знайшлося. Сперечались обранці як вибрати представників, думали схвалювати кожну кандидатуру окремо, але знову ж вирішили схвалювати трьох. Попри сумніви депутатів у тому, що пропозиція не пройде, Андрій Бронський, Віталій Рашко та Геннадій Стрільчук підтримали 18 голосами.
Головою комісії став чиновник, заступником – лікар
Після чого депутатам треба було затвердити персональний склад конкурсної комісії з проведення конкурсу.
«В мене є пропозиція головою обрати Бронського Андрія Борисовича, тому що він буде тягнути основну масу. А секретаря давайте від колективу райлікарні Порицького Віктора Миколайовича. І будуть вівці цілі, і вовки ситі», – висловив свою ідею Віктор Джурик.
Але в залі це викликало обговорення. Все ж голова райради сказав, що мусить поставити пропозицію на голосування, якщо не пройде, то хай пропонують далі. І знову голосування було на межі зриву, але 18 депутатів сказали «за».
Таким чином, у склад комісії, що проводитиме конкурс на посаду головного лікаря, увійдуть Андрій Бронський, Віталій Рашко, Геннадій Стрільчук, Віктор Порицький, Володимир Крохмаль, Ірина Мельник, Ігор Загребельний, Юрій Іващенко та Віктор Філімоненко.
Лишити голову повноважень призначення/звільнення керівників не змогли
Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад Дубенського району на одній з минулих сесії викликало питання і Сергій Вовчик запропонував його доопрацювати. Депутат хотів, аби очільник райради не міг самостійно призначати або ж звільняти керівників комунальних закладів.
«У цьому положенні я бачу недоопрацювання. Його ми скопіювали з обласної ради, не розібравшись у всіх пунктах, які тягнуть за собою наслідки, які виникли в районній лікарні. Нічого страшного я тут не пропоную змінити, а пропоную викласти у такій редакції: у міжсесійний період, як виняток, голова районної ради шляхом видання відповідного розпорядження на період не більше 3 місяців покладає виконання обов’язків керівника на відповідну особу згідно з чинним законодавством. Призначення та звільнення керівників комунальних підприємств, закладів, установ здійснюється за рішенням районної ради, а не голови ради одноосібно. Крапка. Ніяких міжсесійних періодів», – зауважив Сергій Вовчик.
Розібратись в усьому спробував Олександр Базарін, однак не вніс ясності для колег. А тому Андрій Бронський знову зачитав чинне положення та запропоновані депутатом зміни.
«Покладає обов’язки, бо немає слова призначає. А покладає обов’язки на того, хто не несе відповідальність. Ми покладаємо обов’язки згідно з рішенням на комісію, ще на щось. Це неправильно, це порушення. Я за нього голосувати не буду, воно суперечить законодавству. А ви голосуйте як хочете», – пояснив Олександр Козак.
До слів голови ради дослухались обранці і лише 8 з них були «за» запропоновані зміни, 6 – проти та 10 утримались.
На цьому голосуванні сесію завершили.

(476)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.