Головного лікаря звільнили, а виконуючий обов’язки не може їх виконувати?

Чому звільнили керівника Дубенської лікарні
Звістка про звільнення головного лікаря Дубенської райлікарні Віталія Табачука 25 вересня швидко розійшлась серед дубенчан. Для багатьох стала несподіванкою. Що ж стало причиною звільнення – журналісти поцікавились у власника комунального закладу Дубенської районної ради.
Розпорядження про звільнення головного лікаря видав заступник голови ради Андрій Бронський, оскільки очільник району Олександр Козак з 24 вересня і до 9 жовтня перебуває у відпустці. У розпорядженні йдеться:
«Достроково припинити 25 вересня 2018 року контракт з головним лікарем комунального закладу «Дубенська центральна районна лікарня» Дубенської районної ради Рівненської області Табачуком Віталієм Петровичем.
Звільнити Табачука Віталія Петровича 25 вересня 2018 року з посади головного лікаря на підставах, передбачених пунктом 5.3, підпунктами 5.3.1. у разі систематичного невиконання Керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом та статутних завдань; 5.3.2. у разі одноразового грубого порушення Керівником законодавства чи обов’язків, передбачених контрактом, в результаті чого для Закладу настали значні негативні наслідки (нанесено збитки, виплачено штрафи і тому подібне), та відповідно до пункту 8 статті 36 Кодексу законів про працю України.
Заступнику головного лікаря по медичній частині КЗ «Дубенська ЦРЛ» Нечипоруку М. О. в установленому порядку забезпечити проведення розрахунку з Табачуком В. П. та видачу йому трудової книжки в день звільнення».
Чому Андрій Бронський прийняв таке рішення посадовець пояснив так:
«Прокуратура нам прислала припис, який треба було виконати у місячний термін, до 29 вересня. У зв’язку з тим, що суд визнав винним головного лікаря у корупційних діяннях, але за терміном давності відповідальності не поніс. А відповідно до законодавства ми, як власник маємо притягнути до дисциплінарної відповідальності – догани або звільнення».
Присутній у кабінеті заступника Олександр Козак пояснив, що рішення про звільнення не приймалось раніше, бо тривало розслідування, працювала комісія. Причинами стало порушення умов контракту – виплата по 800 гривень премій усім працівникам в однаковому розмірі, а не у відсотках та відпустка головного лікаря без погодження з власником, а лише з головою адміністрації.
В.о. головного лікаря призначили Олександра Радея, який до цього працював у стоматологічній поліклініці. Таке рішення аргументують тим, що – це людина стороння.

Після вручення розпорядження Віталію Табачуку стало зле і відучора він знаходиться на лікарняному у неврологічному відділенні. Саме під час капання журналістам вдалось поспілкуватись з Віталієм Петровичем. І ось що розповів медик, який 33 роки пропрацював у лікарні:
«Попередньо про звільнення я не знав. І навіть натяків на те, що мають прийти і вручити розпорядження голови не було. Все відбувалось як у звичайний робочий день. Ми приймали чергову перевірку з обласного управління охорони здоров’я. Я практично цілий день був з перевіряючою комісією, наприкінці дня вони обійшли кожне відділення нашої лікарні, подивились яка кількість хворих у нас, спілкувались з пацієнтами. І під кінець роботи перевірки відчув втому, голова боліла, але, бувши в одному з відділень, отримав дзвінок від заступника голови районної ради пана Бронського. Запитав, де я є. Кажу: «На роботі». Сказав, що вони чекають мене біля кабінету. Через деякий час приходжу в кабінет, відкрив двері, ще навіть не запитав що сталось за моєї відсутності у секретаря, як зайшов заступник голови Бронський разом з Радеєм. Зачитав мені розпорядження голови, що я звільнений з посади 25 числом і в кінці – доручити начмедові видати трудову книжку, провести розрахунок. І друге розпорядження, що голова районної ради призначив в.о. головного лікаря Олександра Радея. Заступник сказав терміново зібрати керівників структурних підрозділів, головного бухгалтера і завкадрами. І вже при них коротенько зачитали розпорядження. Працівники були у несподіванці, можна сказати в шоці, кілька завідуючих запитували причину. Сказали, що прокуратура дала подання, що є порушення у діяннях під час преміювання у грудні 2016 року. І що не погодив відпустку з головою районної ради, а тільки з головою адміністрації».
А поки Віталій Табачук на лікарняному – його кабінет зачинений. І в.о. головного лікаря не зміг потрапити на робоче місце. Хоча адміністрація медзакладу запевняє, що вони нічого не порушували.
«Керівник офіційно на лікарняному, а згідно з статутом тоді обов’язки виконує його заступник, начмед Нечипорук Микола Олександрович. Олександр Миколайович (Радей – прим. ред.) не є нашим працівником, не є працівником лікарні, а тому не знаю як він може виконувати обов’язки, як призначити наказ. Його немає у штатному розписі, вакантної посади головного лікаря немає», – каже начальник відділу кадрів Лариса Тростянчук.
На найближчій сесії районної ради мають оголосити про конкурс на посаду головного лікаря. Та чи буде новий конкурс, як далі розвиватимуться події – журналісти Інформаційного порталу м. Дубно слідкуватимуть та повідомлятимуть читачам.

(3010)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.