Головного лікаря райлікарні хочуть звільнити втретє

Не попередив про відпустку – значить звільнити? Головного лікаря Дубенської ЦРЛ хочуть звільнити, а на його місце поставити потрібну кандидатуру
Так вважають працівники Дубенської центральної районної лікарні, що завітали на 28 сесію Дубенської районної ради 23 лютого. І хоча у порядку денному сесії не було питання про звільнення головного лікаря на засідання прийшло близько 3 десятків медиків. Але про все по-порядку.

Традиційно розпочали з депутатських запитів і звернень. Депутат Михайло Войтюк просив відремонтувати дорогу через с. Микитичі.
«Є прохання підтримати запит. Бо дійсно немає гірших доріг на Дубенщині, як Дубно-Повча, Дубно-Мильча через Микитичі і Княгинин-Озеряни. Ті три ділянки – найгірші, які є в районі» – зазначив голова Дубенської райради.
Фракція Батьківщини ініціювала звернення до Верхової Ради та Кабміну щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері державних лотерей та посилення відповідальності за провадження нелегального грального бізнесу.
«На даний час в містах і селах України працює значна кількість напівлегальних ігрових залів, які прикриваються вивісками «Державні лотереї», – користуючись недосконалістю чинного законодавства. Внаслідок такого значного поширення закладів грального бізнесу, які працюють фактично без контролю державних органів, поширюється ігроманія, що призводить до значних психологічних проблем, а інколи – і до злочинів. При цьому держава недоотримує податкові надходження від такої діяльності, а державні органи, внаслідок недосконалості законодавства, не мають законних важелів впливу на ситуацію» – ідеться у зверненні.
Також заступник голови Андрій Бронський зачитав звернення від депутатів міськради, які просили передати райлікарню у власність громади Дубна з усім майном та фінансами. З останнім найдужче не погодився голова Олександр Козак, розповівши, що кілька років назад установу передали в район без коштів. А також, що з березня розпочнеться судова тяганина з міськрадою через переадресацію коштів за лікування дубенчан у комунальному закладі райради.
«Немає значення на чиєму балансі знаходитиметься медзаклад, в чиєму підпорядкуванні. Головне питання – забезпечення людей, що працюють, заробітною платою, забезпечення інвентарем, щоб можна було надавати послуги, все те для чого звертаються люди і щоб люди відчували, що в нас в районній лікарні є медицина. Я на зустрічі завжди кажу до працівників лікарні: працюйте з пацієнтами так, якби Ви хотіли, щоб працювали з Вами будь-де, в будь-якому кабінеті» – зауважив голова Дубенської держадміністрації Юрій Парфенюк.

Після чого депутати перейшли до порядку денного. Без особливих обговорень обранці ухвалили 16 питань, всі вони заздалегідь отримали погодження в комісіях. Одноголосно погодились депутати встановити розмір батьківської плати за харчування дітей дошкільного віку у навчально-виховних комплексах та дошкільних закладах освіти в розмірі 10 гривень на день. Обранцям також представили Харчишину Марію, яку вони призначили директором Дубенської районної вечірньої школи. Жвавіше та шумніше стало в залі, коли керівник Дубенської прокуратури оголосив про подання (в порядку частини статті 65 Закону України «Про запобігання корупції»).

«Вказане подання внесене голові Дубенської районної ради у зв’язку з тим, що працівниками департаменту захисту економіки в Рівненській області було складено протокол адміністративного корупційного правопорушення відносно головного лікаря Дубенської ЦРЛ. Вказаний протокол Дубенським міськрайонним судом розглянуто, закрито у зв’язку з закінченням строків давності щодо притягнення вказаної особи до адміністративної відповідальності. Відповідно до цього закону за рішенням керівника органу, в якому працює особа, яка вчинила правопорушення, проводиться службове розслідування. У зв’язку з чим нами було внесено таке подання. Аналогічні подання були минулого року по інших фактах в інші органи влади, в тому числі й органи місцевого самоврядування. Тому прошу депутатів розглянути вказане подання. Ви нас маєте проінформувати про результати розгляду і про розроблені заходи щодо тих порушень, які були виявлені та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності» – пояснив Василь Мартинюк.

Та пояснення головного прокурора викликали ще більше запитань у районних обранців. Зрештою Василь Петрович просив не плутати подання з протоколом про адмінправопорушення, що розглядався в суді щодо головного лікаря. Але значній частині присутніх не було зрозуміло про що йшла мова. Пізніше голова районної ради Олекандр Козак сказав, що керівник райлікарні пішов у відпустку та взяв оздоровчі, не погодивши це з власником, тобто районною радою. На захист керівника медзакладу виступив голова адміністрації, який сказав, що усно погодив відпустку Віталію Табачуку.
Вгамуватись голову райради, консолідуватись просило чимало районних депутатів, зокрема Володимир Момотюк, Віталій Яворський та Сергій Вовчик.
«Припиніть гоніння на головного лікаря. Більшість депутатів за ним, Ви бачили чітко голосування. І ми Вас, шановний Олександр Володимирович, в один голос протягнули на голову районної ради і це нам така вдячність? Припиніть!» – звернувся до Олександра Козака останній.

Від імені всього колективу КЗ «Дубенська ЦРЛ» головна медична сестра Оксана Іващук виступила на трибуні, зазиваючи депутатів почути працівників і дати їм спокійно працювати:
«Рік тому, звертаючись до Вас, ми сподівались, що здоровий глузд та справедливість перемогла. Дякуючи вам, шановні депутати, головний лікар лишився на займаній посаді. Та працювати ні йому, ні колективу впродовж 2017 року не було можливості через нереалізовані плани голови районної ради. …Вважаємо, що головою районної ради Козаком О.В. здійснюється всебічний тиск на головного лікаря Табачука В.П. щоб домогтись усунення його з посади для призначення на цю посаду угодної йому кандидатури. Кожен з Вас можливо неодноразово був в нашому закладі, нещодавно був проведений день відкритих дверей, де кожен бажаючий міг прийти й ознайомитись з роботою лікарні. Даний захід був висвітлений в засобах масової інформації. Всі могли пересвідчитись, що головний лікар справляється з обов’язками і робота закладу є задовільною, про що свідчать і рейтингові показники роботи. На жаль, є факти невчасної виплати заробітної плати, але працівники розуміють, що вини головного лікаря в цьому немає, а голові районної ради необхідно було ще минулого року розпочати судовий процес з Дубенською міською радою щодо передачі медичної субвенції.
Шановні депутати, ми дякуємо за підтримку та закликаємо вас усіх, почуйте колектив, зупиніть свавілля і дайте можливість працювати нам і займатись своєю справою, а вже не вкотре відстоювати справедливість і закон».

Через усі ці розбіжності і непорозуміння районні обранці не взяли до уваги подання прокурора. Але й до сьогоднішнього дня (написання публікації 28.02.2018р.) на сайті Дубенської райради, попри те, що сесія була ще в п’ятницю, й досі знаходиться проект рішення «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря КЗ «Дубенська ЦРЛ» Табачука В.П». В якості дисциплінарного стягнення – звільнення (рекомендація комісії, що проводила службове розслідування). То чи зникне проект рішення звідти чи знову його винесуть на сесію райради – стане відомо найближчим часом.

(1266)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.